rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

18 godzin temu, pawloxhxx napisał:

a ja nie mam poprawek a prasę zadatkowalem wczoraj , jak dostanę premie to wezmę a jak nie to oddadzą zaliczkę ceny rosną więc postanowiłem nie czekac

Poszli na to że oddadzą zaliczkę? Zwykle w umowach przedwstępnych za nie dokończenie transakcji są kary takie że lepiej już kupić maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem że są kary 30 procent ceny netto ale sami taki układ zaproponowali więc nie powinni dochodzić kar, na umowie jasno napisane że umowa obowiązuje w przypadku dostania prow, a na prow myślę że dadzą bo czemu mieli by nie dać , a nawet jeśli coś nie pyknie na prow to i tak wezmę ta prasę lub inną tańsza od nich myślę że nie będzie z tym problemu zawsze idzie się dogadać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotre98    0

Opolskie ktoś coś dostał jakieś  poprawki czy coś. ?

Co lepiej wybrać nh T5 95 czy Deutz fahr 5G 95 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

 

Mam pytanko może ktoś mi pomoże na wniosku mam ciągnik o mocy od 100 do 130km, chcę kupić Case Maxxum  125 a z bustem 150km które widnieją w dowodzie, handlowiec zapewnia mnie że Case daje oryginalne oświadczenie w którym pisze że jest to moc maksymalna z bustem ,które się składa do agencji razem z dowodem.

Miał już ktoś taką sytuację bo się tego trochę boję że nie przejdzie ?  

I pytanie który ciągnik polecacie bardziej wszystkie w podobnych cenach są: John Deere 6120M , Case Maxxum 125 , New Holland t6 155/160 tylko t6 160 raczej nie przejdzie bo ma 135km  

Pozdrawiam

Edytowano przez seba836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Robił ktoś z was wniosek na wyposażenie pracowni pszczelarskiej , zakup linii do rozlewania itp. Arimr uważa ze to inwestycja trwałe związana z nieruchomością , mimo ze są to maszyny łatwo demontowane i przewoźne . Ma ktoś doświadczenie w podobnej sprawie ? Rzeczywiście wyposażenie nieruchomości to inwestycja jest klasyfikowana jako trwałe związana z gruntem i nieruchomością ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 26.01.2022 o 17:32, pawloxhxx napisał:

a ja nie mam poprawek a prasę zadatkowalem wczoraj , jak dostanę premie to wezmę a jak nie to oddadzą zaliczkę ceny rosną więc postanowiłem nie czekac

Też tak się dogadałem z pługiem, zaliczka wpłacona w razie w oddadzą, poprawki 1 dawno wyslane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
13 godzin temu, Unexpected napisał:

Też tak się dogadałem z pługiem, zaliczka wpłacona w razie w oddadzą, poprawki 1 dawno wyslane..

Dealer na papierze musi zapisać że w razie jak się nie dostanie to zwrot zaliczki czy w ciemno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,, w razie nie przyznania prow umowa zostanie nieważna a zaliczka zwrócona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
2 godziny temu, pawloxhxx napisał:

,, w razie nie przyznania prow umowa zostanie nieważna a zaliczka zwrócona"

a jaka dostępność maszyn u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Jestem trochę 7500 na liście ogólnopolskiej i na razie cisza. Ciągnik zaklepany. Claas arion 630 w first claas. Na maja będzie. Umowa przedwstępna z firmą agro-land ze śmielina z zapisem że gdy nie otrzymam prow to umowa jest nie ważna. Żadnych zaliczek i innych dziwnych rzeczy. Ciągnik doposażony pode mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Ewidencja środków trwałych do ARIMR a ewidencja w US mają coś wspólnego, czy nikt tego nie sprawdza? Przejąłem niedawno gospodarstwo z ciągnikami, nie prowadziliśmy ewidencji jako vatowcy bo nie ma takiej potrzeby, a osoba poprawiająca wniosek mówi nie wpisywać przejętych maszyn do ewidencji którą mam dostarczyć do arimr. Nie wiem czy to dobra opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

W sumie jeszcze nic nie dostarczałem, jedyne gdzie miałem wpisane jakiekolwiek maszyny to we wniosku na młodego rolnika w 2020 roku, ale z tego co pamiętam nie było tam bodajże mowy o posiadaniu na własność, czy o użyczeniu od rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
seba836 napisał:

Mam pytanko może ktoś mi pomoże na wniosku mam ciągnik o mocy od 100 do 130km, chcę kupić Case Maxxum  125 a z bustem 150km które widnieją w dowodzie, handlowiec zapewnia mnie że Case daje oryginalne oświadczenie w którym pisze że jest to moc maksymalna z bustem ,które się składa do agencji razem z dowodem. Miał już ktoś taką sytuację bo się tego trochę boję że nie przejdzie ?   I pytanie który ciągnik polecacie bardziej wszystkie w podobnych cenach są: John Deere 6120M , Case Maxxum 125 , New Holland t6 155/160 tylko t6 160 raczej nie przejdzie bo ma 135km   Pozdrawiam

dealera nie obchodzi czy to zaświadczenie agencja uwzględni. Agencja sama ten problem stworzyła, ponieważ w tabeli doboru maszyn pod tabelką jest podane info, że dotyczy mocy znamionowej, a przy kontroli biorą z dowodu, a tam moc maksymalna. Ja we wniosku miałem, że ciągnik o mocy 130-150km mocy znamionowej, a i tak zmieniałem aneksem na 150-160km i przeszło. Moim zdaniem zrob aneks ze zmianą mocy, będziesz spokojniejszy. Możesz też przeczytać ostatnie 50-100 stron forum😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkkkkz    0

Czy z małopolski dostał już ktoś poprawki? 

Edytowano przez Kkkkkz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 27.01.2022 o 16:25, masa24 napisał:

Robił ktoś z was wniosek na wyposażenie pracowni pszczelarskiej , zakup linii do rozlewania itp. Arimr uważa ze to inwestycja trwałe związana z nieruchomością , mimo ze są to maszyny łatwo demontowane i przewoźne . Ma ktoś doświadczenie w podobnej sprawie ? Rzeczywiście wyposażenie nieruchomości to inwestycja jest klasyfikowana jako trwałe związana z gruntem i nieruchomością ? 

Bo to jest inwestycja trwale związana z nieruchomością, ale co to ma do rzeczy? Masz jakieś ograniczenia do rozporządzania działką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
42 minuty temu, macko979 napisał:

dealera nie obchodzi czy to zaświadczenie agencja uwzględni. Agencja sama ten problem stworzyła, ponieważ w tabeli doboru maszyn pod tabelką jest podane info, że dotyczy mocy znamionowej, a przy kontroli biorą z dowodu, a tam moc maksymalna. Ja we wniosku miałem, że ciągnik o mocy 130-150km mocy znamionowej, a i tak zmieniałem aneksem na 150-160km i przeszło. Moim zdaniem zrob aneks ze zmianą mocy, będziesz spokojniejszy. Możesz też przeczytać ostatnie 50-100 stron forum😆

Tylko jak zrobię aneks to też raczej nie przejdzie bo mam od 100-130km i zabraknie mi hektarów, przeczytam zaraz strony forum dzięki , ile hektarów miałeś na wniosku na 150km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
1 godzinę temu, Kkkkkz napisał:

Czy z małopolski dostał już ktoś poprawki? 

ja z małopolski pozycja coś koło 9500... agencja jeszcze sie nie narzuca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

jeżeli po podpisaniu umowy w wyznaczonym czasie nie dojdzie do realizacji to czy ktoś inny się łapie czy pula przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
14 minut temu, lolq1660 napisał:

jeżeli po podpisaniu umowy w wyznaczonym czasie nie dojdzie do realizacji to czy ktoś inny się łapie czy pula przepada?

obecny nabór to jest czas jakoś do 2024 czy 2025 na realizację więc jak wtedy nie zrealizujesz to na logikę raczej już nikt z tych pieniędzy nie skorzysta bo budżet 2014-2020 bedzie już historią, wnioski będą wówczas na nowy budżet 2021-2027 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
seba836 napisał:

42 minuty temu, macko979 napisał: dealera nie obchodzi czy to zaświadczenie agencja uwzględni. Agencja sama ten problem stworzyła, ponieważ w tabeli doboru maszyn pod tabelką jest podane info, że dotyczy mocy znamionowej, a przy kontroli biorą z dowodu, a tam moc maksymalna. Ja we wniosku miałem, że ciągnik o mocy 130-150km mocy znamionowej, a i tak zmieniałem aneksem na 150-160km i przeszło. Moim zdaniem zrob aneks ze zmianą mocy, będziesz spokojniejszy. Możesz też przeczytać ostatnie 50-100 stron forum😆 Tylko jak zrobię aneks to też raczej nie przejdzie bo mam od 100-130km i zabraknie mi hektarów, przeczytam zaraz strony forum dzięki , ile hektarów miałeś na wniosku na 150km?

35, ale maszyna towarzysząca musi być, jak brakuje ha, to najlepiej brać głębosz. trzeba argumentować większy ciągnik, np zmieniający się klimat, coraz krótsze okna pogodowe na wykonanie niezbędnych prac, zwiększenie mocy ciagnika pozwoli wykonać je sprawnej, możliwość dalszego rozwoju gospodarstwa itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8
Dnia 27.01.2022 o 14:03, seba836 napisał:

jaka cena za 6120m? ja za MF 5s 115 z turem 375 netto

Mam pytanko może ktoś mi pomoże na wniosku mam ciągnik o mocy od 100 do 130km, chcę kupić Case Maxxum  125 a z bustem 150km które widnieją w dowodzie, handlowiec zapewnia mnie że Case daje oryginalne oświadczenie w którym pisze że jest to moc maksymalna z bustem ,które się składa do agencji razem z dowodem.

Miał już ktoś taką sytuację bo się tego trochę boję że nie przejdzie ?  

I pytanie który ciągnik polecacie bardziej wszystkie w podobnych cenach są: John Deere 6120M , Case Maxxum 125 , New Holland t6 155/160 tylko t6 160 raczej nie przejdzie bo ma 135km  

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj