rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Mohyl    49

Ja składałem początek maja najpierw leżały 2 miesiące a później miałem 3 zmiany prowadzących dopiero co wysłali papiery do Warszawy o zwrot (jedne poprawki same pierdoły typu czy rozrzutnik jest rejestrowany) Poznań 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam pytanie czy przepchał ktoś może na 21 ha moc znamionową ok 150 km ciągnika bo myślę o aneksie bo wniosek mam na 135 napisany  ? , dodam tragicznie ciężkie ziemie mam plus odległość do dzierżawionych działek ponad 4km sie zdarza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
Mi na 37 ha jęczeli ale 160 przeszlo. Tez jedyny ciagnik. Problem jest taki że patrzą na moc w dowodzie i czasem nie wystarczy oświadczenie od producenta ze ciagnik ma mniej niz moc max z tabelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, kuba24051 napisał:

Na 26ha dostałem 160KM jedyny ciągnik w gosp

no właśnie jako jedyny ciągnik będzie na gospodarstwie , nie licząc 60 tki . jak uzasadniałeś ? 

 

1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Mi na 37 ha jęczeli ale 160 przeszlo. Tez jedyny ciagnik. Problem jest taki że patrzą na moc w dowodzie i czasem nie wystarczy oświadczenie od producenta ze ciagnik ma mniej niz moc max z tabelek.

no właśnie ja dlatego operuje na mocy stricte znamionowej aby problemu nie było ... jak uzasadniałeś ? 

Mi wychodzi 103 kw + 20 % tolerancji ok 123 kw wychodzi = 16x km + dobrze uzasadniać trzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

Warto dobrać maszyne ktora potrzebuje takiej mocy i ją uzasadnić. Daj widełki 130-160 i do tego jakas brona talerzowa z hydropakiem albo głębosz i uzasadniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wniosek mam na ciągnik i pług na mój areał ornego 3+1 ciężko bd przepchać i tak chciałbym sam ciągnik - łapie się bez problemu punktami + sam zwrot 60 % wiec dużo nie chciałbym wychodzić poza widełki 360/370 tys i mi się puma łapie jeszcze aktualnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jeszcze mam pytanko kiedy mogę przystąpić już stricte do zakupów ? po przyjsciu decyzji juz mogę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MGR nie dostajemy decyzji. Podpisujemy umowę. Zakupy możesz robić już po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    91

Czyli jak to jest ? pomimo że przysługuje mi moc + tolerancja podstawowa 20 % (wychodzi mi że max 168 KM wówczas) nie mam innych ciągników młodszych niż 20 lat. Do tego wszystkiego musze jeszcze forsować agencję żeby mi przyznali moc jaka mi teoretycznie przysługuje bo mogą stwierdzić że starczy mi np. 120 KM ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, freetaxi napisał:

W MGR nie dostajemy decyzji. Podpisujemy umowę. Zakupy możesz robić już po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. 

Czyli aktualnie mogę już dokonywać zakupów maszyn jak mam wniosek złożony ?> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Ale na własne ryzyko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie boję się trochę żeby nie było nadinterpretacji bo mam wniosek 115-135 km a chcę 150 km i nie zabardzo wiem jak to ugryźć bo jeszcze trochę placówek jest na stanie a nowa cena +50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To lepiej poczekać do weryfikacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5
krzysiuzuzia napisał:

Ja trafiłem na taką babę ze szkoda gadać.Kierownik ODR sam już nie wie czego się czepia ta kobieta.

a jak się nazywa?


da się jakoś udokumentować przychód na 5 tys. czymś innym niż faktura lub paragonem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0

Mój wniosek na modernizacje w 2018 roku robił MODR z północnego Mazowsza. 

Za wniosek zapłaciłem wtedy 1200 zł brutto i nic więcej. Cena obejmowała wniosek, 1 poprawkę i 2 poprawkę aż do podpisania umowy.

Natomiast za wniosek o płatność zapłaciłem bodajże 400 zł w tym roku w maju. 26.06 byli panowie na kontroli a 14.07 przelali pieniążki.

Więc ci co płacą po klika tyś za wniosek  niech się palną w czoło co wyprawiają, bo słuchają przygłupów że takie są ceny a tutaj udają cwaniaczków co wszystko wiedzą a tymczasem mają większe rogi niż dorodny Jeleń.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

o widzisz jakie te chłopy głupie są, przepłacają za wypełnienie wniosku jak w ODR mogą mieć za półdarmo... a Buda, nasz ukochany minister tak się  stara by wszyscy chętni mogli korzystać z pomocy fachowo przygotowanych, kompetentnych i chętnych do pomocy doradców!!!! ...a tak na przyszłość to pomyśl nim zaczniesz swoje mądrości produkować😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0
4 godziny temu, spwrp napisał:

o widzisz jakie te chłopy głupie są, przepłacają za wypełnienie wniosku jak w ODR mogą mieć za półdarmo... a Buda, nasz ukochany minister tak się  stara by wszyscy chętni mogli korzystać z pomocy fachowo przygotowanych, kompetentnych i chętnych do pomocy doradców!!!! ...a tak na przyszłość to pomyśl nim zaczniesz swoje mądrości produkować😉

 

Twój ból tyłka wysuwa wnioski że jesteś jednym z tych rogaczy co słono przepłacili albo jednym z tych cwaniaczków co te wnioski wypełniają

W każdym powiecie jest ODR i można śmiało sprawdzić. Więc sam się dowiedz hipokryto zanim zaczniesz mnie obśmiewać  za moje ,,mądrości', bo ja jestem po wypłacie kasy i wiem co i ile kosztowało.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

Od 20 lat walczę z Agencją w różnych programach z pomocy ODR korzystam jeszcze dłużej, czasami uda sie zrobić wniosek samemu, teraz modernizacje prowadzi mi Pan który tutaj też czesto się udziela i dlatego się do niego zgłosiłem... za rok mogę powiedzieć czy to była słuszna decyzja😄. Za całość mam zapłacić 4,5tyś., Restrukturyzację prowadziła mi pani z ODR za coś ponad tysiąc plus dodatki i setki kursów które musiałem z byle bzdury robić. Możesz powiedzieć ze jestem rogatym debilem ze przepłacam razy cztery ale gdyby było tak różowo w ODR jak piszesz to prywatnych doradców by nie było!! W ODR pracują marnie wynagradzani pracownicy którzy nie mają żadnej motywacji by się dręczyć ze skomplikowanymi wnioskami a Twój i podobne przykłady tylko potwierdzają regułę wiec wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0
7 minut temu, spwrp napisał:

Od 20 lat walczę z Agencją w różnych programach z pomocy ODR korzystam jeszcze dłużej, czasami uda sie zrobić wniosek samemu, teraz modernizacje prowadzi mi Pan który tutaj też czesto się udziela i dlatego się do niego zgłosiłem... za rok mogę powiedzieć czy to była słuszna decyzja😄. Za całość mam zapłacić 4,5tyś., Restrukturyzację prowadziła mi pani z ODR za coś ponad tysiąc plus dodatki i setki kursów które musiałem z byle bzdury robić. Możesz powiedzieć ze jestem rogatym debilem ze przepłacam razy cztery ale gdyby było tak różowo w ODR jak piszesz to prywatnych doradców by nie było!! W ODR pracują marnie wynagradzani pracownicy którzy nie mają żadnej motywacji by się dręczyć ze skomplikowanymi wnioskami a Twój i podobne przykłady tylko potwierdzają regułę wiec wyluzuj.

  Prywatni doradcy w większości są byłymi pracownikami ODR ( nie zawsze). Mam znajomych co robią im prywaciarze i też mają mnóstwo poprawek.  Zapłacisz/zapłaciłeś za coś co ten człowiek zrobił max w 3 dni robocze jak ma wprawę bo tyle robił mi doradca. ja zapłaciłem 1200 a ty 4-5 tys. Różnica spora. Jakby ci krzyknął 10 tyś też byś sie zgodził?

Kolega składał na prow też w 2018 i robił mu prywaciarz za 3-4 tyś i tak go poprowadził pięknie że kolega mająć jedną kosiarkę dyskową z tyłu złożył na następną ale  myśląc o przedniej  i dealer dał ofertę na ,,Kosiarka dyskowa boczna centralnie zawieszona'' i ten pan co robił wniosek nie poprowadził kumpla aby zmienić ofertę na ,,Kosiarka do trawy'' i wtedy Arimr zrobi ci figę....i kupujesz jaką chcesz. Owszem kumpel sam sie popierniczył ale gości co kasuje 4  koła powinien ogarnąć i wyłapać takie błędy. Kolega dostał i kupił ale znowu tylną

Prywaciarz lepiej zrobi???? ciekawe co tam napiszą w biznesplanie albo w planie sprzedaży bo też slyszy się że ludzie mający  krowy mleczne i jałówki muszą byczki na siłę chować bo tak jest w planie. Albo wpisują w plan zasiew groch albo łubin co czasami nie jest w interesie gospodarza.

Jak byli panowie na kontroli, to już jak pisali kwity przy kawie to sie rozgadali jakię są rodzynki

Chłop w budowie budynku pokazuje fakture ,, podokienne nadgrzejniki" co to kur..a jest ano to są po prostu parapety. Ale na fakturze jest że są granitowe za cholerę kasy a fizycznie to porostu wygięta blacha przez dekarza. I co i korekta kosztorysu.

Nie wieżę że pracownik ODR podpisał by się pod takim czymś a prywaciarz? a co mu szkodzi kasa sie zgadza. Tym bardziej że wpisuje we wniosku jako sporządzający Nazwisko Gospodarza a nie swoje.

Ja kupując swoje maszyny 05.03 chciałem od razu składać wniosek opłatność ale znajmomy z odr powiedział poczekaj aż złożysz wniosek o dopłaty na 2021 bo to jest twój rok bazowy i nim będą się podpierać przy rozpatrywaniu. Bo inaczej cały wniosek do poprawy a wnoisek o wypłatę pieniędzy ma tylko jedną poprawkę

Masz racje, bez spiny kolego i pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0105    0

Witam 

Posiadam podpisaną umowę z agencją na dofinansowanie kilku maszy oraz silosów zbożowych. Poszedł aneks do umowy o przesunięcie terminu realizacji oraz podział na etapy ( maszyny w pierwszym etapie a silosy w drugim) Od momentu składania wniosków wszystkie ceny maszyn oraz silosów wystrzeliły w kosmos. Moje pytanie jest takie czy po podpisaniu zamówień na maszyn można złożyć aneks do umowy o zmianę cen maszyn, oraz czy mozna na przykład zrezygnowac z realizacji drugiego etapu czyli budowy silosów i dostać dofinansowanie na same maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    91

Ja wierzę koledze @przemek2208 że jemu się udało a wniosek i sprawa była super poprowadzona. Natomiast potwierdzam od siebie że trafienie na kogoś zaangażowanego z ODR w porównaniu z prywatnym doradztwem to jak szukanie (sorry za przykład który nic nie wnosi) np. dentysty na NFZ który będzie tak dobry jak ten prywatny. Na pewno gdzieś taki jest tylko to pewne że jest ich bardzo mało i masa ludzi jak nie skorzysta z prywatnej, drogiej wizyty (lub drogiego prywatnego doradztwa) może później się zdziwić że czegoś zabrakło do pełni szczęscia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

W naszym regionie doradców ODR jest mnóstwo nie tylko w powiatówce jak piszesz ale również w każdej gminie jest przynajmniej jeden ale domyśl się co usłyszysz jak zapytasz o wnioski z programów trudniejszych, inwestycyjnych. Ministerstwo stworzyło fikcję że wnioski w ODR są tanie ale pracownik który zarabia ok 3tys na miesiąc nie ma żadnej motywacji by się z trudnymi wnioskami dręczyć. Wystarczyło by trochę urealnić cenę za obsługę wniosku połowę dać pracownikowi jako premię za aktywność i w krótkim czasie, jak piszesz "prywaciarze" znikli by z rynku ale czy ministerstwu na tym zależy?? raczej nie. Wystarczy zobaczyć jak działa agencja, czyli odstraszająco!! Pieniędzy jest za mało zeby dać wszystkim chętnym wiec trzeba dawać tak by w telewizji była propaganda że oni rolnikom dają a głupie rolniki nie chcą brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0
16 godzin temu, rafal0105 napisał:

Witam 

Posiadam podpisaną umowę z agencją na dofinansowanie kilku maszy oraz silosów zbożowych. Poszedł aneks do umowy o przesunięcie terminu realizacji oraz podział na etapy ( maszyny w pierwszym etapie a silosy w drugim) Od momentu składania wniosków wszystkie ceny maszyn oraz silosów wystrzeliły w kosmos. Moje pytanie jest takie czy po podpisaniu zamówień na maszyn można złożyć aneks do umowy o zmianę cen maszyn, oraz czy mozna na przykład zrezygnowac z realizacji drugiego etapu czyli budowy silosów i dostać dofinansowanie na same maszyny?

Sam  już po podpisaniu umowy zmieniałem moc ciągnika na ciut większą i cena też była wyższa. Tylko w moim przypadku ciągnik był jako maszyna niepunktowana (dodatkowa) więc to i tak nie zmieniało mojego wniosku ani nie wpływało na punktacje. Jeśli złożyłeś wniosek na maszyny o wart przekraczającej lub równej 400 tyś netto to i tak otrzymujesz już maksymalne wsparcie więc to już nie ma jakiegoś  znaczenia. Jeśli chodzi o silosy jeśli z nich zrezygnujesz a były za nie punkty to wtedy mogą(ale nie muszą chyba) ponownie rozpatrywać twój wniosek i ponownie podliczać punkty. Sam miałem złożony na 1 silos płaskodenny do 30 ton. w Mazowieckim był za to 1 pkt.(chyba) ale przy 1 poprawkach zrezygnowałem i poszło. Ale to był mój przypadek nie sugeruj sie tym

Najgorsze z tymi silosami jest to że oni to traktują jak budowa budynku  czyli: plan, kosztorys pełny, czy stoją 4 m od granicy. Papierów mnóstwo a silos wtedy kosztował ze żmijką około 10 tyś

1 godzinę temu, spwrp napisał:

W naszym regionie doradców ODR jest mn8dniejszych, inwestycyjnych. Ministerstwo stworzyło fikcję że wnioski w ODR są tanie ale pracownik który zarabia ok 3tys na miesiąc nie ma żadnej motywacji by  się z trudnymi wnioskami dręczyć. Wystarczyło by trochę urealnić cenę za obsługę wniosku połowę dać pracownikowi jako premię za aktywność i w krótkim czasie, jak piszesz "prywaciarze" znikli by z rynku ale czy ministerstwu na tym zależy?? raczej nie. Wystarczy zobaczyć jak działa agencja, czyli odstraszająco!! Pieniędzy jest za mało zeby dać wszystkim chętnym wiec trzeba dawać tak by w telewizji była propaganda że oni rolnikom dają a głupie rolniki nie chcą brać.

Schodzimy z tematu. Napisałem że prywaciarze za wniosek na modernizacje biorą po 6-8 tyś co jest rzeczą drogą. Wiesz za 8 tyś  to ci projekt a oborę zrobią😃.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj