rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bolo3    0

Maszyny kupowane na modernizację gospodartw rolnych muszą mieć certyfikat CE(deklaracje zgodności)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 godziny temu, forterra11441 napisał:

W przypadku wspólnego wniosku tylko jeden wnioskodawca jest na liście? Tata jest, mnie nie ma i dlatego pytam. I tylko lekko ponad 600 osób jest za nim 😉 Ciekawe czy są szanse żeby dostać.

Pewnie tak, ojciec był zapewne pierwszy i dlatego jego wpisali, a szanse są z pewnością jak zrobicie dobrze poprawki.

2 godziny temu, masa24 napisał:

widze u mnie jakis nadgorliwy sie trafil. poszedl sam wniosek bez bp, punkty zaznaczone ze powinny byc 3  a na liscie ponizej 1,5 .  jakis nadgorliwy sprawdzal widac

to albo sobie spieprzyłeś robotę albo komuś, bo najłatwiejszy etap to ten, wystarczyło w połowie pusty bp oddać i te 3 punkty by były, a tak nie mieli z czego dać, to nie dali, tym bardziej się dziwie bo rekrutacja była przedłużana więc bp można było dosłać, mam nadzieje że sam sobie dup3 umoczyłeś a nie komuś bo to by było niepoważne brać od kogoś kasę i mu tak spi3rdolić i jeszcze narzekać że to przez agencje, już nie wspominając że nie ma trybu covidowego i nawet jakby miał punkty za np. wiek + nieotrzymanie pomocy wcześniej to mógłby się nie wyrobić z poprawkami, bo w drugim piśmie dostałby masę punktów  do poprawy z bp zamiast kilku tym bardziej że z takim podejściem że się wysyła sam wniosek to ambicji nie widzę żadnej 

3 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Ktoś obeznany w temacie orientuje się ile zostaje miejsc(kasy) na obszar D ?

zapewne dostaną wszyscy co mieli minimum 1,5 ptk i ogarnął poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

A gdzie patrzycie te punkty? 

Jestem na liście w pierwszym tysiącu, ale tam jest tylko EP, Imię i nazwisko nie widzę punktów.

Edytowano przez Goofy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek + biznesplan.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
28 minut temu, Kondominium napisał:

Pewnie tak, ojciec był zapewne pierwszy i dlatego jego wpisali, a szanse są z pewnością jak zrobicie dobrze poprawki.

to albo sobie spieprzyłeś robotę albo komuś, bo najłatwiejszy etap to ten, wystarczyło w połowie pusty bp oddać i te 3 punkty by były, a tak nie mieli z czego dać, to nie dali, tym bardziej się dziwie bo rekrutacja była przedłużana więc bp można było dosłać, mam nadzieje że sam sobie dup3 umoczyłeś a nie komuś bo to by było niepoważne brać od kogoś kasę i mu tak spi3rdolić i jeszcze narzekać że to przez agencje, już nie wspominając że nie ma trybu covidowego i nawet jakby miał punkty za np. wiek + nieotrzymanie pomocy wcześniej to mógłby się nie wyrobić z poprawkami, bo w drugim piśmie dostałby masę punktów  do poprawy z bp zamiast kilku tym bardziej że z takim podejściem że się wysyła sam wniosek to ambicji nie widzę żadnej 

zapewne dostaną wszyscy co mieli minimum 1,5 ptk i ogarnął poprawki 

Bp jest załącznikiem do wniosku. Wystarczy wysłać wniosek i zaznaczyć punktowane rzeczy . Nie nakręcaj się. A kasy nie wziąłem jezeki cie to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
8 minut temu, masa24 napisał:

Bp jest załącznikiem do wniosku. Wystarczy wysłać wniosek i zaznaczyć punktowane rzeczy . Nie nakręcaj się. A kasy nie wziąłem jezeki cie to boli

Ale s*ierdoliłeś komuś nabór ... Gdyby robił to ktoś z pojęciem ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51
9 minut temu, freetaxi napisał:

Wniosek + biznesplan.

To ok tylko myślałem że na tej liście gdzieś zamieścili. Dzięki

 GRATULUJĘ WSZYSTKIM POZYTYWNEGO UKOŃCZENIA I-go ETAPU IGRZYSK 🏆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na liście nie ma punktacji. Wiadomo, im bliżej tym punktów więcej. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6

Jestem w ostatnim tysiącu osób z minimum 3pkt, jakie szanse widzicie na uzyskanie dotacji? Kiedy można liczyć na jakiś odzew z agencji?

Pozdrawiam

Edytowano przez Lokoloko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 minuty temu, masa24 napisał:

Bp jest załącznikiem do wniosku. Wystarczy wysłać wniosek i zaznaczyć punktowane rzeczy . Nie nakręcaj się. A kasy nie wziąłem jezeki cie to boli

Boli mnie, nawet jak kasy nie wziąłeś to człowiek za rok nie kupi tego samego w tych pieniądzach. Jak się podejmujesz i robisz komuś wniosek, to nie odwalaj czegoś takiego tym bardziej że reklamujesz się jako ktoś "kompleksowy". Jak taki jesteś to sobie weź za lekturę rozporządzenie, a w szczególności §13 zwracając uwagę na §13 ust. 3 pkt. 1. Zacytuje Ci żeby było łatwiej "3. Do wniosku o przyznanie pomocy dołącza się: 1)biznesplan na elektronicznym nośniku danych (CD lub DVD), opracowany na formularzu udostępnionym przez Agencję, oraz wydruk arkusza podsumowującego biznesplan – w przypadku operacji w obszarze, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lit. a–d;"  To nie jest nowość, że jak masz we wniosku zaznaczoną skale czy zróżnicowanie, a biznesplanu nie ma lub wynika z niego iż dane cele nie zostają spełnione to istnieje prawdopodobieństwo, że Ci punktów nie naliczą igrasz zamiast zrobić chociaż kawałek bp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odmowa przyznania pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Na tym etapie oni cokolwiek weryfikują czy tylko podsumowują punkty? Jedyną punktowaną maszyną był siewnik do kuku z gps i pozaznaczałem że jest innowacyjny, chroni klimat i środowisko i wychodzi z tego że tak policzyli punkty jak było we wniosku bo jestem w połowie listy. Jest jeszcze opcja zmiany nie punktowanej maszyny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed ustaleniem kolejności przysługiwania pomocy jest preselekcja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest dokument to jest naliczony punkt. Jest deklaracja o np. zwiększeniu wielkości ekonomicznej, to naliczą punkty. Wszystko potem wychodzi na wezwaniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Ja nie żyje z wniosków . Jestem tu bo lubię . Jezeki biore pieniądze to robię jak należy . Większość modernizacji które zrobiłem to są sąsiedzi którzy nie płaca mi nic  bo nie biore od nich pieniędzy a cześć potrafi nawet nie zapytać ile czy konus mnie zareklamować. Przyszedł gość za piec dwunasta , nie wie co chce kupić i czy wogole chce to wysłałem sam wniosek . I szczerze zapomniałem uzupełnić bo na tej pomocy mu zbytnio nie zależy . Jeżeli nie przepchne tego to niech ta sytuacja będzie nauczka dla innych . Bo często panowała tu opinia ze wysłać wniosek , zabezpieczyć limit i pkt potem uzupełniać . Jestem tu po to żeby wymieniać doświadczenia i służyć rada jeżeli coś wiem a tu widze każdy najmądrzejszy i jedyne co potraficie to pluc jadem i podkreślać swoją wyższość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Tylko tak jak wyżej napisałem odnośnie tego siewnika do kuku z gps to zaznaczyłem innowacyjność, klimat i środowisko. Tylko że to jest takie widzimisię, które nie da się podeprzeć dokumentem.  

Odniesiesz się do pytania o zmianę maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    142

Mojej pozycji w takim razie nie kumam. Mam GPS do ciągnika z kierą elektryczną i pług dłutowy do tego w momencie składania wniosku poniżej 40lat a jestem w ostatniej setce… Muszę spr. w kompie ile mam pkt…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
40 minut temu, masa24 napisał:

Ja nie żyje z wniosków . Jestem tu bo lubię . Jezeki biore pieniądze to robię jak należy . Większość modernizacji które zrobiłem to są sąsiedzi którzy nie płaca mi nic  bo nie biore od nich pieniędzy a cześć potrafi nawet nie zapytać ile czy konus mnie zareklamować. Przyszedł gość za piec dwunasta , nie wie co chce kupić i czy wogole chce to wysłałem sam wniosek . I szczerze zapomniałem uzupełnić bo na tej pomocy mu zbytnio nie zależy . Jeżeli nie przepchne tego to niech ta sytuacja będzie nauczka dla innych . Bo często panowała tu opinia ze wysłać wniosek , zabezpieczyć limit i pkt potem uzupełniać . Jestem tu po to żeby wymieniać doświadczenia i służyć rada jeżeli coś wiem a tu widze każdy najmądrzejszy i jedyne co potraficie to pluc jadem i podkreślać swoją wyższość 

Nie przejmuj się życie to nie bajka  zawsze lepiej podstawić nogę niż pochwalić czy pomóc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
17 godzin temu, freetaxi napisał:

Wniosek + biznesplan.

Rozumiem, że wyniki z 18.11 to jedynie preselekcja i dopiero po rozpatrzeniu biznesplanów będziemy znali dokładniejsze wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za 5 dwunasta ostatniego dnia to papier przyjmie wszystko. Zazwyczaj ostatniego dnia na złożenie wniosku decyduje mi się spora ilość klientów więc takich wniosków jest bardzo dużo. W trakcie weryfikacji wniosków będzie rotacja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
7 godzin temu, kibix napisał:

Tylko tak jak wyżej napisałem odnośnie tego siewnika do kuku z gps to zaznaczyłem innowacyjność, klimat i środowisko. Tylko że to jest takie widzimisię, które nie da się podeprzeć dokumentem.  

Odniesiesz się do pytania o zmianę maszyn?

możesz zmienić maszynę ale musisz patrzyć na ptk czy nie spadniesz poniżej 1,5 

 

6 godzin temu, karolek12 napisał:

Nie przejmuj się życie to nie bajka  zawsze lepiej podstawić nogę niż pochwalić czy pomóc

No on akurat podstawił nogę i przy okazji umywa ręce zwalając na innych, hipokryzja w najczystszej postaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj