rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Slavo    57

Dokument sprzedaży musi być wystawiony w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku czyli w Twoim przypadku między 01.09.2020 a 31.08.2021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

bardziej od 01.09.2020 a dzien przed zlozeniem wniosku

Bo bedzie mial fakture z 5 wrzesnia 2021, zlozy wniosek 10 wrzesnia 2021 i mu odrzuca?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

@Slavo ma rację

w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku

4 minuty temu, ahten napisał:

Bo bedzie mial fakture z 5 wrzesnia 2021, zlozy wniosek 10 wrzesnia 2021 i mu odrzuca?:)

wg rozporządzenia mają do tego prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57

" Uznaje się, że osoba fizyczna prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskała udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem z kasy fiskalnej, lub dokumentacją podatkową PIT, przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł i działalność ta nie jest prowadzona w celach naukowo-badawczych " poszukałem w instrukcji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Witam złożyłem wniosek o płatność 2 miesiące temu dziś dostałem tel że trzeba złożyć wyjaśnienie, oświadczenie..od firmy ? W sprawie zakupu ładowacza mianowicie w zestawieniu rzeczowo finansowym jest ładowacz plus chwytak plus paleciak plus krokodyl.. a na fakturze jest jeszcze wypisany amortyzator i o niego chodzi. Tylko firma nie wie co napisać może jakaś podpowiedź? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5627

Że nastąpił błąd przy wypisywaniu faktury i tak na prawdę nie ma tego amortyzatora(lepiej na czas kontroli go wykręcić, w razie by się trafił jakiś ciekawski pan/pani od kontroli), że w tymczasie sprzedawali dwa takie ładowacze i omyłkowo u Ciebie wpisali xD A następnym razem po prostu weź zestawienie rzeczowo-finansowe w łapę, daj dilerowi i on ci wpisze to, co masz w zestawieniu, żeby nie było takich problemów jak u Ciebie xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Tylko tam wyszczególnione jest co i za ile i to do kwoty zwrotu doliczone ciekawe czy nie karzą całego wniosku przewalać. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

To po co było wyszczególniać całe wyposażenie... 🤔 Potem właśnie tylko problemy. Jak maszyna nie punktowana to się pisze minimum niezbędne. 

Nie da się zrobić drugiej faktury? I napisać wyjaśnienie, że amortyzator jest na standardowym wyposażeniu ładowacza. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1
23 godziny temu, Slavo napisał:

Dokument sprzedaży musi być wystawiony w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku czyli w Twoim przypadku między 01.09.2020 a 31.08.2021

Czyli faktura z datą 31.08.2021 będzie w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Jeszcze muszę sprawdzić we wniosku bo w zestawieniu było jednak chyba ładowacz z osprzętem a na drugiej kartce wyszczególnione ten osprzęt.. to coś zmieni?

Faktura z marca to pewnie ciężko będzie.. to że tam się znalazł nie dopatrzenie moim zdaniem powinno być w cenę wliczone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

Nie wiem, niech fachowcy się wypowiedzą. Korekta faktury wg mnie i po sprawie. 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    91

tak, limit to 200 tysięcy zł (będące 50% lub 60% ceny netto maszyny) do zwrotu w całym prow 2014-2020 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

Aneks to znowu mu się odwlecze...  po co znowu sobie utrudniać i przedłużać wypłatę kasy o kilka msc? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 1.09.2021 o 22:12, Caryx321 napisał:

Skoro jest tak mało wniosków to składać na samą prase rolującą ?

wystarczy mieć minimum wymaganych punktów i jak masz wniosek poprawnie to przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Witam

Pytanie do osób bardziej zorientowanych. Otóż chciałem złożyć wniosek na modernizacje w sektorze D. Tylko mam taką sytuacje że ja i żona mamy osobne nr EP i póki co nie mamy możliwości połączenia gospodarstw (zobowiązania z innych programów). Dodatkowo ja jestem na vacie a żona na ryczałcie. I tu moje pytanie czy lepiej składać wniosek razem jako wspólnie wnioskujący czy każde z nas osobno swój wniosek? jak to ugryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Spròbuje dać oświadczenie sprzedawcy że amortyzator jest wyposażeniem konstrukcji ładowacza.. zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyddd    0

Czy ktoś wnioskował o kombajn zbożowy? Mam 80 ha więc teoretycznie mogę wnioskować o maszynę mocy 125kw, agencja może dołożyć standardowo 20%, plus 5 za pochyłości, 5 za szarpacz i 5 za kukurydzę. Pytanie czy agencja uzna wszystkie współczynniki czy tylko jeden/dwa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57

Na 79 ha maksymalna moc kombajnu to 250 KM, z szarpaczem i na pochyłościach ( z 30% ) agencja sumuje współczynniki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wysłałem wniosek około miesiąc temu a zapomniałem dołączyć fakturę, mogę ja dosłać czy odrzuca wniosek? Rano będę dzwonił ale dopiero teraz mi się przypomniało i spać nie mogę 🤦🏼‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na etapie wezwania dołączysz. Nie ma problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj