Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mrozon07    9

Jak to możliwe że koses podpisał już umowę a ja jestem z pomorskiego na 3xx miejscu i ani widu ani słychu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

Normalnie.

Ja jestem przed Tobą i też nic jeszcze nie dostałem. Ale nie przeżywam tylko spokojnie czekam.

jacek1296    63

widze w tym kuj-pom to ladnie leca w kulki, 3xx i cisza a u Was kolo 1000 poprawki macie....

Ja też 3xx i poprawki dostałem z miesiąc temu.

maxler    8

Dzis dzwonil facet ktory obsluguje moj wniosek i w przyszłym tygodniu chce podpisywac umowe :-)

vortigon    0

siemka mam takie pytanko mam udokumentowane 20ha pola w woj małopolskim czy mogę liczy na ciągnik powyżej 100km z modernizacji czy nie mam szans?

koses    2

są weksle w umowach?

ma ktoś jakiś szablon?

Jest weksel inblanco oraz deklaracja ale to normalna rzecz .

martinoss    1

Mi doradca wyliczył 109 KM na 30 ha. Później się doczytałem, że jest to wartość sugerowana i ważniejsze jest wysycenie gospodarstwa kW. Jak ma się bardzo stare ciągniki, które się nie wliczają do tego wysycenia, to mogą przyzwolić nawet na ciągnik 150 KM przy moim areale, tak to zrozumiałem. Tyle, że teraz nic już za bardzo nie można zmieniać... Tak to jest oddać wniosek doradcy. :) Można jedynie później aneksować umowę, ale kto wie, czy wtedy da radę coś zmienić... Chciałbym chociaż ze 115 KM.

FROG1979    7

Ja na 20ha w Małoplskim napisałem na 117km Zetora Forterrę i ma spokojnie przejść. Potem ją podkręcę na 135km :) Jeżeli kupujecie ciągniki to brać takie, które można potem "podkręcić". Zwykłego zetora łatwiej, a nowe na CR torszkę drożej. Wgranie wirusa to już chyba ponad 2000zł z hamownią. 

Kula07    137

Nie wgrywa się wirusa tylko inna mapę zapłonową, dodatkowo nie wyobrażam sobie chipowania bez hamowni bez względu na model ciągnika.

Ale racją jest, że najlepiej dowiedzieć się czym różnią się między sobą modele z danej serii i wybrać model z możliwie jak najmniejszą ilością koni tak żeby z łatwością można było z niego wykręcić tyle koni ile ma największy model. W kieszeni zostanie kilkanaście tysięcy.

Co do PROWU to w Pomorskim niby ma starczyć pieniędzy dla ok 530 wniosków na pulę 200tyś.

Edytowano przez Kula07

Marcin 80    8

Modyfikacja mapy poprzez zwiększenie ciśnienia dołądowania, ilości paliwa i kilkunastu innych parametrów...potocznie zwana wirusem  :D w mazowieckim ma starczyć na 2000wniosków

@martinoss jest wyraźnie zapisane nie pamiętam chyba w gdzieś w doborze maszyn, że ciągniki powyżej 20 lat traktują jak wyeksploatowane i tak jak by ich nie było więc doradca powinien wiedzieć o tym

Edytowano przez Marcin 80

maxler    8

maxler a z jakiego województwa jesteś i które miejsce i jakieś poprawki miałeś.???

Woj.Podlaskie, miejsce 22.

Miałem jedną poprawke formalną, a resztę niezgodności pisal do mnie gość obsługujący wniosek na e-maila co jeszcze mam poprawic. Jak juz wszystko bylo dobrze to zatwierdził i poprawiony wniosek zawiozlem dzis do niego.

Maksu    0

Nie wgrywa się wirusa tylko inna mapę zapłonową, dodatkowo nie wyobrażam sobie chipowania bez hamowni bez względu na model ciągnika.

Ale racją jest, że najlepiej dowiedzieć się czym różnią się między sobą modele z danej serii i wybrać model z możliwie jak najmniejszą ilością koni tak żeby z łatwością można było z niego wykręcić tyle koni ile ma największy model. W kieszeni zostanie kilkanaście tysięcy.

Co do PROWU to w Pomorskim niby ma starczyć pieniędzy dla ok 530 wniosków na pulę 200tyś.

To w Pomorskim są osobne środki na pulę 500 tysięcy czy nikt nie składał na budynki?

PATr    238

Bo taki jest limit po przesunięciu środków z 2017roku i przy średnim zwrocie jaki podała agencja, to żadna nowość od conajmniej miesiąca wiadomo jakie będą limity po przesunięciu więc co to za problem wyliczyć na ile wniosków starczy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się