rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

NevPro    36

W momencie składania wniosku należy dysponować ofertą od sprzedawcy, na podstawie której określana jest wartość rynkowa przedmiotu operacji. Oficjalnie nawet nie ma obowiązku dołączać jej do wniosku. W przypadku ciągnika parametrem wiążącym jest przedział mocy, jaki zostanie wpisany w zestawieniu finansowo-rzeczowym. Marka wskazana w momencie składania wniosku nie ma znaczenia przy ostatecznym wyborze maszyny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

ktoś ostatnio składał wniosek o płatność ? Jaki jest czas oczekiwania ? Czy jakieś kontrolę mieliście albo coś agencja chciała po rozpatrzeniu wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

W moim przypadku to jest jakaś masakra, wniosek o płatność złożony w styczniu ciągle jakieś poprawki, specyfikacje, umowy dzierżawy jakby nie można było łącznie wszystkich załatwić. Ostatnie poprawki 3 tygodnie temu zawiozłem a dziś telefon że ich nie ma i nie mogą znaleźć, muszę jeszcze raz jechać 50 km i złożyć. Czy to normalne? Już myślałem żeby złożyć skargę na osobę rozpatrująca wniosek . Kto tam pracuje?

Edytowano przez Tom6666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

U mnie wyrobili się w lekko ponad dwa miesiące i kasa była na koncie 


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Chcąc zrobić wniosek wspólny na modernizację, wypełniam dwa biznesplany, dwóch gospodarstw, czy jednego wiodacego? Nie mogę nic znaleźć na ten temat w instrukcji. Przerabiał ktoś ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

Każda z osób wspólnie wnioskujących musi osiągnąć wzrost GVA o co najmniej 10% - dwa biznesplany oraz dwa wnioski, które będą stanowiły wspólną całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

Wniosek składa się wspólnie i stanowi jedną całość, ale każda z osób wnioskujących musi go wypełnić osobno, z zaznaczeniem która osoba jest wiodącą w grupie, a która członkiem grupy. Większą część wniosku wypełnia każda osoba samodzielnie, niektóre zakładki wypełnia tylko osoba wiodąca w grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

60 dni po zakończeniu naboru lista,sprawdzanie 8miesięcy,3 miesiące na wypłatę środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1

Do dziś nabór jak chce złożyć to wystarczy że wyśle pocztą czy lepiej im zawieść do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 14.07.2023 o 15:52, Tom6666 napisał:

W moim przypadku to jest jakaś masakra, wniosek o płatność złożony w styczniu ciągle jakieś poprawki, specyfikacje, umowy dzierżawy jakby nie można było łącznie wszystkich załatwić. Ostatnie poprawki 3 tygodnie temu zawiozłem a dziś telefon że ich nie ma i nie mogą znaleźć, muszę jeszcze raz jechać 50 km i złożyć. Czy to normalne? Już myślałem żeby złożyć skargę na osobę rozpatrująca wniosek . Kto tam pracuje?

Od 12 grudnia czekam na odzew w sprawie aneksu do podpisanej umowy 😆 Miesiąc temu udało się dodzwonić do prowadzącej, odpowiedziała że ma całą masę różnych aneksów i wniosków i trzeba się uzbroić w cierpliwość, jednakże ponieważ to już leży pół roku, to będzie rozpatrzony na dniach. Kazała odezwać się za 3 dni. Od tamtej pory miesiąc dzwonienia dzień w dzień po 10 połączeń dziennie o różnych porach od 7:30 do 15:30, zero kontaktu. W piatek udało się, odebrała koleżanka i powiedziała że osoba do której dzwonię jest na zwolnieniu od miesiąca, ale wróci w poniedziałek. Wie, że dzwonię już od miesiąca (czemu zatem nie odbierała?)

Przez miesiąc czasu siedziała i wysłuchiwała jak ten telefon dzwoni, nie raczyła odebrać i zwyczajnie powiedzieć jak sprawa wygląda. Nie wiem po jaką cholerę w takim razie ostatniego dnia odebrała, chyba żeby jeszcze bardziej człowieka wk***ić 🤷‍♂️

W poniedziałek prowadząca wróciła do pracy, ale kazała zadzwonić za kolejny tydzień, bo ma teraz masę zaległości. Mam nadzieję, że po 8msc czekania chociaż nie będzie stwarzała problemów

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile z tego naboru trzeba czekać na odpowiedź jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Jak to wygląda w tym naborze. Maszyny można kupować od momentu złożenia wniosku? Czy lepiej bezpiecznie po zakończeniu postępowania ofertowego? I ogólnie to umowa przyjdzie po poprawkach. A poprawki kiedy? Mogą nawet miesiąc po zakończeniu naboru przed opublikowaniem list?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

przy składaniu dokumentów ,pani powiedziała ,że zależy od ilości wniosków ale +- ok. osiem miesięcy może trwać do popisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 12.07.2023 o 19:57, masa24 napisał:

niech wypowie sie na pismie co mu nie pasuje, wtedy mu ladnie wytlumaczysz i juz nie bedzie cie do odru wysylal

inne tak jak mowisz , sa to umowy bez daty pewnej do ktorych nie przyszly jeszcze doplaty, czyli dzialki ktore sa 1 raz w doplatach w tym roku powinny byc jako inne

pytanie za 100 pkt czy dzialki ktore w bazowym byly jako inne teraz oznaczyc jako kr ??   te programy maja pelno takich niescislosci, w kazdym badz razie jak w bazowym wykazales te dzialki jako inne, w docelowym tez jako inne + nowe dzialki dales jako inne  to jest ok i nie powinien nic od ciebie wymagac.

 

Dnia 12.07.2023 o 19:57, masa24 napisał:

niech wypowie sie na pismie co mu nie pasuje, wtedy mu ladnie wytlumaczysz i juz nie bedzie cie do odru wysylal

inne tak jak mowisz , sa to umowy bez daty pewnej do ktorych nie przyszly jeszcze doplaty, czyli dzialki ktore sa 1 raz w doplatach w tym roku powinny byc jako inne

pytanie za 100 pkt czy dzialki ktore w bazowym byly jako inne teraz oznaczyc jako kr ??   te programy maja pelno takich niescislosci, w kazdym badz razie jak w bazowym wykazales te dzialki jako inne, w docelowym tez jako inne + nowe dzialki dales jako inne  to jest ok i nie powinien nic od ciebie wymagac.

Dostałem pisemko o przedstawieniu umowy dzierżawy. Myślałem nad sprawą jeszcze i mam pytanie:

Sytuacja wygląda tak:

To co w bazowym inne to w docelowym dalej jest inne.

Wzrost jaki siostra miała  wykazać to ma umowę długoterminowa podpisana w gminie.

Ale ma dzierżawę na gębę które już rok temu siostra składała o dopłaty i je dostała i w tym roku 2023(docelowym) ja je wpisałem w aneksie do BP jako inne a chyba powinienem jako dzierżawa krótko terminowa. 

No to jeżeli tu zrobiłem błąd to i te działki nie powinny być jako inne w docelowym tylko jako krótkoterminowa to czy mają podstawy wymagać umowy dzierżawy z datą pewna na 7 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 19.07.2023 o 12:25, danielhaker napisał:

Od 12 grudnia czekam na odzew w sprawie aneksu do podpisanej umowy 😆 Miesiąc temu udało się dodzwonić do prowadzącej, odpowiedziała że ma całą masę różnych aneksów i wniosków i trzeba się uzbroić w cierpliwość, jednakże ponieważ to już leży pół roku, to będzie rozpatrzony na dniach. Kazała odezwać się za 3 dni. Od tamtej pory miesiąc dzwonienia dzień w dzień po 10 połączeń dziennie o różnych porach od 7:30 do 15:30, zero kontaktu. W piatek udało się, odebrała koleżanka i powiedziała że osoba do której dzwonię jest na zwolnieniu od miesiąca, ale wróci w poniedziałek. Wie, że dzwonię już od miesiąca (czemu zatem nie odbierała?)

Przez miesiąc czasu siedziała i wysłuchiwała jak ten telefon dzwoni, nie raczyła odebrać i zwyczajnie powiedzieć jak sprawa wygląda. Nie wiem po jaką cholerę w takim razie ostatniego dnia odebrała, chyba żeby jeszcze bardziej człowieka wk***ić 🤷‍♂️

W poniedziałek prowadząca wróciła do pracy, ale kazała zadzwonić za kolejny tydzień, bo ma teraz masę zaległości. Mam nadzieję, że po 8msc czekania chociaż nie będzie stwarzała problemów

Aktualizacja. Odezwać się pod koniec przyszłego tygodnia. Jak się dowiedziała, że aneks leży od zeszłego roku, to kazała jednak na początku przyszłego tygodnia. Szaaał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
9 godzin temu, melon10641 napisał:

 

Dostałem pisemko o przedstawieniu umowy dzierżawy. Myślałem nad sprawą jeszcze i mam pytanie:

Sytuacja wygląda tak:

To co w bazowym inne to w docelowym dalej jest inne.

Wzrost jaki siostra miała  wykazać to ma umowę długoterminowa podpisana w gminie.

Ale ma dzierżawę na gębę które już rok temu siostra składała o dopłaty i je dostała i w tym roku 2023(docelowym) ja je wpisałem w aneksie do BP jako inne a chyba powinienem jako dzierżawa krótko terminowa. 

No to jeżeli tu zrobiłem błąd to i te działki nie powinny być jako inne w docelowym tylko jako krótkoterminowa to czy mają podstawy wymagać umowy dzierżawy z datą pewna na 7 lat? 

Zaznaczasz jak kr i zgodnie z rozporządzeniem żadnej umowy mieć nie musisz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No ale teraz to już chyba za późno na zmiany? Wniosek o płatność złożony w kwietniu a termin na złożenie był do końca czerwca. Więc mi chyba nie pozwolą na wycofanie wniosku i zrobienie aneksu do BP? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tak jest zgodnie ze wszystkim , co tam jakiś urzędnik będzie wymyślał to inna sprawa

Tylko ze jak dałeś jako inne to i tak nie była brana do wyliczeń. To taki błąd bardziej na twoja szkodę niż korzyść wiec jak dla mnie to bez znaczenia 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj