rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

NevPro    36
3 godziny temu, kada2k napisał:

Czy będąc na ryczałcie mogę złożyć wniosek na modernizacje i przed rokiem bazowym przejść na vat czy musze być na vacie przed złożeniem wniosku?

Można złożyć wniosek będąc na ryczałcie a później przejść na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
3 godziny temu, Sumik napisał:

Panowie ile czasu czekaliście na płatnośc po wniosku o płatność ? U mnie zaraz pół roku 

około miesiąca wiosną tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
MarekDFagrofarm410 napisał:

Czy ktoś wie jakie maszyny są punktowane podczas modernizacji? Bo chce ciągnik 158 koni na 45 ha i kobieta powiedziała że muszę dobrać opryskiwacz za 150 k mimo że ciągnik i tak przekracza ponad 500k netto

jeżeli nie złapałeś za nic innego dodatkowych pkt. to pewnie to prawda bo ciągnik nie jest punktowany. Ja miałem podobnie z tym że brałem ciągnik i navi i za tą navi były punkty i dlatego się załapałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Można być na ryczałcie i dopiero przed zakupem możesz wejść na vat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
12 godzin temu, karat7 napisał:

Opryskiwacz za 150 000 netto w stosunku do ciągnika za 500 000 netto daje 0,95 punktu , nie wiem z jakiego województwa jesteś , ale w łódzkim potrzeba 1,5 punktu.

Kolego możesz powiedzieć jak wyliczyć te punkty? Ja mam ciągnik niepunktowany za 420 i głębosz za 30 i siewnik poplonów za 10 to ile mi wyjdzie punktów,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
Dnia 12.06.2023 o 20:09, redbull napisał:

robił ktoś z mgr utwardzenie podwórka , potrzebny jest jakiś projekt czy jak to wygląda?

 

Ja robiłem, był potrzebny kosztorys wykonawczy, temat ogarnął wykonawca podwórka ale gdybyś potrzebował kupić koszt do 500zł. A powiem szczerze, że warto bo masz jasno rozpisane ile i czego i przy kontroli nie trzeba robić żadnych audytów tylko oświadczenie, że budowa została wykonana zgodnie z kosztorysem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
22 godziny temu, ViveN napisał:

Ja robiłem, był potrzebny kosztorys wykonawczy, temat ogarnął wykonawca podwórka ale gdybyś potrzebował kupić koszt do 500zł. A powiem szczerze, że warto bo masz jasno rozpisane ile i czego i przy kontroli nie trzeba robić żadnych audytów tylko oświadczenie, że budowa została wykonana zgodnie z kosztorysem. 

a robiłeś całe podwórko czy jakąś część i wjazd też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Ktoś składać będzie wniosek na hale? Przejdzie to? Miałem stawiać silosy ale hala praktyczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2023 o 21:03, slavik80 napisał:

Kolego możesz powiedzieć jak wyliczyć te punkty? Ja mam ciągnik niepunktowany za 420 i głębosz za 30 i siewnik poplonów za 10 to ile mi wyjdzie punktów,?

Liczyła mi dziewczyna z firmy co pisze wniosek, niby mam 3.92 pkt aktualnie, więc pewnie za coś innego punty złapałem tylko nie leży mi zakup opryskiwacza za takie pieniądze jeszcze bez zwrotu 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 godziny temu, melon10641 napisał:

A jest jakaś szansa jak ktoś po 40tce chce sam ciągnik? Da się punkty nazbierać te 1.5? 

1 pkt jeżeli nie korzystałeś z określonych programow , 1 pkt zwiększenie skali produkcji ( wzrost so)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Kosiarka 2,60 boczna brana na prow 7-13 , czy dałoby się teraz złożyć i dostać na kosiarkę czołową?


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

przy dofinansowaniu 250 000    zl   , jak 7 netto to normalna cena ,  brutto to promocja

  • Thanks 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
Dnia 12.06.2023 o 08:09, WojtekBuawski napisał:

Robil ktoś kiedyś wniosek samodzielnie, czy nie warto w to wchodzić bez doradztwa?

Robiłem sam. Uważam, że nawet lepiej się współpracuje kiedy pracownik ARIMR usłyszał, że wniosek robiony samodzielnie. Obecnie już po kontroli wniosku na 250k.

 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lma123    0

Witam mam 2 pytania 

1 Czy jeżeli wykorzystałem już 800 k na obszarze b to na opszar d mogę teraz tylko pozyskać 400k ?

2 Czy jeżeli teraz na jesień mam zamiar realizować prow I kupić roboty lely jako wyposażenie to na obecny nabór na b mogę kupić takie same roboty? Czy już się doczepią że takie same maszyny? Czy przy wyposażeniu to jest nie ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Orientuje się może ktoś czy przy nowym rozdaniu też będzie konieczny wzrost 10% ?

Są już gdzieś dokładne wytyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Jesli chciałbym z obszaru D składac dokumenty na budowę magazynu paszowego to jest jakiś przelicznik jakie powinien mieć wymiary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Witam. Czy jeśli chce skorzystać z modernizacji PROW obszar D to do wniosku trzeba dołączać ofertę na maszyny od producenta czy wystarczy jeśli podam orientacyjne ceny maszyn jakie chciałbym kupić. 

Może głupie pytanie ale nie bardzo wiem czy musi być oferta czy nie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Dnia 18.06.2023 o 21:49, masa24 napisał:

przy dofinansowaniu 250 000    zl   , jak 7 netto to normalna cena ,  brutto to promocja

Chyba żart  ze to normalna cena. Za całą  obsługę  wniosku place 3 tys.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
lukaszgg napisał:

Witam. Czy jeśli chce skorzystać z modernizacji PROW obszar D to do wniosku trzeba dołączać ofertę na maszyny od producenta czy wystarczy jeśli podam orientacyjne ceny maszyn jakie chciałbym kupić. 

Może głupie pytanie ale nie bardzo wiem czy musi być oferta czy nie? 

 

Jeśli nie dołączysz teraz, to poproszą a nią później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ostatnio jak korzystałem to oferty były potrzebne tylko piszącemu wniosek do wpisania odpowiednich danych maszyny i ceny ,agencja tego nie wymagała i z wnioskiem się ich nie składało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lma123    0

Witam mam 2 pytania 

 

1 Czy jeżeli wykorzystałem już 800 k na obszarze b to na opszar d mogę teraz tylko pozyskać 400k ?

 

2 Czy jeżeli teraz na jesień mam zamiar realizować prow I kupić roboty lely jako wyposażenie to na obecny nabór na b mogę kupić takie same roboty? Czy już się doczepią że takie same maszyny? Czy przy wyposażeniu to jest nie ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj