rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

3 godziny temu, Palmusny napisał:

To chyba logiczne że musisz uzasadnić wybrane maszyny i nie miej do nikogo pretensji, urzędnik też musi mieć "papier" że wnioskodawca odpowiednio dobrał maszynę bo on też jest z tego rozliczany. 

Chodzi mi że skoro przyszły poprawki do wniosku tzn że po uzasadnieniu przejdą te maszyny? Czyli że ich nie odrzucono? Gdyby je odrzucili to od razu jest pismo że nie należą się takie czy jak? Jak to wygląda? Pytam bo wnioskuje o delikatnie zawyżone maszyny. I chcę wiedzieć jakie są szansę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , musisz uzasadnić to raz udowodnić np. ilość ha rocznie jaką nimi wykonasz. Dwa, że też zależy kto ten wniosek rozpatruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Panowie a ile czasu agencja ma na odpowiedź po poprawkach ?


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
22 godziny temu, Bartek933 napisał:

Jest sposób by rozdzielić produkcje zwierzęcą dwóch rolników z tego samego adresu gospodarstwa? Agencja wylicza DJP dla obu rolników i to nie z ilości zwierząt a z ilości stanowisk 

zależy do czego rozdzielić, do decyzji nie rozdzielisz bo liczą z całego siedliska, jak chcesz wskazać po prostu swoje zwierzęta i np. pokazać że ilość stanowisk jest wystarczająca dla Twojej części zwierząt to rozrysowujesz oborę (na kartce) i wskazujesz które stanowiska są Twoje a które np. ojca, brata, czy syna. 

5 godzin temu, Grzesiekferguson napisał:

Przyszły poprawki, jedna z nich to wyczerpująco opisać zapotrzebowanie w gospodarstwie na wnioskowane maszyny w odniesieniu do tabeli doboru maszyn tzn. że przejdą te maszyny po opisaniu takiego zapotrzebowania czy jednak mogą odrzucić? Już mnie denerwuje ten okres czekania. Realia są takie że za chwilę może się okazać że wogole z tego programu nie będę korzystał bo gospodarowanie coraz mniej opłacalne. Zniszczą rolnictwo - nie wyrobimy na nawozy, paliwo dniówki.

No nie wiadomo czy przejdą. Tym bardziej jeśli chodzi o ich parametry, bo sama maszyna np. rozsiewacz nawozów może przejść ale nie z ładownością np. 2000 tylko 1500. Jeśli nie uzasadnisz dobrze, a reszta wniosku będzie ok to wyślą Ci pismo-propozycje z zestawieniem jakie max możesz dostać i to jest takie pismo nie do odrzucenia o ile chcesz maszynę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkkkkz    0

Wie ktoś może czy jest jeszcze możliwość zakupu maszyny na własne ryzyko przed podpisaniem umowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
6 godzin temu, Grzesiekferguson napisał:

Przyszły poprawki, jedna z nich to wyczerpująco opisać zapotrzebowanie w gospodarstwie na wnioskowane maszyny w odniesieniu do tabeli doboru maszyn tzn. że przejdą te maszyny po opisaniu takiego zapotrzebowania czy jednak mogą odrzucić? Już mnie denerwuje ten okres czekania. Realia są takie że za chwilę może się okazać że wogole z tego programu nie będę korzystał bo gospodarowanie coraz mniej opłacalne. Zniszczą rolnictwo - nie wyrobimy na nawozy, paliwo dniówki.

Kup najpierw nawozy A potem będziesz myślał o rozsiewaczu. A nie zaraz kupisz amazona albo rauh za 100tyś netto  i będziesz stekał że nie ma co do niego wsypać bo nawozy drogie i się nie opłaca 😂😂😂😂

Edytowano przez greg1985
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
2 godziny temu, Kondominium napisał:

zależy do czego rozdzielić, do decyzji nie rozdzielisz bo liczą z całego siedliska, jak chcesz wskazać po prostu swoje zwierzęta i np. pokazać że ilość stanowisk jest wystarczająca dla Twojej części zwierząt to rozrysowujesz oborę (na kartce) i wskazujesz które stanowiska są Twoje a które np. ojca, brata, czy syna. 

Chcę wybudować oborę na swojej działce, mam podzielenie na budowę. A agencją doliczyła DJP z produkcji ojca i zażądała raportu środowiskowego


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Kup najpierw nawozy A potem będziesz myślał o rozsiewaczu. A nie zaraz kupisz amazona albo rauh za 100tyś netto  i będziesz stekał że nie ma co do niego wsypać bo nawozy drogie i się nie opłaca 😂😂😂😂

I tak zrobię 🙂Nie ma co się porywać, tym bardziej że nigdy nie korzystałem z kredytów i nie mam zamiaru korzystać. Stać to się kupuje nie stać to trza się dorabiać. Nawiasem mówiąc rozsiewacz mam stary polski i spełnia swoje zadanie tylko właśnie, żeby było co do niego wsypać heh 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
6 minut temu, Grzesiekferguson napisał:

Stać to się kupuje nie stać to trza się dorabiać.

dużo osób tak twierdzi i może to i racja ale pomyśl jak np. moja sytuacja 24 ha orki na usłudze to 24×320 zł =  7680 zł i prosić o terminowość trzeba. Pług 37 000  netto. 15 lat pochodzi tylko paliwo i eksploatacja pługa i ciągnika. usluga 15 lat około 115 tyś zł a wiadomo że po drodze jeszcze podwyżki cen usługi. różnica jest taka że nawet jakbym nie miał pieniędzy szedłbym w kredyt jak dzik w żołędzie bo to czysty zysk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Popieram Pana wyżej 😁 

Mam pytanko jakiej pojemności rozsiewacz przejdzie na 16 ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

wg tabelek agencji 600 l max 700 l i ja bym nie brał na siłę większego tylko dogadał się z dilerem co do nadstawek żeby np. podwoić ładowność a na fakturze 600l. oczywiście przy kontroli zdjąć i schować nadstawki. i zwróć uwagę ile zniesie rama razsiewacza ładowności żebyś wiedział jak go możesz rozbudować w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekIlecki    8

Pytanie dla bardziej oblatanych w temacie, teraz umowy dzierżaw od rodziców musza być jakoś potwierdzane urzędowo czy wystraczy napisana podpisana i dostarczona do agencji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Muszą, idź do kancelarii notarialnej. Dużo nie zapłacisz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Notarialnie drogo wyjdzie ja robiłem przez wójta to za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
9 godzin temu, Darek8787 napisał:

wg tabelek agencji 600 l max 700 l i ja bym nie brał na siłę większego tylko dogadał się z dilerem co do nadstawek żeby np. podwoić ładowność a na fakturze 600l. oczywiście przy kontroli zdjąć i schować nadstawki. i zwróć uwagę ile zniesie rama razsiewacza ładowności żebyś wiedział jak go możesz rozbudować w przyszłości.

Trochę mało bo mam dużo dzierżaw bez umowy, ciągnik przeszedł ponad 150 KM, a nie ukrywam, że aktualnie mam rozsiewacz 1200 l i wolałbym żeby nie był mniejszy. Patrzyłem sulky dx 20 ma 900l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Mam problem z uzasadnieniem przyczepy 8t. Rozpatrującą uparła się z 6t przy takiej strukturze upraw. Powiedziała mi minimum 15ha zbóż żeby była 8t.

W roku docelowym zwiększyliśmy powierzchnię o 3 ha do 18.94ha i zmieniła się struktura zasiewów : słonecznik 0,3, pszenica 9,61 ha, Łubin 2,08 ha trawy na GO 6,48 ha, pszenżyto 0,47 ha

 

 

Ktoś poratuje jak uzasadnić większą przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
1 godzinę temu, piotrek91p napisał:

Trochę mało bo mam dużo dzierżaw bez umowy, ciągnik przeszedł ponad 150 KM, a nie ukrywam, że aktualnie mam rozsiewacz 1200 l i wolałbym żeby nie był mniejszy. Patrzyłem sulky dx 20 ma 900l 

Ja kupiłem Rauch MDS 18.1 dwa lat temu (nie na prow) a i tak wziąłem podstawę 700 litrów a rama ma dopuszczalne 1800 kg (jest tabliczka) więc mam zamiar dokupić w najbliższym czasie oryginalną nadstawę +1100 litrów i jest 1800l wejdą 3 big bagi spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
1 godzinę temu, Marianyitaliany napisał:

Notarialnie drogo wyjdzie ja robiłem przez wójta to za darmo.

Potwierdzenie umowy dzierżawy u notariusza to bodajże 8 zł za umowę (na pewno mniej niż 10 zł. Stawka jest ustalona odGórnie nie mogą więcej skasować.  ) W gminie kazali pisać wnioski i do 2 tygodni się odezwa z potwierdzeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
Marianyitaliany napisał:

Notarialnie drogo wyjdzie ja robiłem przez wójta to za darmo.

W moim przypadku notarialnie był to koszt 60 zł rok temu.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182
16 minut temu, Darek8787 napisał:

Ja kupiłem Rauch MDS 18.1

nie ma takiego modelu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Offtopic: Jak nie wnioskowaliście o całą kwotę (200k) to można wysłać aneks i poprosić o zwiększenie kwoty dofinansowania do maksymalnej. Przechodzą.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj