rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

seba836    20
11 godzin temu, masa24 napisał:

Cena za komplet czy to podzielone na raty i Np po pozytywnej decyxji następne 2000 lub za wniosek o płatność jakaś kasa?

2000 + 500 za uzupełnienie jak będzie pozytywna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25
8 godzin temu, masa24 napisał:

no juz widze jak ktos ci dobrze modernizacje zrobi od poczatu do konca za 800 zl

Faktura u księgowej więc Ci nie pokaże. Nie każdy jest zdziercą. A poza tym nie było duzo zmian od poprzedniego naboru, przybyło mi tylko 20 ha pola. Dodatkowo mam podpisaną z nią umowę na usługi doradcze i ona zajmuje się wszystkimi sprawami w agencji i agencja z nią się kontaktuje, nie ze mną, no i unia jej coś zwraca bo w jakimś programie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nawet jakbym tylko żył z wniosków nie robiłbym dobrze modernizacji za 800 zł. Byle jakie firmy biorą po pare tys i odstawiają lipę to dlaczego ja za dovrze wykonana prace miałbym brać 800 zł ? Gdzie to zrobienie wniosku i Bp, poprawki bo zawsze sprawdzający ma swój punkt widzenia , wniosek o płatność , aneksy a swego czasu postępowanie ofertowe . Do tego bardzo często trzeba myśleć za wnioskodawcę bo ten kompletnie nie wie o co chodzi 

Zastanaeiajaca cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Może twoja podpisana umowa na usługi doradcze obejmuje co miesięczny abonament za nic a tego nam nie mowisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ale przecież napisał że tylko jedną maszynę bierze , tylko za ile , z dwa lata temu w odr mi robili na prow wniosek to za 3 maszyny do 150-200 tyś łacznie 1000 zł kosztował wniosek .

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Dziwne te forum . Tu albo plony 9-10 albo wnioski za pół darmo. Dziwne ze ceny z reala jakie znam to bliżej 10 000 niż 1000

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
33 minuty temu, masa24 napisał:

Dziwne te forum . Tu albo plony 9-10 albo wnioski za pół darmo. Dziwne ze ceny z reala jakie znam to bliżej 10 000 niż 1000

mój wniosek na obecny nabór MGR ciągnik i maszyny w dużej firmie doradczej wyjdzie na przestrzeni roku tak jak mówisz - all inclusive bliżej 10 000 zł niż 1000 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ja w zeszłym roku budowalem obore na mgr na 100% dofinansowania  wniosek robiony  w odr 1200zl za wniosek i teraz po 500 za wnioski o płatność. Babka w agencji mówiła że chciała by mieć wszystkie takie wnioski do roboty gdzie praktycznie tylko to przejrzała i zatwierdzila.

Więc ja nie wiem za co u was te firmy doradcze kasuja grube tysiące.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Kasuja za znalezienie jelenia który  taką  kasę  zapłaci bo inaczej tego nie można  nazwać. 10 tys za wpisanie  kilku danych do programu i wydrukowanie kilkanascie stron.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
9 minut temu, Pawel29 napisał:

Ja w zeszłym roku budowalem obore na mgr na 100% dofinansowania  wniosek robiony  w odr 1200zl za wniosek i teraz po 500 za wnioski o płatność. Babka w agencji mówiła że chciała by mieć wszystkie takie wnioski do roboty gdzie praktycznie tylko to przejrzała i zatwierdzila.

Więc ja nie wiem za co u was te firmy doradcze kasuja grube tysiące.

To tylko gratulować . Podziwiam również takie osoby która wola pracować w odr za najniższa krajowa niż samemu na własna rękę robić wnioski jeżeli robią to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
48 minut temu, malorolny121 napisał:

Kasuja za znalezienie jelenia który  taką  kasę  zapłaci bo inaczej tego nie można  nazwać. 10 tys za wpisanie  kilku danych do programu i wydrukowanie kilkanascie stron.

mi wyjdzie około 7 tyś po prostu napisałem że bliżej 10 jak 1 tyś. i to nie tylko za kilka danych i kilkanaście stron. ponadto co napisałeś, dodatkowo w umowie z firmą mam całą obsługę wniosku reprezentowanie na każdym etapie wezwań, poprawek itp. ja dostarczam tylko dane o które proszą. reprezentowanie na kontroli na miejscu w gospodarstwie, agencja tylko z pełnomocnikiem się kontaktuje ja mam się nie odzywać wszystko ogarniają tak, żebym miał co chciałem i święty spokój mam tylko robić swoje co w biznesplanie. A jako że agencja lubi łapać za słówka to na rękę mi ktoś, kto mnie wyręczy w kontakcie z nimi i będzie za mnie kombinował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, seba836 napisał:

Nie wiem czy sobie jaja robicie czy co ale 10 tys za wniosek ? 

No a jakie to jaja ??? Nie znam nikogo prywatnie ani żadnej firmy która robi po 800 zł za wniosek. 
Ale za to znam kupę osób które zapłaciły za wniosek na maszyny 3000 netto + 2.5 % od wartości zwrotu . 
 

800 zł to nawet za restrukturyzacje nie biorą chyba ze może odr . Około 2000 to koszt wniosku o restrukturyzacje . 
a wy tu jakies cuda jak to wam robią i budowlankę za 1000 zl

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam chłopaki, już 10 lat nie robiłem modernizacji, teraz mam trochę pytań.

mam 39 ha, a potem bd mieć wiecej w roku docelowym, narazie nie mam żadnego ciagnika swojego tylko umowa użyczenia. robię pory i ziemniaki na prawie połowie arału, chcę ciagnik 90-120km z pełzakami i GPSem wziąć. czy są szanse? i jak to uzasadnić, opis celów:
 

 

narazie mam sadzarkę 2rzędową do pora, chcę dorobić 3cią sekcję, i 4rkę do ziemniaka. 2hektary pora na świeży rynek, zbiór jesień zima i 13-14ha ziemniaka jadalnego połowa wczesny zbiór, połowa późny.

 

chcę wprowadzić przez zastosowanie GPS sadzenie pora bez operatora, bardzo wolna i uciążliwa robota, co obniży koszty pracy i pielenie "solo" bez obsługi pielnika

 

opisy w biznesplanie:

 

innowacyjność:

Prowadzenie równoległe ciągnika z agregowanymi maszynami będzie wyróżniać gospodarstwo zastosowanymi innowacyjnymi technologiami. System GPS RTK nie są jeszcze powszechnie stosowane, a co najważniejsze, produkowane ziemniaki i pory, będzie można odchwaszczać mechanicznie z dokładną precyzją, bez uszkadzania roślin.

środowisko:

Ciągnik z systemem GPS RTK pozwoli obniżyć ilość stosowanych herbicydów w produkcji warzyw. Pory będzie można precyzyjnie bez obniżania ich jakości handlowej (uszkadzania sadzonek) odchwaszczać kilkukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego oraz poprzez obsypywanie wydłużać ich łodygę rzekomą. Produkowany plon będzie zdrowszy dla konsumenta, a gospodarstwo obniży swój negatywny wpływ na środowisko.

klimat:

Nowy ciągnik pozytywnie wpłynie na klimat poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych, bo posiada silnik o wyższej/aktualnej normie emisji spalin. Do pielenia i wykonywania innych zabiegów pielęgnacyjnych w produkcji porów wykorzystywany jest teraz wysłużony ciągnik C360-3P użyczany z gospodarstwa ojca. Obsługa takiej ilości produkcji nie zawsze pozwala starym ciągnikiem wykonać wszystkie zabiegi na czas, gdyż warunki pogodowe nie zawsze wspierają działania w gospodarstwie.

 


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

2500 i nic mnie nie obchodzi,- poprawki aneksy czy wniosek o płatność. Z mojej strony 100% wiarygodne dane o gospodarstwie  a jak ktoś pisze wniosek i 10 poprawek i każe sobie za każdą płacić to dziękuje bardzo. Naj głośniej to krzyczą ci co najwięcej kroją jeleni. Rozumiem przy budowlance gdzie są jakieś wyliczenia ile czego ma być zastosowane ale nie przy prostych maszynach.

Edytowano przez malorolny121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

orientujecie sie ile jest lacznie pieniedzy na modernizacje? narazie zlozono wnioski na 1,07 mld zl

 

Oraz czy osoby, ktore na poczatku naboru skladaly wnioski, sa juz w trakcie rozpatrywania? czy wszystko ruszy po zakonczeniu naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Hej, jak złożę tzw. okładkę tj. pusty wniosek z wypełnionymi danymi osobowymi, następnie za kilka dni dostarczę uzupełnienie wniosku to i tak nie dostane dofinansowania, bo punkty przyznają w oparciu o dokumenty złożone w trakcie trwania naboru? Było już tak w poprzednim naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Zabezpiecz punkty wpisz wnioskowana kwotę i wysyłaj . Potem uzupełniaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

jak wysyłam epuapem wniosek to muszę go drukować? Czy poprostu wszystko pakuje do zipa i wysyłam ? 

Wniosek mam wypełniony tak w 3/4. Zależy mi żeby to się mocno w czasie odciągało. To poprostu czekam na pismo z arimr ze mam uzupełniać wniosek? Ile to może trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jakby ktoś by wysyłał epuapem to wniosek musi być wydrukowany ->podpisany->zeskanowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj