rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jondir989    8

Czyli dobrze rozumiem że zarówno z poprzedniego naboru jak i tego co będzie w czerwcu wszystko ma być rozliczone do czerwca 2023r ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamberros    0

Jest jakiś przelicznik m2 do ilości zwierząt czy coś w przypadku budowy magazynu paszowego lub magazynu płodów ? Jakoś to weryfikują ?

Edytowano przez Bamberros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
3 godziny temu, forterra11441 napisał:

Z tego co wiem to ma być przedłużone do 2025 roku.

Skąd ta informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Kolega dobrze mówi jest projekt lub już został przyjęty że przez corona okres przejściowy wydłuż się do 2025 roku do czerwca czyli ostatnie rozlicznie z tego prow może być w 25 roku dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Emil39 napisał:

Kolega dobrze mówi jest projekt lub już został przyjęty że przez corona okres przejściowy wydłuż się do 2025 roku do czerwca czyli ostatnie rozlicznie z tego prow może być w 25 roku dopiero 

korona korona tutaj nie ma nic wspólnego okres przejściowy dali gdyż są opóźnienia w pracy nad budżetem UE, nabór 2020 trzeba wykorzystać do 2023 roku, kolejny nabór 2021 i ewentualnie jeżeli jeszcze jakiś będzie należy wykorzystać do 2025 roku do czerwca, wykorzystać to znaczy że do tego czasu najpóźniej agencja może wypłacić pieniądze, później przepadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

A wiesz co znaczy zmieniać reguły gry w czasie gry to właśnie będziemy tego świadkami i będzie tak że oni tak zrobią że dostaniesz za nabór z 21 w 24 

 

 będzie tak jak z mr w 20215 Będzie lista i kto nie dostał przesuną i dostaniesz nawet w 25 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
Bamberros napisał:

Jest jakiś przelicznik m2 do ilości zwierząt czy coś w przypadku budowy magazynu paszowego lub magazynu płodów ? Jakoś to weryfikują ?

w moim przypadku jest to magazyn zbożowy bo brak hodowli. uzasadnienie powierzchnia ha x objętość zebranych zbiorów.. wtedy wychodzi Ci jakiej powierzchnia przysługuje. wiadomo jakieś ciągi komunikacyjne są wymagane

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk012    0
21 godzin temu, jondir989 napisał:

Czyli dobrze rozumiem że zarówno z poprzedniego naboru jak i tego co będzie w czerwcu wszystko ma być rozliczone do czerwca 2023r ? 

 

Premia na działalność gospodarczą do końca sierpnia 2023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Witam, mam pytanko. Mozę głupie, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Zgodnie z biznesplanem MGR 2020, rozpoczynam w tym roku uprawę ziemniaka jadalnego. Ziemniaków przez wiele lat nie uprawialiśmy w gospodarstwie. Czy w związku z tym powinienem zakupić w tym roku kwalifikowane sadzeniaki na całą powierzchnię uprawy ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
4 godziny temu, rolnik9 napisał:

Witam, mam pytanko. Mozę głupie, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Zgodnie z biznesplanem MGR 2020, rozpoczynam w tym roku uprawę ziemniaka jadalnego. Ziemniaków przez wiele lat nie uprawialiśmy w gospodarstwie. Czy w związku z tym powinienem zakupić w tym roku kwalifikowane sadzeniaki na całą powierzchnię uprawy ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Musi być KWIT skąd masz sadzeniaka. W pierwszym roku pasowało by kupić. Pamiętaj również o zgłoszeniu w priorin celem nadania nr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
19 godzin temu, ktosik25 napisał:

w moim przypadku jest to magazyn zbożowy bo brak hodowli. uzasadnienie powierzchnia ha x objętość zebranych zbiorów.. wtedy wychodzi Ci jakiej powierzchnia przysługuje. wiadomo jakieś ciągi komunikacyjne są wymagane

Budujesz to z maszynowej puli 200k czy pozostałych 300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia1995    0

Witam, mam pytanie odnośnie nowego naboru. W tym roku czyli bazowym mam zasiane 4ha pietruszki i resztę zboża , ale w następnych latach chciałabym zrezygnować z tej pietruszki na rzecz kukurydzy lub grochu i kupić na prow ciągnik i maszynę związane z kukurydzą np siewnik. I teraz  mój problem lezy w GVA, czy w ogóle da się zrobić wzrost 10% zamieniając pietruszkę na kukurydzę?

Edytowano przez kasia1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumon    0

myślicie czy na 43ha przejdzie przyczepa 12t, przyczepy nie były wcześniej brane na prow. odległość pól od gospodarstwa do 5km, z tej tabeli wynika ze max 8, ale moze z uzasadnieniem da sie przepchnąć 12t??? zgodnie z rozporządzeniem mgr maszyny można kupować po dniu złożenia wniosku?? (oczywiście nie mając gwarancji ze to co we wniosku zostanie zaakceptowane przez arimr - moje ryzyko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

jak komuś w agencji coś nie odbije to przejdzie. ja po konsultacjach z doradcami składam na 12 ton na 24 ha roślinnej. nie mam innej przyczepy. argumentujesz miedzy innymi tym zeby dopasować przyczepę do mocy ciągnika itp. jak masz ciągnik około 100 KM lub więcej to pasuje. do 8 ton 70 KM starczy różne są sposoby argumentacji ale na 43 ha raczej masz pewne że dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj