rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

wojtek8244    7
Dnia 14.02.2021 o 17:14, henio2 napisał:

a co wy chcecie robić 120 konnym ciągnikiem na 10 ha?

10 ha jest na papierze a 40 dzierżaw, po za tym to moja sprawa jakim sprzętem robię na takim areale. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Dajcie spokoj niech kazdy kupuje co chce bo on najlepiej wie co mu jest potrzebne a po 2 przy wyborze maszyn trzeba pamietac  zeby robic to z zapasem bo jesli gospodarstwo sie rozwija to zeby za 2 lata nie bylo ze maszyna jest za mała 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Pewnie ale jak masz 20 ha to40 spokojnie tym sprzętem obrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Tylko jak chcesz mieć agregat uprawowo-siewny to raczej 80 km nie ma co podjezdżać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Czy ma ktoś numer do ARiMR w wawie bo umowa jest już u nich i chciałbym się dopytać kiedy podpisanie. Dzwoniłem na główny numer ale tam nic nie wiedzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Warszawa sama dzwoni, żeby umówić na termin podpisania umowy, czekaj cierpliwie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwon do osoby prowadzącej twój wniosek. Napewno dostałeś jakieś pismo z numerem do takiej osoby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Od prowadzącego może też za wiele się nie dowiedzieć, nie wiem jak teraz, ale w 2019 jak podpisywałem umowę w Warszawie, to tam było wyznaczone kilka osób, które same sobie umawiały terminy i podpisywały umowy. W moim przypadku to była inna osoba niż prowadzący. Teraz jak te COVID-y to oni też tam za dużo osób nie wpuszczają. 

Tak w ogóle to wysłali ci propozycję umowy pocztą do zapoznania się ?? Bo jak nie, to nie masz co dzwonić na umówienie terminu ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Prowadząca mój wniosek jest z Płocka. W tamtą środę powiedziała że wysłała umowę do wawy i teraz oni będą się że mną kontaktować dlatego chciałem tam zadzwonić i się coś dowiedziec. Wiosna idzie i chciałbym trochę to przyspieszyć bo ciągnik by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

To kupuj, faktury mogą być przed podpisaniem umowy. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Tak wiem ale jednak jakby umowa była podpisana to już głowa spokojna by była. No i zawsze jest jakieś ryzyko że coś może być nie tak jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

to kup ciągnik przez internet będzie 2 tyg na zwrot może do tej pory będzie odmowa 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
15 godzin temu, ViveN napisał:

5 luty podpisana umowa mazowieckie 

Ciągnik sadowniczy 85km opryskiwacz 2000l i plac manewrowy ma 15ha gruntów własnych 

Ten plac manewrowy to z puli 200 tys czy jako budowlanka z puli 500 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

a jak to jest z tą mocą ciągników? New Holland ma 4 różne moce w specyfikacji i na którą patrzy agencja? Bo w dowodzie jest ta najwyższa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą w dowodzie teoretycznie. Teraz każdy zawyża moce maszyn ale jeśli nie chcesz się zaskoczyć w polu to bierz pod uwagę tą najniższą. Ja mam w df 84 znamionowe i 88 maksymalne. Biorą pod uwagę 88 bo i w ofercie mam 88. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

Ja nie chce się zaskoczyć jak mi agencja powie żebym kasę oddal a nie w polu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

to oznacza, że nie ma jeszcze umowy ;) a tak serio to musisz zrobić poprawki wskazane w tym piśmie jeśli coś uzupełniłeś na pismo o uzupełnienie lub wszystkie wskazane w pierwszym piśmie o uzupełnienie, masz czas do 60 dni po ustaniu epidemii, ptaszki coś ćwierkają, że mogą zmienić tą ustawę i te 60 dni ruszy niebawem...

Edytowano przez adimajkel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17
1 godzinę temu, snickers_2005 napisał:

Tą w dowodzie teoretycznie. Teraz każdy zawyża moce maszyn ale jeśli nie chcesz się zaskoczyć w polu to bierz pod uwagę tą najniższą. Ja mam w df 84 znamionowe i 88 maksymalne. Biorą pod uwagę 88 bo i w ofercie mam 88. 

Na pewno tak jest ? Bo właśnie mam taką samą sytuację i myślałem, że będzie brana pod uwagę wartość mocy znamionowej bez boost na podstawie zaświadczenia od producenta/dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorrrr    0
1 godzinę temu, adimajkel napisał:

to oznacza, że nie ma jeszcze umowy ;) a tak serio to musisz zrobić poprawki wskazane w tym piśmie jeśli coś uzupełniłeś na pismo o uzupełnienie lub wszystkie wskazane w pierwszym piśmie o uzupełnienie, masz czas do 60 dni po ustaniu epidemii, ptaszki coś ćwierkają, że mogą zmienić tą ustawę i te 60 dni ruszy niebawem...

Czyli muszę jak najszybciej wysłać poprawione dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Wie ktoś jak to jest z mocą Valtry T144? W danych technicznych podają 155/170 KM. 155 KM łapałoby mi się pod wniosek MGR. Jednak diler udzielił mi informacji, że najmniejsza wartość w świadectwie homologacji to 160 KM, która już przekracza mój zakres mocy. Skąd w takim razie jest wzięta ta moc 155 KM, którą podają w folderach reklamowych? Może przedstawiciel z mojego rejonu słabo ogarniał temat, ale zrozumiałem, że 160 KM to najmniejsza wartość jaką mogą przedstawić w świadectwie homologacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Panowie robię aneks, gdzie część maszyn wyrzucam, część dodaje, ale kwota dofinansowania będzie mniejsza niż przyznana. Do aneksu oczywiście dodaje oferty na dodawane maszyny, ale czy jeżeli dajmy agregat byl wpisany za kwotę 10tys a będzie inny mieszczący się w specyfikacji ale będzie droższy to czy muszę to uwzględniać w aneksie? Ostatecznie suma maszyn nie przekroczy kwoty dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj