rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wg ich tabekek przy 30-40ha przyczepa 6-7 ton w ilosci 3-4 szt. Wiec jedna 12 powinni puścić chyba że ktoś wyjątkowo uparty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorrrr    0

Wczesniej maszyna kosztowała 150tys a teraz kosztuje 160tys to jak podpisze umowe to musze to aneksowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie, ale dołożysz 10tys z własnej kieszeni. Co tak podrożało jesli to nie tajemnica? 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorrrr    0

Tak się pytam orientacyjnie A jeśli maszyna trochę staniała to też nie ma problemu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Te tabelki to między bajki trzeba włożyć. Potrzebne jest dobre uzasadnienie w przypadku zbyt dużych maszyn, czasami na kilka stron☺

Swoją drogą 2 miesiące temu wysłane poprawki i cisza, ale mi się akurat nie śpieszy. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak staniała to poprostu płacisz mniej. Wszystkie oferty są zawyżane z reguły o jakieś 10% tak na wszelki wypadek. Jak się dogadasz z dealerem to za różnicę w cenie możesz czasem coś wziąć dodatkowo w ''tajemnicy' ' przed agencją. Moje poprawki też już ponad miesiąc są rozpatrywane. Ale zakupy dopiero w grudniu więc czekam spokojnie. 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5
3 godziny temu, Rafi1979 napisał:

Witam. czy ktoś mógłby pomóc uzasadnić zasadność zakupu pługa 4 skibowego z obecnego PROW, w przypadku gdy 3 lata temu zakupiony został zestaw do siewu bezorkowego?  Agencja wzywa do wyjaśnień dlaczego pług jak jest taki agregat/ powierzchnia gospodarstwa 45 ha

jeżeli masz burak cukrowy to szarek komośnik.tylko pług na to świństwo i pismo od inspektora z cukrowni i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

Wczoraj odzew od arimr drugie poprawki. Z nagłówkiem.,"wniosek bez rozpatrzenia"

Taki pierdoly szkoda gadać ale jedno ale

"Skorygować  kwotę pomocy o ile ulegnie zmiany oraz proszę dostarczyć zmienione strony wniosku związane z tym.

Co to znaczy?

Wielkopolska

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Wniosek o płatność składa się dopiero jak wszystkie maszyny mamy na placu ? „Inwestycja” jednoetapowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Jeśli na modernizacje obszar C nabór 2019 był kupiony mieszalnik pasz oraz wóz paszowy to poszło to z kwoty 200 tys na maszyny czy pozostałych 300 na modernizacje budynkow i wyposażanie ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na placu być nie muszą, ale musisz za nie zapłacić, mieć fv i potwierdzenia przelewów. Na placu mają być w momencie kontroli. A zanim rozpatrzą wniosek to upłynie trochę wody w Wiśle i maszyny zdążą dojechać. Skoro dostałeś maszyny z obszaru C to raczej nie uszczupliło to puli obszaru D. 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Potwierdzenie przelewów? To nie młody rolnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Przecież faktura zawsze musi być z potwierdzeniem przelewu więc nie wiem po co ten komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

To skoro tata wnioskował w obszarze C na prase 135 netto woz paszowy 83.5 netto i mieszalnik 9.3 netto to w razie czerwcowego naboru na ile moze wnioskować? Zwrot 50% jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
18 minut temu, Dodi napisał:

Potwierdzenie przelewów? To nie młody rolnik. 

Potwierdzenia przelewów obowiązkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Jak ktoś ma dostarczyć potwierdzenie przelewu jeśli maszyna jest finansowana kapitałem banku? Finansowanie fabryczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

To kopia umowy kredytowej? Sama faktura nie jest dowodem na to że została opłacona. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Jak bierze sie kredyt to bank daje potwierdzenie opłacenia faktury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
5 godzin temu, ziomekq napisał:

Wniosek o płatność składa się dopiero jak wszystkie maszyny mamy na placu ? „Inwestycja” jednoetapowa. 

Tak jak masz na placu i faktury

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorrrr    0

Czy po podpisaniu umowy mogę od razu kupować maszyny? Kiedy się składa wniosek o zwrot pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
1 godzinę temu, Dodi napisał:

Jak ktoś ma dostarczyć potwierdzenie przelewu jeśli maszyna jest finansowana kapitałem banku? Finansowanie fabryczne? 

Bank Ci wystawi potwierdzenie. U mnie w elizowce chcieli potwierdzenie przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czy w roku w którym składam wniosek o płatność, struktura zasiewów musi być zgodna z tą w biznesplanie w roku docelowym? chodzi mi o zmianę dwóch hektarów pszenicy na 4 hektar kukurydzy, areał zwiększy się więc o około 2 hektary Deklarowane gva nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

do kiedy teoretycznie ARiMR ma czas na podpisanie umowy? gdzieś czytałem że 8 miesięcy od ogłoszenia kolejności przysługiwania pomocy? kiedy były listy ogłoszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
10 minut temu, ktosik25 napisał:

do kiedy teoretycznie ARiMR ma czas na podpisanie umowy? gdzieś czytałem że 8 miesięcy od ogłoszenia kolejności przysługiwania pomocy? kiedy były listy ogłoszone?

pytanie jak to się ma do przepisów o pandemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj