rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kocur666    21
11 godzin temu, Wojtek026 napisał:

jaka jest wysokość dotacji na maszyny rolnicze, czy każdy poniżej 40 roku życia załapie się na 60% zwrotu netto, czy to bardzo trudne w lubelskim ile realnie zwrotu dostawaliście na maszyny?

Ja osobiście na maxa juz bd ponad miesiąc od poprawek czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
36 minut temu, XTRO napisał:

W końcu przyszły poprawki 

jakie województwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24

Wreszcie doczekalem sie poprawek przyszly godzine temu. 39* miejsce wielkopolskie

Edytowano przez mkacper99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544
2 godziny temu, youn81 napisał:

jakie województwo??

lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
3 godziny temu, XTRO napisał:

lubelskie

A której miejsce na liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Ja mam w lubelskim 62x i cisza

Jakie kupujecie zestawy do siewu bezpośredniego ? ja mam kupić  3 metry i nie mogę się na nic zdecydować ( za 190 tys  netto  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Witam,

Dostałem dzisiaj poprawki.

Mam z żoną rozdzielność majątkową. Całe gospodarstwo należy do mnie. 

Zaznaczyłem, że pozostaję w związku małżeńskim. Dołączyłem akt rozdzielności.

W poprawkach które dostałem mam, że proszę dołączyć część II.A. wniosku.  oraz że mam zaznaczy w części III wniosku punkt 1.1 TAK. oznacza to że gospodarstwo stanowi współwłasność.

Uważam że jeśli mam całość ziemi tylko na siebie to nie powinienem tego robić. Jak uważacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam Panowie. Mam problem z decyzją srodowiskowa (powyżej 40 djp) we wniosku mam zakup schladzalnika, wozu paszowego,  stacji paszowej, przyczepy samozbierajacej i hali udojowej i moje pytanie tyczy się jak to obejść bez tej decyzji? Gmina nie chce wystawić zaświadczenia ze nie potrzebuja decyzji środowiskowej. Przerabial ktoś ten temat?

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

Witam Panowie. Mam problem z decyzją srodowiskowa (powyżej 40 djp) we wniosku mam zakup schladzalnika, wozu paszowego,  stacji paszowej, przyczepy samozbierajacej i hali udojowej i moje pytanie tyczy się jak to obejść bez tej decyzji? Gmina nie chce wystawić zaświadczenia ze nie potrzebuja decyzji środowiskowej. Przerabial ktoś ten temat?

Jak już tak musisz koniecznie to przedstawić to weź z ... gminy . Tylko nie na gębę tylko wyślij/złóż podanie że prosisz o decyzję środowiskową ... itd muszą ci odpisać , pewnie że wg ustawy itd nie wydadzą bo nie mogą 🤣. Ale na pismo muszą odpowiedzieć .

Sam raz umożenie podatku napisałem przed ratą to odpisali że nie mogą rozpatrzyć bo nie ma podstawy jak nie mam zaległości. To to samo dałem im po terminie płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie musze koniecznie mam czas 2 miesiące na opisanie i pół roku na tą decyzję ale czy jest możliwość inaczej tego załatwić czy naprawdę trzeba przejść stertę papierów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
Dnia 29.09.2018 o 17:46, ukaszProcho napisał:

Witam Panowie. Mam problem z decyzją srodowiskowa (powyżej 40 djp) we wniosku mam zakup schladzalnika, wozu paszowego,  stacji paszowej, przyczepy samozbierajacej i hali udojowej i moje pytanie tyczy się jak to obejść bez tej decyzji? Gmina nie chce wystawić zaświadczenia ze nie potrzebuja decyzji środowiskowej. Przerabial ktoś ten temat?

Ja przerabiam. Gmina aby wystawic ci decyzje decyzje srodowiskowa musi wystapic o opinie do: sanepidu, wod polskich oraz RDOS. Organy te maja miesiac na odpowiedz... teoretycznie jednak trwa to nawet ponad pol roku. Na podstawie tych opinii gmina decyduje czy wymagany jest raport czy nie. Jesli nie to wydaje decyzje srodowiskowa natomiast jesli chce raportu to znowu trwa to miesiacami bo trzeba przeprowadzic raport srodowiskowy. Ja w tym tygodniu dostane drcyzje srodowiskowa a walczylem o nią od lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
Dnia 22.09.2018 o 08:33, alvaroalvaro78 napisał:

Ja w pomorskim 34x i również cisza.

Ja 19x i cisza. Znajomy jest w top100 i mial poprawki ponad miesiac temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

ponawiam pytanie, ktoś pomoże?

Mam z żoną rozdzielność majątkową. Całe gospodarstwo należy do mnie. 

Zaznaczyłem, że pozostaję w związku małżeńskim. Dołączyłem akt rozdzielności.

W poprawkach które dostałem mam, że proszę dołączyć część II.A. wniosku.  oraz że mam zaznaczy w części III wniosku punkt 1.1 TAK. oznacza to że gospodarstwo stanowi współwłasność.

Uważam że jeśli mam całość ziemi tylko na siebie to nie powinienem tego robić. Jak uważacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Rado9990 napisał:

Dzisiaj przyszły pierwsze poprawki,Łódzkie,miejsce 83*

Szybko 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 25.09.2018 o 21:03, hopper5 napisał:

Wczoraj złożone pierwsze poprawki.Teraz czekamy. Świętokrzyskie

Jaki nr na liście? Może byc na PV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj