rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Podobno jak narazie małe zainteresowanie i dużo mniej wnioskow w odr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
13 minut temu, SpracowanyPraktyk napisał:

na stronie ministerstwa, piorinu i arimr masz napisane, że potrzebny jest certyfikat do uzyskania 2 punktów. On jest nadany albo nie. Nie ma czegoś na wynos, czegoś wstępnego.  Certyfikat IP to wykłady około 17 godzin zakończone egzaminem. Możliwość uzyskania certyfikatu jest minimum 30 dni przed wysianiem certyfikowanej rośliny. Certyfikacje powtarza się co roku. Jest on ważny tylko 12 miesięcy. musisz się zastanowić czy będziesz chciał certyfikować uprawę przez około 7 lat. Robisz to co Ci każą według określonej metodyki dla poszczególnych roślin. Kontrola jest nieunikniona, płatna w Twojej kieszeni. 

Certyfikat IP to nie wykłady. Po wykładach dostajesz zaświadczenie dzięki któremu w ogóle możesz się zgłosić do jednostki certyfikującej.  Możliwość uzyskania certyfikatu jest nie na 30 dni przed zasiewem. 30 dni przed zasiewem musisz zgłosić się do jednostki certyfikującej, wypełnić papiery itp. Nie dostajesz wtedy żadnego certyfikatu bo i na jakiej podstawie?

Certyfikat dostajesz na koniec sezonu, przed zbiorami, po kontroli przeprowadzonej przez jednostkę certyfikującą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

w poprzednim naborze do 2 punktów za IP wystarczyło zgłoszenie, w tym już trzeba mieć gotowy certyfikat na dzień składania wniosku.  kto nie pomyślał o tym rok wcześniej to teraz nic za bardzo nie wykombinuje.

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2

Zainteresowanie jest większe w łódzkim u mojego doradcy jest bardzo duże i u innych doradców też, byłem w środę po odbiór wniosku to miał już gotowych 50 wniosków ze 100 wniosków zaczętych i jeszcze około 50 będzie robił. czyli około 200 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jest ktoś z łódzkiego najlepiej blisko powiatu radomszczanskiego kto przyjmie do grupy ? Może nie wszyscy co zaglądają tutaj składają wnioski. Oczywiście brak punkta jednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki orientujecie się może czy jak w poprzednim rozdaniu na wiosnę tego roku wziąłem rozsiewacz nawozowy polowy ,to czy teraz wnioskować mogę o specjalny rozsiewacz sadowniczy? Przejdzie takie coś jak myślicie?  No i kolejna sprawa jeśli chodzi o kosiarkę do traw, mam opasy, swoich łąk 4 ha, i ponadto około 12 ha biorę od rolników na zasadzie ja sobie to koszę i zbieram bez żadnej zapłąty dla nich oni sobie normalnie dopłatę biorą.  O jaką możliwie największa kosiarkę mogę wnioskować i jak umotywować żeby dostać jeszcze szerszą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
19 minut temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki orientujecie się może czy jak w poprzednim rozdaniu na wiosnę tego roku wziąłem rozsiewacz nawozowy polowy ,to czy teraz wnioskować mogę o specjalny rozsiewacz sadowniczy? Przejdzie takie coś jak myślicie?  No i kolejna sprawa jeśli chodzi o kosiarkę do traw, mam opasy, swoich łąk 4 ha, i ponadto około 12 ha biorę od rolników na zasadzie ja sobie to koszę i zbieram bez żadnej zapłąty dla nich oni sobie normalnie dopłatę biorą.  O jaką możliwie największa kosiarkę mogę wnioskować i jak umotywować żeby dostać jeszcze szerszą :) 

rozsiewacz nie przejdzie to ta sama maszyna, ciężko będzie umotywować kosiarkę większą podajesz powierzchnie upraw na 2018r i jak będziesz miał wpisane że będziesz miał 4 ha trawy przyznają ci kosiarkę na te 4 ha. Te 12 ha musiał byś robić umowę dzierżawy i składać na siebie dopłatę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

czy przeszła komuś ładowarka teleskopowa bez hodowli? jeśli tak to na ile hektarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie jeżeli złoże wsolny wniosek na prow druga osoba ma poniżej 40 lat i ja uzyskamy 6.4 punkty a druga osoba 3.8 i ona nie dostanie to co wtedy dzieje się z moim wnioskiem? Tez nie dostane dofinansowania? Brakuje mi 1 punkta i różnie kombinuje ale nic mi nie wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

6.4+3.8= 10.2÷2=5.1 średnia arytmetyczna. Tyle pkt będzie miał wasz wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Mam kilka pytań jeżeli chodzi o Modernizację Gospodarstw Rolnych obszar D w województwie wielkopolskim:

  • ile punktów było trzeba uzyskać w ostatnim naborze aby dostać dotację, w rozporządzeniu mowa o min. 1,5 pkt, ale chodzi mi o efektywną ilość punktów już po złożeniu wniosków, czy są takie informacje?
  • czy macie jakieś dane jak to kształtuje się obecnie w wielkopolsce? czy odr informuje o bardzo dużej liczbie wniosków czy może na odwrót?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Czy mogę wykazać w ilości ha dzierżawy nie podpisane aktem notarialnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa dzierżawy nie musi być w formie aktu notarialnego. Wystarczy poświadczenie podpisu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Panowie gdzie znajdę jak punktowane są maszyny w Modernizacji i np. jakie wyposażenie musiał by mieć opryskiwacz aby otrzymał większą ilość punktów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W ramce na górze. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A np wspólny wniosek jak napisze z kuzynem a on nigdy nie brał prasę tyle ze ja brałem w 2013 na dofinansowanie to przejdzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niestety nie. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba2509    0
2 godziny temu, Damian1994rolnik napisał:

Podobno jak narazie małe zainteresowanie i dużo mniej wnioskow w odr. 

Witam

Ja natomiast w doradztwie w woj. Wielkopolskim dowiedziałem się że że wniosków jest więcej :(

 

Pytanie dotyczące młodego rolnika.

Chciałem kupic Ursusa C392 bez Dpfa. Ale teraz te ciągniki u dealerów stoją tylko już zarejestrowane. Nie zarejestrowanego nie da się już chyba znaleźć ( tu chyba poszło coś o normy spalin).

 

Rozumiem że na młodeego rolnika ni mam już szans kupić ten ciągnik którego chciałem ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dszywala napisał:

Certyfikat IP to nie wykłady. Po wykładach dostajesz zaświadczenie dzięki któremu w ogóle możesz się zgłosić do jednostki certyfikującej.  Możliwość uzyskania certyfikatu jest nie na 30 dni przed zasiewem. 30 dni przed zasiewem musisz zgłosić się do jednostki certyfikującej, wypełnić papiery itp. Nie dostajesz wtedy żadnego certyfikatu bo i na jakiej podstawie?

Certyfikat dostajesz na koniec sezonu, przed zbiorami, po kontroli przeprowadzonej przez jednostkę certyfikującą.

 

przepraszam zle się wyraziłem.  Chciałem tylko pomóc kolegom w uzyskaniu 2 punktów wiec pisałem prosto. Wiec może tak: Po wykładach dostajesz kopie zaświadczenia ukończenia szkolenia który jest załącznikiem do zgłoszenia.  Przepraszam, że napisałem że IP to wykłady. To tak jak bym napisał, że uprawnienie do wykonywania zabiegów agrotechnicznych przy użyciu opryskiwacza to tylko wykłady i egzamin a przecież to też wiedza i doświadczenie uzyskane podczas wieloletniej pracy w gospodarstwie.  Przepraszam wszystkich których wprowadziłem w błąd. dszywala ma racje

 

http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Integrowana-produkcja-roslin/Zgloszenie-do-systemu

Edytowano przez SpracowanyPraktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Umowa dzierżawy nie musi być w formie aktu notarialnego. Wystarczy poświadczenie podpisu. 

Mam taką działkę 6 ha, mam normalnie zgłoszoną notarialnie nią jako dzierżawca ale o dopłaty składa właściciel, jak to ująć do wniosku, tak jakby jej nie było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A masz na tej umowie jakieś inne działki, które będą w biznesplanie? Jeśli nie to po prostu jej nie zgłaszaj. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj