rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ventura94    3

Można zlozyc MGR i MR w jednym roku i nie wprowadzajcie ludzi w blad . nie mozna w ciagu jednego roku zlozyc wniosku na MGR na np obszar D w marcu a pozniej w czerwcu na obszary A B C. W rozporzadzeniu MGR jest napisane ze w przypadku zlozenia dwoch wnioskow rozpatrywany bedzie ten ktory pierwszy zlozymy. Czyli w przypadku zlozenia na obar D a pozniej Na B to rozpatrywany bedzie wniosek  na obszar D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4104
28 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie przejdzie pług 3+1 na 19ha ale jak nie mam ciagnika swojego a bd uzyczal od ojca 130km? I jakas argumentacja ze 3 bym za dużo paliwa tracil i ogólnie ?

Szczególnie to ogólnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
Dnia 20.02.2018 o 14:41, darsonspire napisał:

Matey  cwaniaczku wyskakujesz mi z wujkiem Google to jak jesteś taki cwany to mi pokaż czarno na białym gdzie to jest napisane czy w Małopolsce są dodatkowe punkty za uczestnictwo w młodym rolniku bo tylko o to mi chodzi

Cwaniaczkiem to jesteś TY i to leniwym

19 godzin temu, Xeon napisał:

Witam,

Planuję zakup dojarki przewodowej. Teraz trafił się MGR, więc może udałoby się załapać i dodatkowo kupić jeszcze paszowóz.

Niestety za przewodówkę punktów nie dostanę. Jak dobrze liczę, to wychodzi mi:

za wiek 3

za zwiększenie skali produkcji 1 (zwiększam stado krów z 20 do 38 - tyle mam stanowisk w oborze, więc nie powinni się przyczepić)

za paszowóz 1,82

W sumie daje to 5,82pkt. Obawiam się w wielkopolsce może to być trochę mało. Nie chcę dokładać do puli kolejnych maszyn, bo ostatnie budowy i tak już dużo pociągnęły...

Macie jakiś pomysł, czy dałoby się jakimś prostym sposobem pociągnąć chociaż 0,5 , albo nawet 1 pkt?

w tamtym naborze starczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
1 godzinę temu, michal_xs napisał:

Panowie przejdzie pług 3+1 na 19ha ale jak nie mam ciagnika swojego a bd uzyczal od ojca 130km? I jakas argumentacja ze 3 bym za dużo paliwa tracil i ogólnie ?

Pogadaj z dilerem niech ci zrobi pług 3+ skibowy w cenie 4 skibowego Do Agencji podasz 3 skibowy a czwartą skibe kupisz za przysłowiową  złotówke. Rozumiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, ventura94 napisał:

Można zlozyc MGR i MR w jednym roku i nie wprowadzajcie ludzi w blad . nie mozna w ciagu jednego roku zlozyc wniosku na MGR na np obszar D w marcu a pozniej w czerwcu na obszary A B C. W rozporzadzeniu MGR jest napisane ze w przypadku zlozenia dwoch wnioskow rozpatrywany bedzie ten ktory pierwszy zlozymy. Czyli w przypadku zlozenia na obar D a pozniej Na B to rozpatrywany bedzie wniosek  na obszar D.

Gdy zadzwoniłem do centrali w Łodzi to mi powiedziano że mogę złożyć na mgr i mr pod warunkiem że przynajmniej rok prowadzę gospodarstwo i potrafię wykazać jakieś faktury, to był warunek żeby dostać mgr, a warunkiem na mr jest abym nie miał gospodarstwa dłużej niż 18 msc. Teraz gdy chodzę jeszcze do 4 klasy technikum rolniczego, gospodarstwo stoi na ojca, jest możliwość abym dostał mgr i mr? Ojciec na mgr składać nie będzie bo wiek 40+ więc punktów malutko by miał, a jak by to u mnie wyglądało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się już dostanie tą dotację to czy można po jakimś czasie iść na ZUS czy staż do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, damianzbr napisał:

Jak się już dostanie tą dotację to czy można po jakimś czasie iść na ZUS czy staż do pracy?

Przy MR był z tym problem. Z MGR nie powinno być żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
Mówiłem że te programy się wykluczają w tej kolejności. Najpierw musisz wziąść MR a później MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
23 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Gdy zadzwoniłem do centrali w Łodzi to mi powiedziano że mogę złożyć na mgr i mr pod warunkiem że przynajmniej rok prowadzę gospodarstwo i potrafię wykazać jakieś faktury, to był warunek żeby dostać mgr, a warunkiem na mr jest abym nie miał gospodarstwa dłużej niż 18 msc. Teraz gdy chodzę jeszcze do 4 klasy technikum rolniczego, gospodarstwo stoi na ojca, jest możliwość abym dostał mgr i mr? Ojciec na mgr składać nie będzie bo wiek 40+ więc punktów malutko by miał, a jak by to u mnie wyglądało? 

będzie cięszko jeśli nie masz na siebie ziemi zwierzat, musisz mieć fakturę sprzedaży na 5 000zł na siebie umowę dzierżawy od ojca na ziemie jeśli masz zwierzęta to stan zwierząt na 01.012018r zaświadczenie od powiatowego weterynarza. jeżeli chcesz zwrot 60% to musisz mieć dyplom potwierdzający klasyfikacje 

Edytowano przez tworek788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, soltys48 napisał:

cały czas możesz być na zus

Na pewno? Bo żona brała MR w 2007-2013. I tam musiała chyba rok być na KRUS. Teraz mamy podpisaną umowę na MGR 2017. Ale jeszcze nie zrealizowaną. I trafia jej się taka praca w której może się trochę doszkolić że tak powiem. A ten pracodawca tylko i wyłącznie na stażu chce pozwolić zdobywać doświadczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3
5 minut temu, fulton napisał:

Mówiłem że te programy się wykluczają w tej kolejności. Najpierw musisz wziąść MR a później MGR.

Nie siej popeliny. Mam na pismie z ARIMR odpowiedz ze mozna i nie ma roznicy kolejnosc. Czytanie ze zrozumieniem rozporzadzenia sie klania. Czy tam jest napisane ze nie mozna wziac MGR i MR w jednym roku? Nie. Jest napisane ze nie mozna skorzystac z dwoch dofinansowan, a jest to rozporzadzenie MGR wiec tego dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące sprawdzania końcowego dla przyznanych punktów za zwiększenie skali produkcji oraz zmianę profilu produkcji.

Zwiększenie skali produkcji - przyznany jest 1pkt, jeżeli w rd jest większy areał i jeżeli wykażę po 5 latach, że areał faktycznie się zwiększył o min. to co wykazałem we wniosku, to przy kontroli jest wszystko ok.

Zmiana profilu produkcji - przyznany jest 1pkt, jeżeli wprowadzam nową uprawę, bądź wprowadzam nową, a rezygnuję z obecnych. Deklaruję odpowiednią jej wielkość (tak dużą względem reszty upraw, żeby w BP wskoczyło mi w kryteriach na TAK przy tej pozycji). Czy posiadanie tej uprawy w zadeklarowanym obszarze jest bezwzględnie weryfikowane przy kontrolach?

Oczywiście inwestycja musi być związana zarówno ze zwiększeniem skali produkcji oraz ze zmianą profilu, żeby ten pkt w ogóle został mi przyznany tak?

Zwiększenie skali produkcji oraz zmiana profilu wiąże się bezpośrednio ze sprzedażami, czyli wzrostem GVA. Jednakże sam wzrost GVA można zwielokrotnić na wiele innych sposobów. Np. poprzez zwiększenie obszaru o 8ha, zamiast 4ha. Czy taki zabieg pozwoli na rezygnację z wprowadzania nowej uprawy?

Czy wzrost GVA jest rozpatrywany wspólnie z resztą warunków do jakich się zobowiązujemy, czy każdy z aspektów jest weryfikowany osobno?

Podpowie ktoś, czy dobrze na to "patrzę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
1 minutę temu, damianzbr napisał:

Na pewno? Bo żona brała MR w 2007-2013. I tam musiała chyba rok być na KRUS. Teraz mamy podpisaną umowę na MGR 2017. Ale jeszcze nie zrealizowaną. I trafia jej się taka praca w której może się trochę doszkolić że tak powiem. A ten pracodawca tylko i wyłącznie na stażu chce pozwolić zdobywać doświadczenie. 

Na pewno podpisując umowę byłem na chwilowym etacie to nie MR żeby być na krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

W mazowieckim przyznaje się jeden punkt -

"jeżeli operacja dotyczy budowy obiektów służących do przechowywania produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie"
 
Wie ktoś może czy hale namiotowe w kształcie łuku, stawiane na zgłoszenie bez pozwolenia łapią się na to? Niby jest to obiekt nietrwale związany z gruntem więc ciekawe czy agencja uznaje to jako budowle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Macius napisał:

Pogadaj z dilerem niech ci zrobi pług 3+ skibowy w cenie 4 skibowego Do Agencji podasz 3 skibowy a czwartą skibe kupisz za przysłowiową  złotówke. Rozumiesz??

Rozumiem rozumiem , ale np podczas kontroli lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

kontrola się umawia na wizytę więc masz wystarczająco dużo czasu żeby odkręcić skibę ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

To teraz głupie pytanie...

W wykazie inwestycji jest: 

MGR0340: Wóz paszowy TMR - przyczepiany bez freza do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3, 24 m3

Jeżeli wpiszę 10m3, to nie mogę podpiąć tego do ochronę środowiska? Czy te pojemności wymienione w wykazie, to tylko coś ala przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

23.    Czy należy nadać punkty w zakresie ochrony środowiska i klimatu np. za dojarnię rybia ość np. 2x7, 2x9, która nie została wskazana w załączniku do Rozporządzenia i analogicznie w odniesieniu do pozostałych rodzajów inwestycji, w których wskazano oznaczenia typów, poj. (np. dojarnie, wozy paszowe)?
Wykaz rodzajów inwestycji służących ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu, a także sposób przyznawania punktów, jest określony w załączniku do Rozporządzenia i jest to katalog zamknięty w odniesieniu do poszczególnych rodzajów inwestycji. Wyjątek stanowią niektóre typy inwestycji, jak dojarnie i wozy paszowe, gdzie w załączniku do Rozporządzenia wskazano wielkości dojarń i pojemności wozów paszowych praktycznie najczęściej stosowanych. Mogą znaleźć się jednak przypadki wymagające innych rozwiązań i takie rozwiązania można też pozytywnie ocenić w operacjach, jako służące ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu (przykład dojarnia "rybia ość" 2x7).

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
8 godzin temu, Xeon napisał:

To teraz głupie pytanie...

W wykazie inwestycji jest: 

MGR0340: Wóz paszowy TMR - przyczepiany bez freza do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3, 24 m3

Jeżeli wpiszę 10m3, to nie mogę podpiąć tego do ochronę środowiska? Czy te pojemności wymienione w wykazie, to tylko coś ala przykłady?

To są przykłady możesz wziąć 10 m3 na punkty 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
14 godzin temu, michal_xs napisał:

Panowie przejdzie pług 3+1 na 19ha ale jak nie mam ciagnika swojego a bd uzyczal od ojca 130km? I jakas argumentacja ze 3 bym za dużo paliwa tracil i ogólnie ?

Ty się módl, żebyś w agencji przy rozpatrywaniu wniosku nie trafił na debila, co nawet 3+ nie da na Twój areał. Wg tabeli na 3+ p0trzebujesz 28ha.

 

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawetny    0
Dnia 20.02.2018 o 17:59, freetaxi napisał:

I cytowanie widzę z mojej strony :)

Ile kosztuje u Ciebie wypełnienie wniosku na 2 maszyny przy produkcji roślinnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj