rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kocur666    21

Mam pytanie odnosniie tej ekologi czy tylko wlasne grunty tzn wlasnych gruntow ma byc w eco czy razem z dzierzawa ma byc polowa ?

Ciekawe jak to jest , czy mlodzi rolnicy ida na pierwszy ogien czy glownie chodzi o te punkty ? Moim zdaniem powinno byc zpierw dla mlodych a potem juz niech reszta walczy ;)

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
1 minutę temu, elamir napisał:

Połowa z tej ziemi, którą wykażesz w biznesplanie

To przykladowo tylko ta swoja? A dzierżawa juz nie przeszlo by tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

To pytanie zagwozdka... Tylko dla dobrze zorientowanych w temacie.

Osoba, obecnie nie rolnik, w lutym nabywa 20 ha pola, w jednym kawalku. Obecnie oczekiwane jest pisamo z odstepstwem z KOWR, na dniach powinno byc. Wszystkie dokumenty zlozone zgodnie z oczekiwaniami i KOWR i sprawa pilotowana bezposrednio z urzednikiem.
Notariusz umowiony na 10 lutego.
W tym dniu osoba ta stanie sie rolnikiem w rozumieniu ustawy i moglaby skorzystac z tegorocznej modernizacji.
Ale nie ma sprzedazy za miniony rok, tudziez miesiac przed dniem zlozeniem wniosku.
Co moglaby ta osoba zafakturowac jesli kupuje gole pole po zniwach? Niestety nie ma zadnego budynku zbozowego (infrastruktura bedzie budowana jesienia), ktory mozna by wykazac, ze zakupilo sie wraz ze zbozem.
Czy mozna sprzedac baloty slomy, ktore zostaly po zbiorach 2017, w ktorych osoba jeszcze nie byla rolnikiem? 

I jednoczesnie osobne pytanie.

9 pkt na woj lodzkie wedlug Was powinno wystarczyc?

Prosze o wypowiedzi tylko dobrze zorientowanych uzytkownikow. Osoby, ktorym wydaje sie, ze wiedza, prosze o nie zabieranie glosu.
Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie sensowne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
16 minut temu, sumek666 napisał:

ktoś wie ile było w wlkp pkt minimum w 2016?

Kilkadziesiąt stron wstecz czytałem że  w wlkp dotacje otrzymało ponad 1100 osób, ktoś był  na 1050 miejscu miał coś w okolicy 4,98 ptk. 

Więc  trzeba było  mieć  chyba około 5 ptk. 

A ponawiam moje pytanie czy umowa sprzedaży zboza za ponad 5000 tyś  rolnikowi ryczaltowemu (ja ryczałt on też) wystarczy aby kwalifikowało sie to pod przychód  z działalności  rolniczej? 

Jestem mlodym rolnikiem i w ubieglym tygodni przejęłem część  gospodarstwa rodziców 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel1224    0

Jest ktos w stanie na podstawie jakichs 2 prostych maszyn  pokazac jak wyliczyc te pkt "ekologie"(Jak gdzie jakie liczby podstawic, P = o * u * 15 / 41)

Bylem dzis w ODR  i jak chcialem zeby mi na przykladzie zrobila to kobieta sie zakrecila sama jak miala  to recznie wyliczyc i weszla w jakis kalkulator agencyjny i zaraz wyskoczyly jej punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

To pytanie zagwozdka... Tylko dla dobrze zorientowanych w temacie.

Osoba, obecnie nie rolnik, w lutym nabywa 20 ha pola, w jednym kawalku. Obecnie oczekiwane jest pisamo z odstepstwem z KOWR, na dniach powinno byc. Wszystkie dokumenty zlozone zgodnie z oczekiwaniami i KOWR i sprawa pilotowana bezposrednio z urzednikiem.
Notariusz umowiony na 10 lutego.
W tym dniu osoba ta stanie sie rolnikiem w rozumieniu ustawy i moglaby skorzystac z tegorocznej modernizacji.
Ale nie ma sprzedazy za miniony rok, tudziez miesiac przed dniem zlozeniem wniosku.
Co moglaby ta osoba zafakturowac jesli kupuje gole pole po zniwach? Niestety nie ma zadnego budynku zbozowego (infrastruktura bedzie budowana jesienia), ktory mozna by wykazac, ze zakupilo sie wraz ze zbozem.
Czy mozna sprzedac baloty slomy, ktore zostaly po zbiorach 2017, w ktorych osoba jeszcze nie byla rolnikiem? 

I jednoczesnie osobne pytanie.

9 pkt na woj lodzkie wedlug Was powinno wystarczyc?

Prosze o wypowiedzi tylko dobrze zorientowanych uzytkownikow. Osoby, ktorym wydaje sie, ze wiedza, prosze o nie zabieranie glosu.
Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie sensowne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

Daniel przecież nie pytam czy wystarczy, wiem ze po ogłoszeniu listy próg był 6,4pkt, ale Eko też miało tu duże znaczenie. Nie ma co gdybac co będzie.  

pytam czy ryzykować i brać co najpotrzebniejsze czy robić jak najwięcej pkt ale jakimś tam kosztem innych maszyn. 

Za to asf powinien być punkcik bo działania z bioasekuracji podjęli, z tym ze nie doprecyzowane jakie to mają być działania. Do b-stoku dziś nie mogłem się dodzwonić, w poniedziałek trzeba trąbic do doradcy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
3 godziny temu, LUBandrzej napisał:

Jak jestem młodym to mam 60% zwrotu to na ile mogę zrobić zakupu na obszar D oczywiście kwota neto? ??

 

 

3 godziny temu, dirk41 napisał:

proste liczenie, 200tys x 100 /0,6= 333333,334zl netto

Możesz i za więcej tu nie ma zasady i tak oddadzą ci 200tys. jak nawet inwestycje będziesz miał za 500tys.netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

@macin87 to chyba Ty bierzesz właśnie ponad dofinansowanie coś mi świta? Punkty liczą wtedy za całą inwestycję czy tylko tyle ile z refundacji wychodzi ?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

A co powiecie na taką sytuację.  2 młodych rolników składa wspólny wniosek na prow obszar d jeden ma wykształcenie rolnicze i jest ubezpieczony w krusie A drugi nie ma wykształcenie rolniczego i nie jest ubezpieczony w krusie (obydwoje mają ziemię na własność ) czy takie coś przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Jeszcze jedno pytanie jak rozumiec 1ptk za Zmiane profilu produkcji? Czy siejac w 2017 i 2018 same zboża  na 18 ha a już  w 2019 np zasieje 5 ha burakow,  bede miał  za to ptk? Dodam ze wziolbym ciagnik rozrzutnik i opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Gdybyś kupował np. siewnik do buraków, to tak. Sama zmiana struktury upraw nie sprawi, że otrzymasz ten 1pkt. Aby ten pkt. otrzymać zmiana struktury zasiewów ma być powiązana z planowaną inwestycją.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeżeli mam same rośliny a wejdę w zwierzęta to jest 1 pkt za zwiększenie konkurencyjnosci i udziału w rynku?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

"Specjalistyczne przyczepy do transportu sianokiszonki "

chodzi tutaj o przyczepy zbierające do zbioru sianokiszonki czy także przyczepy do przewozu bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj