rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

dirk41    63
za zwiększenie skali produkcji brane jest około 10% zwiększenia liczby ha od roku docelowego w porównaniu z rokiem bazowym. może być to dzierżawa która dopiero będziecie mieć ale już teraz trzeba to ująć w BP. umowa oczywiście na to na 5 lat od wypłaty pieniędzy czyli w praktyce jakieś 6-8lat i nie może to być dzierżawa która teraz macie w dopłatach w tym roku
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
9 godzin temu, Bartek72511 napisał:

Próbuje ktoś składać na sam ciągnik ? Mi zostało 230 tys do wydania  także ciężko będę miał coś jeszcze w tej kwocie kupić. Jak obstawiacie zainteresowanie będzie tak duże jak ostatnio czy zmniejszy się o osoby które dostały lub się zniechęciły brakiem powodzenia ?

Zaiteresowanie będzie spore

3 godziny temu, PATr napisał:

W tamtym naborze było około 6 punktów, w tym zapewne będzie trzeba minimum 7

A mi się wydaje ,ze mniej powinno wystarczyć przecież pseudo eko odpada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Jezeli mam bydlo to czy bd dodatkowe pkt ?

Czy wejsc w ta ekologie to tylko moje hektary wchodza? Czy razem z dzierzawa musi byc te 50% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
56 minut temu, sumek666 napisał:

Nie mam pojęcia. Ja pierwszy raz będę brał udział. W planach mam traktor, opryskiwacz, rozsiewacz, agregat orkowy z  siewnikiem poplonowi agregat uprawowo-siewny, oraz wyposazenie tuczarni. Oprócz ciągnika wszystko punktowane ;) mam nadzieję, że się uda. 

Nie zdecydowales sie na nht5?

24 minuty temu, Macius napisał:

Z dzierżawą

Kolega znow bedzie probowal?9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Moim zdaniem będzie większe zainteresowanie modernizacją bo teoretycznie ostatni nabór w tym prowie na obszar d o ile nie przesunął kasy to następny o ile będzie to dopiero 2023, 1.po pierwsze, od 2016r doszło nowych młodych rolników którzy mogą już składać wnioski 2. kilka tysięcy rolników którzy nie przeszli napewno większość spróbuje jeszcze raz ale tak żeby już uzyskać 3. Ci rolnicy którzy dostali dotacje to nie koniecznie wykorzystali limit i będą próbować wykorzystać reszte 4. wielu rolników uprawnionych nie podchodziło wcale do modernizacji bo było dla nich za wcześnie bo mogli nie mieć na tyle funduszy albo byli zniechęceni. 5 po piąte tak jak w poprzednim prowie na koniec jest większe zainteresowanie ze względu na to że próbują rolnicy a nóż się uda. więc ja bym nie był takim optymistą że tak mało będzie złożonych dobrze punktowanych wniosków
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
3 godziny temu, intel napisał:

Faktycznie, z tego wynika, że otrzymasz te 3pkt. za wiek. Byłem pewien, zresztą na pewno nie tylko ja, że graniczną datą są 40te urodziny. W takim wypadku Twoje szanse znacząco rosną. Gratulacje i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0

Jak mam wykazać sprzedaż na 5000 zł 12 miesięcy przed złożeniem wniosku jak gospodarstwo i zwierzęta będę posiadał dopiero pod koniec stycznia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

trzeba było myśleć wcześniej

teraz możesz jeszce coś sprzedać

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
nie możesz bo to ma być przed miesiącem poprzedzającym pierwszy dzień naboru, chyba że zrobisz to z datą wczorajszą inaczej palec w du.e i nic nie da się z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
3 minuty temu, rolnik3512 napisał:

Jeżeli wniosek złożę nawet 20 marca to jaksię sprzedam coś na poczatku lutego to nie bedzie 12 miesięcy

Przeczytaj rozporządzenie jeszce raz bo coś nie kumasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0

Działalność rolnicza osób fizycznych jest traktowana, jako prowadzona w celach zarobkowych, jeśli w 
okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku został osiągnięty przychód z tej 
działalności w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Czyli jak coś sprzedam w lutym a wniosek złożę w marcu to przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Własnie jak tojest musi byc faktura na sprzedaż czy wystarczy umowa sprzedaży np.  zboża rolnikowi ryczaltowemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
ja zrobiłem nie całe 2ha więcej przy całości jaką mam czyli 32 to nawet 10 nie ma i było dobrze, dostałem za to pkt
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A wiecie może czy podział pieniędzy na województwa w obszarze D będzie proporcjonalnie taki sam jak w 2016?? I Ile pkt min. łapało się w opolskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9
7 godzin temu, Mariuszbrzeski napisał:

w mazowieckim za to ze bralem mlodego rolnika z rozdania 2007-13 jest 1 punkt

skąd masz takie info? w innych województwach jest też to tak punktowane? Też otrzymałem wsparcie z naboru w programie Młody Rolnik w tych latach, jestem z podlaskiego więc i ja będę miał za to 1 pkt więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

@arku3060 dokładnie tak chodzi o jednego dealera. 

Wie ktoś jak jest z tym asf? Jestem w żółtej strefie ochronnej, czy tyczy się to tylko swiniarzy? Bo jeśli dadzą tylko w czerwonej i niebieskiej strefie to po ptokach. 

Doradzcie coś panowie 

5.53pkt ciągnik rozrzutnik paszowoz 

5.3pkt ciągnik rozrzutnik rozsiewacz gruber i inna drobnica 

Wolał bym drugą opcję bo wóz mogę złożyć na wyposażenie obory w obszarze B, ale te ponad 0,2 pkt to jednak duzo. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj