rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

No to ciekawe co ze mną teraz, jak ja jestem na miejsc 1400 w maz. i dopiero pierwsze poprawki miałem?? Pogięło ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już całkiem nie rozumiem jak oni pracują skoro się dzieje taki brudel z tym programem. Nawiązując do dzisiejszego programu tydzień gdzie chwalony był system agencji to myślałem że padne. Chwalą system elektroniczny a ludzi nie kompetentnych zatrudniają. Mówię tu o podstawowej znajomość maszyn i ich rozpoznaniu a naliczaniu punktów nie wspomnę tym bardziej o informowaniu rolników. Przez mój wniosek przewinęło się już ze trzy osoby prowadzące i nikt nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/02072017-0800/32774964

 

Dla zainteresowanych od 8:30

 

Ostatnio byłem u dilera NH w wiadomej sprawie i dowiedziałem się że mieli klienta co miał już podpisana umowę i był na 1500 miejscu w lubelskim. To jak to jest dlaczego nie ma podanej punktacji na listach. Coś te ministerstwo kręci od samego początku tego naboru zaczyna kręcić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

czy jeśli przy wniosku o płatność u osób wspólnie wnioskujących  potwierdzenia przelewów za fakturę nie są idealnie 50% na 50% a powinny, tylko załóżmy 47%-53% to agencja oblicza ile zapłacone jest dobrze i od tego daje zwrot ??? czyli 47%=47%=94% i tylko do 94% sumy z faktury przysługuje zwrot. tak powiedzieli mi w agencji ale wolę się upewnić. miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Według mnie ten minister to chyba  sam nie wiedział co mówi. Z tego co wiem kasy w lubelskim jest na ponad 1400 wniosków, podpisanych umów na jakies 1100 wiec nadal w lipcu beda podpisywane umowy bo poprawki jak wiemy to nie jest temat czesto na 14 dni, a ciagnie sie  czesto duzo dluzej.

Rozmawiałem z pewnym człowiekiem który zajmuje sie prowadzeniem wniosków i mowił ze jesli mam proprawki to znaczy ze weryfikujaca wstepnie zarezerwowała kase na mój wniosek. Ale to tylko gadanie.  Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

U mnie jest o tyle sytuacja do du... ze prowadzaca po wysłaniu do mnie poprawek udała sie na 14 dniowy urlop czy tam zwolnienie :) Wiec mam składac poprawki tak jak potrafie aby złozyc w terminie,  a dalsze niezgdnosci bedziemy poprawiac pónij jak wróci do pracy :) Lepiej takie rzeczy robi sie jak jest kontak z prowadzaca i na biezaco sie konsultuje pewne kwestie ale jest jak jest.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

nie mówił że do końca czerwca tylko do końca tego miesiąca, a program był emitowany 1 lipca także do końca lipca, choć nagrywany był jeszcze w czerwcu... nie ma co się jarać, w mazowieckim podpisanych umów jest około 750, a limit jest na 1800, wiele wniosków jest jeeszcze do sprawdzenia i wiele z nich spada i dlatego wysyłają osobą co są ponad 1800 bo ktoś kto jest teraz na 2 tys. miejscu ma realną szanse się załapać

Dziś w programie tydzień mówiono że ci co nie podpisali umowy do końca czerwca to już się nie zalapia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bofarm    90

Miejsce 206* w mazowieckim, dzisiaj dostałem list z poprawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Składa ktoś na budowlanke?

 

Załapiesz się, nie panikuj :  >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7240

Zastanawiam się ile deklarować żeby się załapać, ale też nie przesadzać. U doradcy na razie nieduże zainteresowanie, jak na D był nabór to noce chłop zarywał.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam zamieściłem ogłoszenie na portalu i teraz jest mi potrzebny jakiś formularz ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Musę wysłać ofertę która wygrała, jakiś formularz i pismo z informacją o tym że nie jestem rodziną z wwykonawcą. Podrzuci ktoś link gdzie to mogę pobrać. Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Wysyłasz do agencji

1. swoje oferty te ktore zamiesciłeś na portalu (mi mowili ze chca, bo portal czasami nie działa i nie chce im sie szukac)

2. Informacje ktora z ofert w kazdym postepowaniu wygrała

 

coś w stylu (u góry z jednej strony imie i naazwisko, adres, a zdugiej data

 

potem

 

Informacja o wyniku postępowania

 

W związku z postępowaniem ofertowym realizowanym przeze mnie, oświadczam, ze w postępowaniu o udzielenie zamówienia na:

 

Nazwa maszyny

 

wybrana została oferta od firmy XXXxxxcccvvv. ul. xxxxx, XX-XXX Miasto za cenę XXXzł netto (XXXXzł brutto)

 

3. Dla kazdego postepowania protokuł  gdzie liczysz punkty itp na wzór tego z internetu

4. Oświadczenie o powiazaniach

JA sam stworzyłem cos w tym rodzaju

 

Imie nazwisko adres, data

 

Oświadczenie

 

Oświadczam, że nie posiadam powiązań osobowych ani kapitałowych z żadną z firm, która złożyła oferty w odpowiedzi na moje zapytanie ofertowe.

 

W szczególności

-nie uczestniczę w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub osobowej

-nie posiadam żadnych udziałów ani akcji

-nie pełnię funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika

-nie pozostaję w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa

-nie pozostaję z potencjalnym wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności

 

Wszystko załatwiłem na raz i mam nadzieje ze nikt sie czepiał nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

kuj pom dziś tel z agencji

dziś wskoczyłem na ostatnią pozycję która łapię się do podpisania umowy, po ostatniej aktualizacji pozycja 100x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1391

ktos potwierdzi nabor na obszary a b c w pierwszym kwartale 2018r? Bo nie wiem czy teraz na wariata skladac czy na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Zrobiłem tak jak napisał nunu85 i odesłali mi że nie jest to poprawne. Dzwoniłem do agencji i powiedzieli mi że ma to być na formularzach agencyjnych. Tylko że nie mogę tego formularza znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

w programie tydzień wiceminister mówił że nabór bedzie w styczniu

ktos potwierdzi nabor na obszary a b c w pierwszym kwartale 2018r? Bo nie wiem czy teraz na wariata skladac czy na spokojnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Robił ktoś postępowanie przez portal i agencja już zaakceptowała? Ile czasu to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja czekam już półtora miesiaca w kuj-pom i jak narazie zadnej odpowiedzi, ale wiem, ze sa tez tacy oczekujący ponad 2 miesiace i ciagle cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

ja czekam już półtora miesiaca w kuj-pom i jak narazie zadnej odpowiedzi, ale wiem, ze sa tez tacy oczekujący ponad 2 miesiace i ciagle cisza.

U mnie dziś mija równe 2 miesiące od złożenia postępowania w agencji przez portal i nadal cisza( kujawsko pomorskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Ksiazka przychodow i rozchodow musi byc prowadzona od momentu podpisania umowy ? Czy wczesniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Woj.pomorskie niestety muszę zwolnić miejsce.miejsce 4xx.moze w 2018 roku sie uda.cholerna produkcja drobiu czemu jest tak znienawidzona przez ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też jestem w podobnym przypadku co DanielFarmer i nie wiem czy teraz składać na szybkiego na coś do obory i może wóz paszowy jak by się dało lub poczekać na wiosnę i wziąć na jakąś dobudówkę obory o ile będzie nabór.

A wie ktoś może czy będzie jeszcze w 2018 nabór na Modernizację a konkretniej sprzęt rolniczy typu ciągnik i maszyny???? bo to by mnie bardziej interesowało 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj