rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

MartineZ    14

nasz doradca był na szkoleniu w warszawie i tam ustalili ze rolnośrodowiskowy bedzie na znacznie ograniczonej powierzchni. wiekszosc z nas nie bedzie miala mozliwosci wejsc w nowy pakiet rolnosrodowiskowy....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ale o jakim pakiecie ty mówisz? Działanie rolnośrodowiskowe składa się z 5 pakietów i każdy z nich, ale każdy inaczej, może byc ograniczony terytorialnie tak jak naprzykład pakiet ochrona gleb i wód( czyli poprlony szimowe) beda tylko na obszarach OSN

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

właśnie chodzi o pakiet 2 czyli ochrona gleb i wód, kiedyś nie było ograniczeń a dzisiaj instytut bardzo poważnie ograniczył obszary ktore kwalifikuja się do tego pakietu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KL137    0

Jak to było z dzierżawą w poprzedniej MGR Żeby wliczała się do powierzchni gospodarstwa to koniecznie musiała byś u notariusza podpisana czy wystarczy w gminie?

Wystarczy w domu bez urzędników. Ja tak mam obecnie w MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Słuchajcie mam takie pytanie: jeżeli ogłoszą nabór na MGR i moi rodzice złożyli by na budowę obory i dostali to dofinansowanie to czy w 2017 roku mogli by przekazać na mnie całe gospodarstwo bo mama będzie łapać się na wcześniejszą emeryturę i będą na mnie przepisywać.

Koledzy czy może ktoś wypowiedzieć się na ten temat?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo. Nie ma przepisów krajowych odnośnie MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam mam pytanko aby spelnic EFA musze posiac troszke poplonow scierniskowych i mam takie pytanko czy rzepak+ gorczyca to ten wymog spelni co do dwoch roznych odmian wiem ze obie naleza do krzyzowych ale jedna jest oleista a druga raczej pastewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie mam pytanko  czy dochód z  SO  będzie liczony  z własnego pola czy z dzierżawy  także ?  Które lata będą brane pod uwagę do wyliczeń  ?

A może to co we wniosku o dopłaty bezpośrednie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ile najlepiej wg was mieć ha pola, aby w nowym prow MGR kupić traktor 120 km, Tzn aby mieć w miare najwięcej ptk?

Do tej pory składałem dopłaty na ok 23 ha, ale w tym roku myślę złożyć na albo 34 ha, albo 45 ha, która opcja lepsza wg was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

i tak pewnie sporo się pozmienia ale kryteria doboru maszyn w ubiegłej modernizacj9i były takie:

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/2014_MGR/Aktualizacja_2014_Zasady_doboru_maszyn_rolniczych.pdf

wszystko zależało od wielkości gospodarstwa, obsady zwierząt i odległości pól.

wychodzi na to że mając około 35 ha można jak najbardziej ale trzeba czekać jak ustalą obecnie bo nie wytrzymają jak nie pomieszają znowu ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kolejny  co  mu się  hektary rozciągają  w  zależności od  potrzeb!  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kolejny zazdrosny :lol:  jeśli mu sie opłaci to niech kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ile najlepiej wg was mieć ha pola, aby w nowym prow MGR kupić traktor 120 km, Tzn aby mieć w miare najwięcej ptk?

Do tej pory składałem dopłaty na ok 23 ha, ale w tym roku myślę złożyć na albo 34 ha, albo 45 ha, która opcja lepsza wg was? 

 

Narazie składaj na tyle co zawsze. Jak będziesz składał wniosek na modernizacje to wtedy weźmiesz dzierżawę (czy kupisz) i w ten sposób uzyskasz zwiększenie GVA bo inaczej można zapomnieć o modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kryteria, warunki i punktację będą regulować przepisy krajowe, których w tej chwili nie ma i nie wiadomo kiedy konkretnie będą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A zakładana minimalna wielkość gospodarstwa rolnego te 10 czy 12tyś euro jak wygląda, w momencie składania wniosku trzeba mieć tą określoną wielkość jaką ustalą czy będzie można składać z mniejszą wielkością ekonomiczną a po wykonaniu inwestycji czy tam w kolejnym roku po złożeniu wniosku można będzie dobić do tej wielkości jaką ustalą? Bo tak chcieć skorzystać z tego z 15hektarami bez hodowli to trzeba się troszkę nagimnastykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

 

Z poprzednich dyskusji wyszło, że gospodarstwo bez "ogonków" może dostać tylko do 200k zwrotu. 

 

Cytat:

"Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne, w tym na realizację projektów zbiorowych, w ramach poddziałania, w okresie realizacji PROW 2014-2020, nie może przekroczyć:

 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt,

 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł."

 

Jednak po ponownym przeczytaniu, wydaje mi się że gospodarstwa:

- mające zwierzęta mogą zakupić maszyny i dostać na nie max 200k zwrotu, pozostałe 300k musi iść na budynki,

- bez produkcji zwierzęcej, mogą dostać również w sumie 500k zwrotu, ale mogą go już przeznaczyć w całości na maszyny... 

 

Czyli ograniczenie dotyczy wyłącznie gospodarstw z produkcją zwierzęcą.

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeżeli się mylę...

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale czego tu nie rozumieć? wyraźnie jest napisane że jest 500 tys. zwrotu z czego na inwestycje niezwiązane z budynkami nie można przekroczyć 200 tys. a to że napisali "w których prowadzona jest produkcja zwierzęca" oznacza tylko tyle że jest to zabezpieczeniem by nie dało się wybudować magazynu paszowego, czyt. hali na zboże nie mając zwierząt, gdyby tego nie było ,dużo osób by wybudowało hale na płody rolne z limitu tego na budowle a na maszyny by im został do wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no właśnie chodzi o to, że  napisali  "w których prowadzona jest produkcja zwierzęca", czyli limit 200k na maszyny dotyczy tylko tych gospodarstw z prod. zwierzęcą, a te z prod. roślinną limit 500k mogą wykorzystać jak chcą.

 

"Maksymalna wysokość pomocy ..... nie może przekroczyć:

.....
 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową..... w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z logicznego myślenia tak to wynika, jeśli tak jest jak mówisz, zacznie się kombinowanie i przepisanie zwierząt na kogoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Dzis znajomy z agencji mówił ze na młodego nabór ma być w czerwcu a na modernizacje w lipcu . Ale tam w tym kraju to sie nie z dziwie  jak do zimy zejdzie,oni zamiast uprościć to więcej namotają dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj