Skocz do zawartości

KL137

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O KL137

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Nie powiem
 1. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  W ciągu 4 pierwszych dni naboru na "Premie dla młodych rolników" Biura Powiatowe przyjęły 117 wniosków Emotikon smile
 2. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Piotrek1985 Na starcie, w docelowym musisz podnieść o 10 %. farmino22 To nie tak działa. W skrócie. Chodzi o to aby mieć jak najwięcej punktów, nie hektarów. Przeczytaj dokładnie rozporządzenie, link na poprzedniej stronie. 
 3. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Nabór się kończy 2 września do ogłoszenia listy ok 30 dni. Ciekawe jakim cudem ktoś sprawdzi zimą jakie były uprawy, skoro nie były podane we wniosku obszarowym? Zanim dojdzie do ewentualnej kontroli może upłynąc kilka miesięcy.
 4. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  We wniosku obszarowym gospodarstwa poniżej 10ha użytków rolnych nie podawały konkretnych upraw.  Dlatego nie widzę problemu z wyliczeniem WEG.
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  To były gospodarstwa powyżej 10 ha użytków rolnych, my mówimy o gospodarstwie 6ha.
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Z wielkością ekon. gosp. to najmniejszy problem, wystarczy wpisać odpowiednie uprawy.
 7. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  farmino22 tu jest wszystko. http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  fermino22, wniosek możesz składac bez wykształcenia i zobowiązujesz się do uzupełnienia wykształcenia. Jeśli chodzi o powierzchnię gospodarstwa to chyba wystarczy średnia wojewódzka, która w niektórych woj wynosi nawet poniżej 5 ha. Na początek wystarczy 1 ha, ale skoro masz 6 ha to nie widzę problemu. Jeśli w Twoim woj średnia przekracza 6ha, to masz czas na uzupełnienie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku (dzierżawy).
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Mnie się wydaje, że po 0,5 pkt za każde szkolenie a w biznesplanie są cztery rubryki na szkolenia tak że wychodzi 2pkt, ale oczywiście mogę się mylić, dlatego piszę na forum, chętnie usłyszę różne uwagi. Liczę narazie na 2015r, muszę jeszcze poszukać, który rok uznaje się z bazowy. Strasznie dużo szukania na każdym kroku jakieś niejasności.     5.2.4.6. Dla okresu wyjściowego należy wpisać uprawy w plonie głównym w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy. 5.2.4.7. Dla okresu docelowego należy wpisać: 5.2.4.7.1. w przypadku, gdy zakończenie realizacji biznesplanu przypada do dnia 15 maja danego roku – uprawy w plonie głównym w roku poprzedzającym rok zakończenia realizacji biznesplanu; 5.2.4.7.2. w przypadku, gdy zakończenie realizacji biznesplanu przypada po dniu 15 maja danego roku – uprawy w plonie głównym w roku zakończenia realizacji biznesplanu. (instrukcja wypełniania biznesplanu)
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Witam Czytam uważnie cały wątek MR i pozwolę sobie nie zgodzić się z niektórymi wypowiedziami. Ktoś powyżej napisał, że jak gospodarstwo ma ok 10ha to się nie nadaje na MR i tu się nie zgodzę Ja będę pisać wniosek na 8 ha, bez problemu można uzyskać wymaganą wielkość ekonomiczną bo to tylko zależy od upraw. Co do punktacji to trzeba dobrze kombinować. dla mnie najprostsza opcja; Różnica wieku 2 pkt Przejmowanie w całości 3 pkt Wysokobiałkowe  2 pkt Przygotowanie produktu(pakowanie) 1 pkt Plan nawozowy 2 pkt Zboża 0,5 pkt Inwestycja w ochronę śr(maszyny) 0,5 pkt szkolenia 2 pkt Korzystanie z usług dor 2 pkt. Wiem że mogą się tu znaleźć pomyłki, ale jeszcze coś poszperam i może sie uda. mam jeszcze pytanie, czy ktoś coś znalazł na temat wielkości ekonomicznej gospodarstwa, że za to należą się 2 pkt? Gdzieś mi się to przewinęło a teraz nie mogę znaleźć w rozporządzeniu.    
 11. Podział gospodarstwa a '' Młody rolnik "

  Jak najprościej uzupełnić wykształcenie jeśli się jest obecnie (tzn od października) na pierwszym roku studiów stacjonarnych kierunek rachunkowość? I jak pogodzić KRUS ze studiami dziennymi?  
 12. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Wizytacja zapowiedziana 2 dni wcześniej, telefonicznie informują co trzeba przygotować. Zwrot środków od dnia wizytacji od 2 do 4 tyg. Przy zakupie maszyn robią tylko zdjęcia tabliczek znamionowych, dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego.
×