johny

Case seria JX

Polecane posty

cetersen    0

Witam :)

Od kilku dni jestem włascicielem case jx 70 silnik Iveco 4 cyl. i mam pytanie czy macie moze panowie jakies informacje ile wynosi jego spalanie bo nigdzie nie moge tego znalesc :( a wydaje mi sie ze troszke za duzo sobie pociaga ze zbiorniczka :( Z góry dzięki :)

Pozdrawiam

 

W książkach i tak prawdy nie wyczytasz, zresztą po kilku dniach to chyba mało wiarygodne dane. Ja mam od lata JX70, cały czas chodzi z turem, robię wszystko, za wyjątkiem orki i jego spalanie w porównaniu z moim drugim ciągnikiem - proximma 6441 jest mniejsze, zaś proxima, już dawno dotarta spala mi 3,36l na motogodzinę (motogodzina=75minut) Case pali mi ok.3litrów.

Zależy kolego co nim robisz. Natomiast na pewno silnik jest ekonomiczny, to wytwór Iveco - gałąź silników dla rolnictwa o nazwie NEF (new engine fabrique).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamzie1    0

Dzięki wielkie cetersen. Pocieszyleś mnie :) ogólnie jestem zadowolony z zakupu tylko jeszcze muszę dojść jak sie dokładnie steruje WOM-em bo w instrukcji jest tak to wszystko zakręcone ze masakra :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokładnie instrukcja to porażka. Kolego spala Ci 3l i mówisz że to dużo? Nie przesadzaj na powietrze nie będzie chodził. Mi jx90 w orce spalił 18l na glinie ciężkiej ale pług miałem na maksa rozstawiony, normalnie 12-14l Przy sianiu zboża 5l około spala z agregatem biernym i amazonem 3m zestaw. Ale powiem tak że do małego gosp to i na główny on jest za lekki. Komfort się poprawił jak nam obciążenie na koła dowieźli do tyłu to lepiej jest trochę ale na przód by mogli więcej dawać.My swoje od grudnia mamy

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

W obsłudze WOM-u szybko się kapniesz: tylko jest odwrotnie niż niemal we wszystkich ciągnikach - uruchamianie wałka po spuszczeniu dźwigni w dół a w casie dźwignię podnosisz do góry do pionu. Oczywiście wcześniej wrzucasz obroty (zależne/niezależne). Ja nie mogłem sobie poradzić z podnośnikiem bo mi nie spuszczał gdy wajche dowałem na dół, a jedynie gdy wciskałem "szybki" przycisk na błotniku. Po przeczytaniu instrukcji - czarna magia. Okazało się że przewody były pozamieniane. Teraz działa jak należy. Aha sprawdź sobie wszelkie śruby: koła schodki, błotniki i inne. Generalnie wszystko poluzowane. Nawet wykręciła mi się i zgubiła śrubka trzymająca listwę podnośnika z lewej strony. Listwa spadła, a że było to podczas pracy ze zgrabiarką to przy podnoszeniu, listwa uszkodziła mi przewód hydrauliczny (w tej czarnej obudowie plastikowej) i wyjechał mi olej. Jakoś podokręcałem i dojechałem do domu. Potem dealer stanął na wysokości zadania i naprawił za darmo usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamzie1    0

ChiquitaB ja nie mówie ze 3 l to dużo po prostu chciałem sie zapytac tak orientacyjnie bo wskaźnik od paliwa tak jakoś mi szybko ucieka od 1/2 do 0 ;p ale czytałem juz na forum ze niektórzy też tak mieli :) ja osobiście jestem zadowolony z zakupu:) jak dla mnie bajeczka a bede nim pracował raczej przy uzytkach zielonych takze myslę ze bedzie dobry :) mały szybki zwrotny :P tylko jeszcze mam pytanie odnośnie WOM-u ta mała dzwignia tak lekko za siedzeniem po lewej stronie to w jakim połozeniu ma być :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Środek-położenie neutralne, przód-niezależne(czyli obroty wałka zależą od gazu), tył-zależne (czyli obroty zależą od prędkości ciągnika). Włączenie następuje przy wciśnięciu sprzęgła. U mnie tak przynajmniej jest.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

to jak w końcu można zamawiać mokre sprzęgło i rewers EH do case jx i new holland td czy nie ??? jakie opony są dostępne do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamzie1    0

dzięki :) tylko jeszcze mi powiedzcie Panowie jak sie zmienia 540 na 1000 :) sory za tak głupkowate pytania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

za ciągnikiem nad zaczepem po lewej stronie nad tą osłoną niby gumową masz taki lizaczek i nim zmieniasz pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skruszo    0

Witam

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem jx70 i mam problem bo nie wiem jaki pług do tego kupić... 3x40 czy 4x35 no i jakiej firmy

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASE12345    0

Na wiosce jest jx 80 i ok po miesiącu rozleciała sie skrzynia biegów. Szczęście że jest na gwarancji :)

 

Jak nie umie jeździć to się nie dziwić ja mam jx 80 już 4 lata i nie narzekam według mnie jest to bardzo dobry ciągnik mało pali i jest bardzo zwrotny

 

Witam

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem jx70 i mam problem bo nie wiem jaki pług do tego kupić... 3x40 czy 4x35 no i jakiej firmy

z góry dzięki :)

Moim zdaniem 4x35 to za dużo jak na 70 koni lepiej huba 3x40 bo bedzie miał lżej cyba ze masz 6 klase to i w 4x35 da sobie jakoś rade a nie lepiej był by 3x45 a marke to polecałbym ci kvernelanda u nie coo 2 gospodaż ma i nienażekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Gdzie tak naprawdę składane są JX-y. Dealer mówi że w Austrii, inni że we włoszech, jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włochy razem z JXU i NH TD i T5000


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

jak ktos chce dowiedziec ceny jx 90 z full wyposazeniem to prosze o prywatna wiadomosc i napisze

Edytowano przez Lucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

w moim CASE JX pisze Made in AUSTRIA

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio widziałem tabliczkę u dilera na silniku i wyraźnie pisało: "Made in Italy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

2011r. - JX 70 po otwarciu drzwi na wysokości wzroku mam napis MADE IN AUSTRIA

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale kolego to tylko napis naklejka na kolumnie kiery jak dobrze rozumuje :) spójrz na tabliczke znamionowa :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

No ale to by podzespoły zrobione w Austri wozili do Włoch do montowni? A zresztą john deery serii M składają w Chinach i też musi być i wcale to nie znaczy, że są gorsze, bo nawet markowy pojazd może się psuć - przykład przereklamowany Mercedes ML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj