Polecane posty

TrAkToReK    0

Witam

Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ :) Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

 

Pozdrawiam

 

(Z góry THX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Polecam jezeli nie jest spieprzona/zaniedbana alektronika lub moze byc ale jezeli macie kogos kto by przy tym umial zrobic, bo moj 4 miechy stoi i dalej szukamy przyczyny niezapalania od kluczyka i jeszcze takich tam.

Jak pali to jeszcze niewiem bo dopiero przymierzamy sie do jakich kolwiek testow i prob.

 

Zanim go kupisz poogladaj go dokladnie zobacz jak z wtyczkami do ruznych alektrozaworow, czy kable nie sa przetarte albo czy nie sa urwane. Pojezdzij, zobacz jak chodza polowki czy nie zrywa, rewers tak samo. Zobacz czy wszystkie bajery jak walek, hydraulika, podnosnik,(rownierz to kolko do szybkosci opuszczania i systemu pracy podnosnika). Zobacz co odrazu niechodzi i czy to bedziesz umial naprawic albo ktos bedzie umial.

 

A tak wogole to do jakich prac go potrzebujesz?

 

Jesli jeszcze cos to pisac.

 

PS. Koniecznie musi miec instrukcje bo sam niedojdziesz do roznych rzeczy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrAkToReK    0

Dzięki, już go kupiłem za 50 000 ZŁ w bardzo dobrym stanie wszystko jest ok mieszkam niedaleko Torunia, a tam jest serwis Casa :)

 

Pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Polecam jezeli nie jest spieprzona/zaniedbana alektronika lub moze byc ale jezeli macie kogos kto by przy tym umial zrobic, bo moj 4 miechy stoi i dalej szukamy przyczyny niezapalania od kluczyka i jeszcze takich tam.

Jak pali to jeszcze niewiem bo dopiero przymierzamy sie do jakich kolwiek testow i prob.

 

Zanim go kupisz poogladaj go dokladnie zobacz jak z wtyczkami do ruznych alektrozaworow, czy kable nie sa przetarte albo czy nie sa urwane. Pojezdzij, zobacz jak chodza polowki czy nie zrywa, rewers tak samo. Zobacz czy wszystkie bajery jak walek, hydraulika, podnosnik,(rownierz to kolko do szybkosci opuszczania i systemu pracy podnosnika). Zobacz co odrazu niechodzi i czy to bedziesz umial naprawic albo ktos bedzie umial.

 

A tak wogole to do jakich prac go potrzebujesz?

 

Jesli jeszcze cos to pisac.

 

PS. Koniecznie musi miec instrukcje bo sam niedojdziesz do roznych rzeczy.

to jak ?? nie mozesz go odpalić??? piszesz coś o elektronice...możesz napisać co tam masz jest to rozbieralne-jakieś fotki??? tej elektroniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Miałem styczność z traktorami z tej serii http://konedata.net/Traktorit/caseihMaxxum5120.htm i do plusów można zaliczyć komfort i wyciszenie kabiny oraz mocną hydraulike (TUZ podnosił bez problemu praktycznie wszystko, sterowany EHR). Do minusów drzwi z jednej strony (nie lubie biegać dookoła sprzętu) i eh-rewers działający z takim jeb... kopnięciem ze można przez szybe wylecieć B) przynajmniej w tych którymi jeździłem. Troche śmiesznie wyglądają też małe koła z przodu. Te które widziałem miały pokorodowane już błotniki i silniki w kiepskiej kondycji ale wkręcały sie ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No wlasnie co do mojej hydrauliki to niebardzo, slabo podnosi i slabo obkreca 4. Ale co dziwne ze na 4 obrotowej z odpietym przednim Womem bez obciaznikow i bez tego zelaza na ktorym sa obciazniki wogole mu przodka nie podnosi.

To mi sie podoba. B)

 

elektrotech ten ciagnik to taki jez, tyle ma przewodow elektrycznych i innych jak jez kolcow. Wiedz foty Ci nic niedadza. Jeden gosc tego niezrobil, drugi byl servis to zaznaczyl jakis brazowy przewod ktory ma byc do zrobienia, ale niemozemy go znalesc, i trzeci cos podlubal tez nic, dostal wydrukowanal elektronike z katalogu Case i mysli co i jak, moze cos wymysli. Ja jak patrzylyem na te rysunki to znajoma czesc znalazlem tylko taka skrzyneczke od polowek. Trzeba miec jakis punkt zaczepu, np masz lewarek od skrzyni na rysunku to puzniej juz znajdziesz gdzie kable ida, ale jak masz narysowane same kable i wtyczki to wiesz...

 

Jedyne co mnie smuci to AF bo jak zalozylem pare miesiecy temat o tych ciagnikach to nikt nie odpisal. A teraz sie juz dwoch znalazlo co nimi pracowalo.

Jedyny gosc ktory mi malo pomogl ale przynajmniej odpisal(za co mu dziekuje) to MCKYLO<->pozdrawiam

Agrofoto jest zawaliste ale jeszcze brakuje tego czegos...

szkoda i pozostaje czekac na lepsze czasy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrAkToReK    0
wrzuć foto :)

Nie wrzuce foto, bo go nie przywieźli. Ogólnie pracowałem już nim w polu u sprzedawcy super ciągniczek ładnie odpala troszke stary bo 1995 ale odmalowany orginalną farbą CASA, w środku luksus moim zdaniem, jak za 50 tys. ZŁ B)

Ciągnik warty zakupu :)

 

O jedno pytanie. Ile ten ciągnik pali bo pan od którego kupowałem ''handlarz'' nie był w stanie mi tego powiedzieć (nie wiedział).

 

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
O jedno pytanie. Ile ten ciągnik pali bo pan od którego kupowałem ''handlarz'' nie był w stanie mi tego powiedzieć (nie wiedział).

Pali ile wlejesz, jak już go kupiliście to sie tym nie przejmuj :D To dobre maszyny. Dzisiaj sąsiad też kupił Case, model 956XL z '90 roku, w nawet fajnym stanie, z turem, silnik nie wysilony (6 cyl., 95KM), zero elektroniki, a nowy sprzęt trzeba opić żeby sie nie psuł, więc daliśmy konkretnie w czajnik :P:) Ty też musisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrAkToReK    0

No ten już 1995 r. ma troszkę elektroniki liczniki i wszystko nie jak w 914 albo C360 :P

 

No ja nie opije bo nie moge, ale ojciec i wuja dali se w palnik :P

 

Wszystko OK, ciągnik nawet dobrze wyposażony, ale pracował całe życie :D Przy turze w oborze do kiszonki i gnoju i super nie jest ale przechodzi malowanie orginalna farba CASA :) Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lernik    0
O jedno pytanie. Ile ten ciągnik pali bo pan od którego kupowałem ''handlarz'' nie był w stanie mi tego powiedzieć (nie wiedział).

myślę że 120 l na dzien(czyt.10-12 godz) mu wstarczy

a ile do baku wchodzie? 150 l ?

aha i jeszcze jedno, przedni naped wlacza sie automatycznie czy jak??

ile kosztuje litr oryginalnej farby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

I co robiłeś już nim coś czy jeszcze nie ? Jak sie spisuje ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja sie moge pochwalic z naszymi osiagnieciami z 5150 :) :)

A wiec tak:

Probowalismy 5150 i JD 3650 roznica mocy prawie 10km.

I wybieramy Casa pod wzgledem mocy i komfortu a JD pod wzgledem widocznosci i skretu(znaczysie ja tego nie powiedzialem tylko wlasciciel:P).

Ale faktycznie tak jest, Case jest ciagnik niedo "uduszenia" JD pare razy nam zgas i podobno nieradzil sobie z cylkotilerem i siewnikiem 3m. w przeciwienstwie do Casa.

Narazie to tylo. To co najwazniejsze napisalem :) :)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ale faktycznie tak jest, Case jest ciagnik nie do "uduszenia"

Nic dziwnego, tam siedzi słynny B6T-590 Cumminsa, te silniki mają potężny moment obrotowy i piękną charakterystyke, ciągną praktycznie od obrotów jałowych. Kolega użytkuje nowszego Maxxum MX 100 z tym silnikiem, niby tylko 104KM ale żaden JD czy inny traktor podobnej mocy mu nie podskoczy, 460Nm już od 1000rpm robi swoje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Mialby szanse z 4 metrowym zestawem?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

no to powiedzcie jeszcze coś ciekawego o serii 51XX, a w szczególe o 5140/5130 bo takiego będę szukał za ok. 49tys. jak sprzedam mojego 856xl (patrz-giełda,allegro).

 

pS. czy szerokość opon wpływa na żywotność skrzyni biegów :?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Znajomy od roku ma Case 5140, niestety nic miłego nie mogę o nim napisać (chyba jest nieźle wyjechany). Gdy go kupił najpierw naprawiał pompę podnośnika, po zaoraniu 7 ha czteroskibowym pługiem obrotowym omało co niezatarł silnika (musiał zmienić tuleje i pierścienie, w silnik włożył około 10 tyś) i po kolejnym zaoraniu 8 ha skrzynia biegów odmówiła mu posłuszeństwa, po tych remontach jakoś chodzi. Poza tym dużo pali.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

no to chyba naprawde doje****** kupil bo jak kupuje ciągnik 94rok, 6tys. mtg. i widzę ze jest zadbany w środku, to remontu moge się spodziewac dopiero za 2-3tys mtg (statystycznie).

 

 

po zaoraniu 7 ha czteroskibowym pługiem obrotowym omało co niezatarł silnika (musiał zmienić tuleje i pierścienie, w silnik włożył około 10 tyś

 

to powiedz temu znajomemu, że tam w silniku jest taki otwór, i wlewa się do niego olej...

a pozatym, kupowanie bezyny z "tanich stacji" do takiego ciągnika to naprwade strzał w dziesiatkę, bo myśle ze nie ma innych przyczyn niz te co podałem wyzej w związu z zatarciem


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem case 5140 110 km z turem fotki są

Jeszcze nie mialem z nim problemu. Jak go kupywalem to mial wyblakly korol więc malu malu i jak nowy.

Ostatnio wyciągalem z ziemi drzewo to musialem ten wielki korzen przetoczyć żeby pien obciąć bo byl pod kątem więc by spadl na robotnika.

Ledwo sobie poradziliśmy bo ferdek pomugl aszsz widly do palet skrzywilem


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal87    1

Podzielcie sie jeszcze jakimis informacjami nt. case.

Chce kupic 5130 i interesuje mnie ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj