Polecane posty

Patryk1222    136

Ja myślę że już ceny są tak wysokie że chyba kurla tylko spadną... Ludzie dostali zaliczki suszowe i pierwsze co to kupili nawozy w roku ubiegłym było podobnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A ja nie kupuję, a jak będzie dalej tak sucho to nie będą potrzebne, a kto nakupił to zostanie z towarem i będzie się gapił na piniądz w granulce😁

Jak będą warunki do siewu to się kupi a jak nie będzie to kasa zostanie.

Gorzej jak potem kasy na nawozy nie będzie bo inne  wydatki się znajdą :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

To się chfilufkę weźmie na poczet nowych zbiorów, albo na wymianę na zboże po żniwach😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

rolnik dobrze gada, jak będzie tak sucho to i nawóz nie potrzebny będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
24 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A ja nie kupuję, a jak będzie dalej tak sucho to nie będą potrzebne, a kto nakupił to zostanie z towarem i będzie się gapił na piniądz w granulce😁

Jak będą warunki do siewu to się kupi a jak nie będzie to kasa zostanie.

Dobrze mówisz tylko idź dalej jak będzie sucho to nie siej bo i tak gó...o będzie a może jeszcze dalej jak sucho to nie orz bo i tak gó..o będzie i tak dalej i dalej aż w końcu dojdzie do tego że jak sucho i gorąco to z domu nie wychodź bo udaru dostać można 🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ponoć szykuje sie po nowym roku podwyżka gazu i energii. To mówicie że nawozy potanieją. No to ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TR_FCB    1

U mnie nawozy:

Saletra  PULAN 1150 netto/t,

Mocznik Pulrea 1470 netto/t,

Polifoska 6 1530 netto/t,

W razie pytań zapraszam do kontaktu, cala grupa Azoty + Anwil + Yara + Omya itd. Z wiadomości bezpośrednio z grupy Azoty - póki co - taniej nie bedzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Ogromnie drogo macie, ja kilka dni temu kupiłem:

Sól potasowa: 1430

Mocznik: 1370

Poli 6: 1670

Polidap: 2070

Ogólnie na moje potrzeby to różnica w cenie jaką płaciłem, rok, czy dwa wstecz nie jest ogromna, bo sięga 1kzł, jednak wiadomo nikt darmo nie da, wiec nie czekałem i wziąłem, ROLPOL Ołdakowscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, Szczerbatek902 napisał:

saletra 1350 brutto worek 30kg,a jest duża różnica między polskim a  importowanym w wysiewie i działaniu ?

Działanie to samo. Wysiew to kiedyś pyliło u mnie, ale może to wina rozsiewacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
dla agencji to są bardzo skomplikowane sprawy, także może to trwać i trwać. Tez należę do tych co suszowego nie dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też nie mam żadnego suszowego no i trzeba żyć... U mnie nie można kupić na tą chwilę azotu, potrzebuję jeszcze z 20 ton ani mocznika ani saletry chemirol mi coś tam napomknął że może po nowym roku coś będą mieli... masakra jakaś mało że drogo to jeszcze kupić nie można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
11 godzin temu, Uziu92 napisał:

dali pare groszy wiecej za zboze a za nawóz zaraz bedzie 2x tyle :D

Tylko że i tego  zboża  2 x  mniej w tym  roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja uważam że będzie gorzej, jeśli dyrektor grupy azoty oficjalnie się wypowiada że od stycznia zwiększą im się koszty to trudno się spodziewać obniżek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A widziałeś żeby dyrektor mówił czekajcie trochę nie kupujcie będą obniżki? Chociaż faktycznie przesłanek na obniżki nie widać to cena w stosunku do paliwa i gazu jest i tak zbyt wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Ja uważam że będzie gorzej, jeśli dyrektor grupy azoty oficjalnie się wypowiada że od stycznia zwiększą im się koszty to trudno się spodziewać obniżek 

Koszty produkcji wzrosną, no i obsługa zadłużenia również, które wg niektórych wróbelków cały czas rośnie... To jest dopiero dobra zmiana, żeby taką maszynkę do robienia pieniędzy zadłużyć... Koszty transportu też podobno w górę od nowego roku, stąd gość od którego biorę nawozy chce zwieźć wszystko, co dotychczas zamówił do końca grudnia.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

1309zl za Mocznik taką mam ofertę, taniej raczej nie będzie, ceny brutto  a kiserit po 1405 też brutto - to dobra cena? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

W październiku zgarnąłem jeszcze parę ton kizerytu po 1215zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
4 godziny temu, 20CBR12 napisał:

1309zl za Mocznik taką mam ofertę, taniej raczej nie będzie, ceny brutto  a kiserit po 1405 też brutto - to dobra cena? 

to nie lepiej zamiast 100 kg kizerytu rozsiać 180 kg siarczanu magnezu i mamy ponad 40 kg magnezu i 29 kg siarki  w tej samej cenie co 100 kg kizerytu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj