Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    718

Witam!

po ile placicie za saletre i inne nawozy?

ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam

YacentY

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

luk2782    19

ja mam oferte na wrzesien bo na sierpien juz niema po 680zł netto za tone czyli 700 brutto a pilofoske 5 kupiłem w lipcu po 845 netto

Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Wiadomość z agroFakt.pl

luk2782    19

teraz załuje bo mogłem tez kupic w lipcu po 650 heh w przyszłym roku nire popełnie tego błendu

Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Grześ    3

Przekręć jeszcze do Osadkowskiego albo do Blendingu ze Zdun z tydzień temu jeszcze mieli po 670.

The Truth Is Out There

luk2782    19

kupiłem po 680 netto czyli 700 btutto wziełem 21 ton.

luk2782    19

brutto czy netto?

witek    2

sametra po 630zł brutto

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

griga    254

Na początku grudnia płaciłem ceny brutto

Saletra amonowa 745zł/t

Mocznik            915zł/t

Saletrzek dolomitowy 645zł/t

kserkses    2

przedwczoraj płaciłem:

saletra Mg 34%          735zł

saletra Wap-Mg 30%  710zl

mocznik                    920zl ( ale w innym miejscu mogłem za 900 tylko że mi niedużo trzeba, a saletra znowu była tam droższa- w dodatku dopiero będzie )

polifoska 6-20-30        1030 zł

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

piootr    3

W agroloku za ruską saletre chcą po 730 w big bagu , kemira corn poniżej 1000 zł a niedaleko mnie to po 765 saletra polska

ktos    0

Mi wczoraj przywieźli saletre amonowa po 720 zł - 32%N +Mg, ale zamowilem na poczatku grudnia, obecnie jest po 765 :unsure: Ślask

piootr    3

saletra puławaska po 755 za tone a saletrzak z tarnowa po 680 w big bagu , saletrzak mają przywieźć do mnie w niedziele

Nikita_Bennet    123

saletra po 760 w workach po 50kg i kazdy mowi ze ma pojsc w gorę ale jak to będzie to sie okaze

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

sambao    1

Dla wszystkich z opolszczyzny polecam firmę Agra Nowa z Nysy tam są zazwyczaj najtańsze nawozy.

GMO jest ok!!!

Piotras    2
Dla wszystkich z opolszczyzny polecam firmę Agra Nowa z Nysy tam są zazwyczaj najtańsze nawozy.

Jakie mają ceny nawozów ???

kissmy...    66

czy znacie może ceny nawozów za polskimi granicami, proszę o podanie nazw spółek wraz z cenami oraz ewentualnych namiarów

Józek    0

Saletra CAN 690 zł/t brutto w workach 50 kg. Cały zestaw, czyli 24 t. Zamawiana była jeszcze pod koniec lipca.

prezesmax    1

ja kupiłem po....za tone

w dniu 21,12

fosforan 1470 zł

sól 1140 zł

4-12-32 1030zł

satetra 850zł

saletrzak 700zł

Zetor i tylko Zetor

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez atomik
      witam
      czy ktoś z was bawi się w nawozy startowe koło nasion w postaci mikro granulatu, jakie firmy stosujecie, wasze opinie itd.
      z opinii użytkowników tych co znam najlepiej chwalili timac physiostart cena 180 zł na ha wychodzi chyba. Sam miałem ochotę spróbować ale już mam posianą w tym roku kukurydzę.

Zapraszam do dyskusji
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.
    • Przez roleeek
      witam  czy ktoś z rolników-forowiczów stosował RSM na czosnek ???? bo myśle ze jest to dobry nawóz azotowy ale nie wiem czy przypadkiem może poprzypalać czosnek.Z góry dziękuje za odpowiedzi. 
    • Przez agrofoto
      Ustawienie rozsiewacza do nawozu

1.    Pierwszą podstawową czynnością jest zapoznanie się z instrukcją obsługi rozsiewacza do nawozu.
      2.    Przed przystąpieniem do pracy, warto dokładnie obejrzeć rozsiewacz. Czy nie ma luźnych śrub, czy wszystkie elementy są spięte prawidłowo, czy nie brakuje zatyczek, gałek. Sprawdzić dokładnie wszystkie elementy.
      3.    Rozsiewacz do nawozu należy zagregować na 3-punktowym układzie zawieszenia ciągnika oraz podłączyć do sprawnej instalacji hydraulicznej.

4.    Następnie należy wypoziomować rozsiewacz. Ciśnienie powinno być takie same w każdej oponie ciągnika.
      5.    Następnie należy wypoziomować rozsiewacz w płaszczyźnie.
      - Nawożenie małych roślin – rozsiewacz może być w linii poziomej
      - Nawożenie wysokich roślin – trzeba go nachylić pod odpowiednim kątem.
      Z tyłu rozsiewacza, na ramie jest specjalny wskaźnik, który pokazuje nam jak należy ułożyć rozsiewacz, aby był prawidłowo wypoziomowany.

Ustawienie szerokości rozsiewacza

1.    Podłączamy wał przekaźnika mocy do rozsiewacza.
      2.    Ustalamy podstawowe informacje: jaki nawóz, jaką dawkę chcemy uzyskać oraz jaką szerokość roboczą.
      3.    Należy skorzystać z tabeli pomocniczej znajdującej się na rozsiewaczu lub z instrukcji obsługi.
      4.    Dobieramy nawóz i odpowiednie ułożenie łopatek na tarczach rozsiewacza.
      Każdy nawóz, każda szerokość wymaga od nas ustawienia odpowiedniego kąta łopatek na rozsiewaczu.

Jak ustawić dawkę nawozu

1.    Korzystamy z tabeli na maszynie lub instrukcji obsługi. Wybieramy nawóz, szerokość roboczą prędkość jazdy i zakładaną dawkę.
      Przykład:
      saletra
      18 metrów
      10km/h
      300 kg/ha
      Zgodnie z tabelą ustawimy pozycję nr 29.
      2.    Ustawimy lewą i prawą komorę na odpowiednią pozycje (w przy kładzie 29)

Siew graniczny
      Sposób 1
      Zmieniamy tarczę na tarczę do siewu granicznego i jedziemy zgodnie z ścieżką.

Przykład:
      Jeśli siejemy na 18 m, to siejemy 9 metrów od granicy pola.
      Sposób 2
      Ustawimy chorągiewkę/ osłonę pod kątem 45 stopni i załączmy tylko wysiew na tarczę, dozujemy na prawą stronę. Jedziemy 2 metry od granicy pola.

Obejrzyj film

• Przez agrofoto
      Przystępując do pracy z rozsiewaczem do nawozu, na samym początku należy wybrać nawóz.  Za pomocą tabeli wysiewu oraz książeczka DiS (porównujemy granule z wzorcem) szukamy wybranego nawozu i sprawdzamy jego parametry.   Ustawiamy rozsiewacz względem wyników w tabeli. Klikamy na konsolę za pomocą pokrętła, w górnym prawym rogu.     Zakładka 1 1.       Klikamy w menu 2.       Klikamy ustawienia 3.       Uzupełniamy dane z pomocą tabeli wysiewu a)      Dawka wysiewu b )     Szerokość robocza c)       Współczynnik przepływu (jest określony w tabeli wysiewu).  Jeśli nie znamy współczynnika, należy wpisać cyfrę 1. d)      Punkt padania nawozu (jest określony w tabeli wysiewu) e)      Start próby kręconej – opcja dodatkowa Ponieważ pomiędzy poszczególnymi rodzajami nawozów występują znaczne różnice, absolutną pewność gwarantuje wyłącznie wykonanie próby kręconej.      Rozwiązanie RAUCH: Dzięki systemowi szybkiego mocowania tarcz wysiewających, ich demontaż odbywa się bardzo szybko i bez użycia narzędzi. W rozsiewaczu AXIS, zarówno próba kręcona, jak i opróżnianie zbiornika przebiegają bardzo sprawnie. Zestaw do próby kręconej stanowi seryjne wyposażenie maszyny. Dzięki specjalnemu uchwytowi, zestaw jest zawsze przy rozsiewaczu. Więcej na  www.rauch.de   Zakładka 2 Uzupełniamy dane z pomocą tabeli wysiewu 1.Ustawienie obrotów tarczy 2.Tarcze rozsiewające 3.Możemy wybrać  SIEW GRANICZNY lub SIEW BRZEGOWY a) Prędkość tarcz obrotowych dla siewu b )Punkt padania dla siewu   ·         Przy siewie granicznym należy ograniczyć dawkę od granicy na poziomie 20%       Zakładka 3 1.       Wysokość montażowa (ok.50 cm nad poziomem roślin)     Zakładka 4 1.       Funkcje obliczenia OptiPoint a)      Wprowadzenie parametrów zasięgu nawozu b )      Średnia prędkość przy nawrocie – od momenty wyłączania siewu do momentu włączania siewu c)       Strategia jazdy (popularna Opti) Zastosuj wartości Pojawia się prawidłowo przeliczony system włączania i wyłączania siewu   Zakładka 5 Są to ustawienia, które należy uzupełnić, do wari sprite, czyli sekcji wysiewających.     Funkcja tabela wysiewu Jeśli ustawiliśmy wszystkie parametry poprawnie. Możemy je zapisać. Jest to dobra opcja, jeśli w przyszłości planujemy ponownie wykonać taką sama pracę   Przechodzimy na ekran roboczy. Uruchamiamy maszynę i przystępujemy do pracy.   Obejrzyj film:     Pozostałe filmy:  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.