Polecane posty

cobrap    0

koledzy, kilka lat temu robilem doswiadczenie z azotem na jednej dzialce o pow 6h (pszenica ozima): saletrzak, saletra, yara extran 27. Nawozenie, przedplon, ph, klasa ziemi, ochrona - wszystko to samo. Golym okiem bylo widac roznice miedzy saletrzakiem a yara. Mniejsza roznica w wygladzie miedzy yara a saletra. Plon wygladal nastepujaco: 

- saletrzak - 6,35t/ha

- saletra - 6,95t/ha

yara - 7,48t/ha wszystko koszone jednego dnia i wazone

Dawka czystego skladnika N=175kg/ha.

Lepsza przyswajalnosc azotu z yary niz z saletrzaku, i stad wlasnie roznica w cenie. Od tamtego czasu stosuje tylko nawozy z yary i coraz wiecej znajomych zaczyna robic to samo widzac jak wygladaja moje uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

a przeliczyłeś to na kase  czy te pół tony pszenicy pokryło różnicę w cenie yary i saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

policzylem i zeby sie  nie oplacalo to yara musialaby byc sporo drozsza od saletry a jeszcze tak nie bylo. W tym roku kupilem w pazdzierniku po 840 netto kiedy saletra kosztowala ok 880 -900 netto. Do tego w can masz jeszcze wapn i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.01.2018 o 15:16, hardkor113 napisał:

Ja już w tym momencie na tonie saletry nie straciłem 100zł na tonie więc uważam że warto było

To są grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Patrząc na ceny płodów rolnych, nie mówiąc już o buraku cukrowym nawozy powinny kosztować dobre 300-400 zł mniej. Ciekawe dlaczego nasze nawozy idą do Niemiec po niższych cenach niż są sprzedawane polskim chłopom.

Ja yare 27 kupowałem po  870 brutto bodajże w lipcu. Od 3 lat stosuję zasadę, że trzeba uzbierać kasę na azoty i kupować w miesiącach letnich, a pk po sezonie jesiennym, w okolicach listopada, grudnia i wtedy można coś zaoszczędzić. Ale coś za coś, ktoś wtedy moimi pieniędzmi obraca przez okres paru miesięcy. Kilkuset takich jak ja i z samego obracania można sobie dom postawić:D

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

my przeważnie tak kupujemy, azoty w okolicy sierpień wrzesień, npk różnie w maju lub też w okresie letnim. Jeszcze nigdy nie było że potaniały jeszcze więcej jak 10-20zł/t. Także mozna powiedzieć że udaje się kupić tanio więc sporo kasy zostaje przy ilościach około 50t azotu i 50 npk.

Orientujecie się jak wygląda cena na Siarczan Magnezu siedmiowodny worki 25 lub 50kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To chyba w detalu. Po ok. 950-960 netto przy tonie spokojnie da radę kupić.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎22 o 19:46, cobrap napisał:

koledzy, kilka lat temu robilem doswiadczenie z azotem na jednej dzialce o pow 6h (pszenica ozima): saletrzak, saletra, yara extran 27. Nawozenie, przedplon, ph, klasa ziemi, ochrona - wszystko to samo. Golym okiem bylo widac roznice miedzy saletrzakiem a yara. Mniejsza roznica w wygladzie miedzy yara a saletra. Plon wygladal nastepujaco: 

- saletrzak - 6,35t/ha

- saletra - 6,95t/ha

yara - 7,48t/ha wszystko koszone jednego dnia i wazone

Dawka czystego skladnika N=175kg/ha.

Lepsza przyswajalnosc azotu z yary niz z saletrzaku, i stad wlasnie roznica w cenie. Od tamtego czasu stosuje tylko nawozy z yary i coraz wiecej znajomych zaczyna robic to samo widzac jak wygladaja moje uprawy

Z całym szacunkiem ale Twoje pisanie wygląda mi na kryptoreklamę lub dałeś się mocno naciągnąć sprzedawcy na YARĄ.  Formy azotu te same co w pozostałych nawozach, granula YARY nie rozpuszcza się rewelacyjnie (gorzej od saletry) więc czemu YARA lepsza i lepszy plon? Rozumiem różnice np. w środkach - inne formulacje itp. itd., ale w nawozach szczególnie azotowych nie ma różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Zaden sprzedawca mnie nie namawiał. Wziąłem wtedy yare od kolegi, ktory ja stosuje i jakos specjalnie jej nie zachwalal. Powiedzial "wez i zrob sobie doswiadczenie a wnioski wyciagniesz po zniwach". Nikogo nie namawiam do stosowania, ja sieje i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
4 godziny temu, koniu napisał:

my przeważnie tak kupujemy, azoty w okolicy sierpień wrzesień, npk różnie w maju lub też w okresie letnim. Jeszcze nigdy nie było że potaniały jeszcze więcej jak 10-20zł/t. Także mozna powiedzieć że udaje się kupić tanio więc sporo kasy zostaje przy ilościach około 50t azotu i 50 npk.

Orientujecie się jak wygląda cena na Siarczan Magnezu siedmiowodny worki 25 lub 50kg?

Kupiłem w styczniu w Chemirolu po 1025netto/gotówka.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kula EPSOTOP czy wynalazek? Bo jak wynalazek ale o dobrej jakości to ma jedna firma, która na twoim terenie RSM głównie handluje chyba prawie 100 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zakupiona saletra amonowa Włocławska worki 50 kg cena 1075zł netto ,oraz ultra 8 za 1230zł netto .Saletry 8 ton ,ultry na razie 2 .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.01.2018 o 21:38, hardkor113 napisał:

Kupilem 12 ton to jestem do przodu 1200zl to pensja nie jednego polaka.

Na drodzie nie lezy.

Co to jest 1200 a kasaz amrożona jakby nią dobrze obrócić to by mogło  tego być z 12 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Że też nie jesteś jeszcze multimiliarderem Staszku, to aż dziw bierze. O ile pobierasz 500+ to rozumiem, że z 6000 zł rocznie zrobiłeś już te 60 000 zł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
9 godzin temu, sumek666 napisał:

Saletrosan 26 1150 zl BB dobra cena na chwilę obecna?

Za saletrosan chcą za dużo. Cena prawie taka sama jak saletry amonowej która ma 32% N a tu 26N. Kiedyś cena była dużo niższa w porównaniu do saletry. Niech się w pompke pocałują z taką ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj