quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przekręt    150
38 minut temu, griga napisał:

Unia nie jest zła, woprol jakoś siermiężnie dla Mnie wygląda. Oglądałeś może takie https://allegro.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-dwutarczowy-promar-drn-1400kg-7285746028 ?

W skrzyni nierdzewnej powinien lata posłużyć. A jest to dość dobra kopia wiec siać tez powinien dobrze w przedziale 10-15m (18m duże granule)

promar to pomyłka !

skopiowali dobrze tylko tabele wysiewu, a dokładniej to dawkę nawozu na hektar !

spieprzyli wyloty nawozu ze skrzyni na tarcze rozsiewające i ustawiając łopatki według tabeli sieje za wąsko (na polu później pasy jak na boisku), dzwoniłem i pisałem do fabryki, a oni swoje, że wszystko jest dobrze i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, po prostu olewka klienta (kupiłeś to się męcz z gównem)

woprol i akpil (jedno i to samo) to już w ogóle porażka, wali nawozem po rozsiewaczu i ciągniku !

miałem oba i szybko sprzedałem, teraz mam MDS 19,1R i wreszcie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
9 minut temu, przekręt napisał:

promar to pomyłka !

skopiowali dobrze tylko tabele wysiewu, a dokładniej to dawkę nawozu na hektar !

spieprzyli wyloty nawozu ze skrzyni na tarcze rozsiewające i ustawiając łopatki według tabeli sieje za wąsko (na polu później pasy jak na boisku), dzwoniłem i pisałem do fabryki, a oni swoje, że wszystko jest dobrze i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, po prostu olewka klienta (kupiłeś to się męcz z gównem)

woprol i akpil (jedno i to samo) to już w ogóle porażka, wali nawozem po rozsiewaczu i ciągniku !

miałem oba i szybko sprzedałem, teraz mam MDS 19,1R i wreszcie jestem zadowolony.

Kurcze aż tak dnu się nie przyglądałem... Ale kurde jeśli spieprzyli dwa otwory to gratulacje. Ja tam i tak wolę używane ale jednak sprawdzone. Marzy Mi się jeszcze sprawdzić bogballe ale z calibratorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456

Nie myślałeś nad Langren albo Altro? Ludzie nie narzekają, a w nierdzewce powinien parę lat wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Uziu ma jarmeta i nie widziałem aby złe słowo napisał

 

w takiej cenie możesz już myśleć właśnie nad kopiami rauch/kuhn, czyli jarmet i pronar

woprola junior też ludzie chwalą,  na kopie rotiny w takim budżecie bym nie patrzył, choć też nie są złe

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
59 minut temu, przekręt napisał:

woprol i akpil (jedno i to samo) to już w ogóle porażka, wali nawozem po rozsiewaczu i ciągniku !

mam takiego i nic takiego nie występuje co piszesz ... dokładny siew +- 15 kg nawozu według tabeli 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
20 minut temu, Roman176 napisał:

mam takiego i nic takiego nie występuje co piszesz ... dokładny siew +- 15 kg nawozu według tabeli 

sprzedałem akpila handlarzowi z małopolski, jak przyjechał do mnie, miał na pace nowszego woprola, a rama wytarta od nawozu

w moim zamontowałem pod spodem wannę z blachy aby wychwytywała nawóz, bo na ścieżkach było go najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A sipma ? Bo nie ukrywam że mi się one podobają tylko szkoda że nie mają jakiegoś limitera tylko trzeba tarcze wymieniac do siewu granicznego


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
3 godziny temu, przekręt napisał:

sprzedałem akpila handlarzowi z małopolski, jak przyjechał do mnie, miał na pace nowszego woprola, a rama wytarta od nawozu

w moim zamontowałem pod spodem wannę z blachy aby wychwytywała nawóz, bo na ścieżkach było go najwięcej

rama wytarta ? ładnie wszystko jest zakryte osłona z nierdzewki 

jak rama morze przy takiej osłonie być wytarta ?

Znalezione obrazy dla zapytania woprol

Znalezione obrazy dla zapytania woprol

po za tym jest nierdzewka 

 

Znalezione obrazy dla zapytania woprol


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

@Roman176 jaki masz dokładnie model jego woprola ? ten na zdjęciu czerwony to Twój ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

czerwony pierwszy junior 2 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

@Roman176 czym go dzwigasz ? jak to nie tajemnica to ile za niego dałeś.czyli mówisz ze wysiew jest w miare dokładny? długo go masz ? jak z korozją?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

ursus 3512 / 5314  4 lata wysiewam od 2 lat Wapno granulowane ok tony na ha  4/5 lat jak wyszedł nowy model 

10 minut temu, robercikj100 napisał:

jak to nie tajemnica to ile za niego dałeś

6/7 tyś już nie pamięta ale jest w nim wszystko 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
11 godzin temu, Roman176 napisał:

rama wytarta ? ładnie wszystko jest zakryte osłona z nierdzewki 

jak rama morze przy takiej osłonie być wytarta ?

https://www.agrofoto.pl/produkty/rozsiewacze-nawozow/nowy-rozsiewacz-do-nawozow-nawozu-woprol.html

to był taki model

teraz widzę zabudowali tarcze, ale co z tego jak nawóz będzie walił w osłony i rozdrobniony spadnie pod rozsiewacz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

nic nie wali żadnych psów nie widać ....    z wapnem granulowanym jest problem ale nie wina rozsiewacza tylko granulacji 1 do 6 mm 

mieszadło wolno obrotowe wibracyjne nic nie miele  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
griga napisał:

9 minut temu, przekręt napisał:

promar to pomyłka !

skopiowali dobrze tylko tabele wysiewu, a dokładniej to dawkę nawozu na hektar !

spieprzyli wyloty nawozu ze skrzyni na tarcze rozsiewające i ustawiając łopatki według tabeli sieje za wąsko (na polu później pasy jak na boisku), dzwoniłem i pisałem do fabryki, a oni swoje, że wszystko jest dobrze i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, po prostu olewka klienta (kupiłeś to się męcz z gównem)

woprol i akpil (jedno i to samo) to już w ogóle porażka, wali nawozem po rozsiewaczu i ciągniku !

miałem oba i szybko sprzedałem, teraz mam MDS 19,1R i wreszcie jestem zadowolony.

Kurcze aż tak dnu się nie przyglądałem... Ale kurde jeśli spieprzyli dwa otwory to gratulacje. Ja tam i tak wolę używane ale jednak sprawdzone. Marzy Mi się jeszcze sprawdzić bogballe ale z calibratorem

odezwij się na PW mam pytanie odnośnie rozsiewacza I łopatek


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
5 godzin temu, przekręt napisał:

teraz widzę zabudowali tarcze, ale co z tego jak nawóz będzie walił w osłony i rozdrobniony spadnie pod rozsiewacz !

powodzenia jeśli rozbijesz granulę o osłonę, ona się od niej odbije a nie rozkruszy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak dla mnie bardzo ciekawym i prostym rozwiązaniem zamiast wymiennych tarcz do siewu granicznego lub specjalnych deflektorów jest po prostu siłownik który przechyla rozsiewacz. Osobiście używam LELY centerliner z takim właśnie siłownikiem. Zaletą takiego rozwiązanie jest to, że można poziomować rozsiewacz, oraz w przeciwieństwie do deflektorów, mniej pyli nawóz, i przez to np nie przypala tak roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
13 minut temu, griga napisał:

Nie bo to stary jak świat model. Malowany i do tego w bardzo wysokiej cenie.

Tak na szybko

https://allegro.pl/ogloszenie/amazone-zam-max-1500-8583356051

https://allegro.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-rauch-unia-khun-opolskie-7200311755

Ten też malowany ale tańszy i nowszy

Podoba mi się ten za 4100 tylko nie bardzo opłaca się jechać. 

 

Szukam czegoś w woj śląskim, świętokrzyskim lub Małopolsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

 

1 godzinę temu, griga napisał:

Kiedyś chciałem kupić lely bo są śmiesznie tanie. Ale jakoś pomimo tyly przymiarek dalej takiego nie miałem. A z tym pochylaniem to chyba coś tak nie do końca skoro proponują też limitery https://jhfitzpatrick.ie/tulip/tulip-centerliner-sx-ireland-special-offer/

Zgadza się, są też z limiterami, poniżej wycinek z instrukcji obsługi.

  

Dla mnie siłownik jest bardzo wygodny, bo nie muszę wychodzić z ciągnika, żeby zmieniać tarcze, albo przestawiać limiter, a mam ok 60 ha w 80 kawałkach. Może limiter sieje bardziej równomiernie? 

 

image.png

Edytowano przez sylwek23111
bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj