quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek3773    230

plasticzek coś 70zł , liczę się z tym,że trzeba będzie nowy , nie wiedziałem że można reg. szerokość wyśiewu, myślałem że obrotami, a gdzie go szukać pod tą plastikową osłoną przekładni ?? Jakoś tak się nakręciłem na tego vicona i chyba dobry wybór ( ew, stara amazonka z owalnym koszem ,bo cena też nie wysoka ) , mam 3,5 h i sieję kosem , ale jakość mnie nie zadowala bo jest trochę warzywek i trzeba równo posiać.

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak z przodu masz otwór w plastiku i jak ustawisz koło zamachowe  w ten otwór popuszczasz dwie śruby fi 10  i regulujesz ,

to jest tarcz w której jest łozysko ,jest to tak wytoczone aby szlo regulować wychyłem rury na boki  ,fajnie jak by to działało ,u mnie bylo zastane ,ale dało sie uruchomić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ok, dzięki za podpowiedzi , trochę mnie utwiedziłeś w przekonaniu , ciężko będzie znależć w okolicy bo jest ich nie wiele, ale do wiosny może coś wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dwa dni temu ładne ps402 uciekło mi sprzed nosa , wystawione za 520zł było,  2h dzwonię i już sprzedane😬😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mam mocznik w b/b czy dwa worki wejdą do siewnika 1200L ? 

Myślę że polifoska  wejdzie 2szt bo objętościowo mało. A mocznik zajmuje więcej miejsca. Podzielcie się dosciadczeniem. Siewnik jeszcze w fabryce i nie dojechał i zastanawiam się czy nie wziąć jeszcze dokładki 400l

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

raczej nie skoro w 600l nie idzie upchnąć worka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Na np nawozy.eu masz gęstość poszczególnych nawozów i łatwo można sobie policzyć ile wejdzie w siewnik danej pojemności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dzięki chłopaki. Wg gęstości wyszło że do rozsiewacza 1200L wejdzie 900kg mocznika lub 1100kg polifoski.  Do dwóch bb mocznika trzeba będzie dokupić jeszcze jedna nadstawkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Sulky lubi rdzewiec, wiec na to głównie. poza tym przekladnie i tyle. Cena tego nie powala.na kolana zwlaszcza ze jest na linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Właśnie chcę na linki mam dużo klinów i mozaiki piaskowe . A czytałem opinie, że najmniej rdzewieje z kvernelandem z wszystkich :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Chce kupic nowy rozsiewacz i zastanawiam sie nad plandeką. Widze ze wiekszosc nowych siewek je ma ale czy jest przydatna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7

Witam. Rozglądam się za rozsiewaczem używanym do 4000 zl. Szerokość robocza 12m z możliwością regulacji. Jak na razie jest taki opryskiwacz i żeby pod ścieżki pasowal. Szukam czegoś z kuhn/rauch. Jednak nie wykluczam innych marek. Ładowność to do 600l tak żeby z pelnym c360 sobie porsdzil. Jakich modeli szukać żeby spełniały te kryteria, bo opcji na rynku jest wiele i nie wszystkie chyba sieją na 12m, tylko więcej. Ps. Co do plandeki jak dla mnie przydatna opcja choć da się bez niej żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

W tej cenie to tylko ZSB, od biedy MDS... Choć bodobno tylko MDS ma regulację szerokości.... Sam jestem na etapie poszukiwań. W sumie nie potrzebuję regulacji szerokości, bardziej zależy mi na nierdzewnych elementach (dno, tarcze) ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli już szukasz to celuj w więcej niż 600l bo nie zmieścisz worka mocznika a kilka kilo więcej masy własnej nie będzie stwarzać problemu, zawsze to później można rozbudować i postawić na wózek


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Buszido007 napisał:

W tej cenie to tylko ZSB, od biedy MDS... Choć bodobno tylko MDS ma regulację szerokości.... Sam jestem na etapie poszukiwań. W sumie nie potrzebuję regulacji szerokości, bardziej zależy mi na nierdzewnych elementach (dno, tarcze) ;) 

ZSB zmiana szerokości = zmiana tarcz z łopatkami MDS = zmiana kąta i długości lopatek. Szkoda kupować stary model gdzie nie jest on dużo tańszy. Jak coś to mam 921 na zbyciu. Jak cos to info na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Jak to jest z tymi nowymi amazonkami? Słyszałem opinie, że rdzewieją i ogólnie słaba jakosc/ceny. Rozglądam się za rozsiewaczem ale raczej za nowym. Jest ktoś w stanie porównać amazone zam do rauch mds. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Pivot napisał:

Jak to jest z tymi nowymi amazonkami? Słyszałem opinie, że rdzewieją i ogólnie słaba jakosc/ceny. Rozglądam się za rozsiewaczem ale raczej za nowym. Jest ktoś w stanie porównać amazone zam do rauch mds. Z góry dzięki za odpowiedź

Te kilkuletnie rdzewieja ale może poprawili farbę. Nie można porównywać serii M do MDS małych bo to różnica o jeden rząd. Małe MDSy sieją do 15m tak jak seria X i do niej trzeba się odnosić. M rzuca pod 30m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

W mdsie można założyć tarcze i rzuci na 24m. Przynajmniej tak wyczytałem. Po świętach pojadę do dealera i się dowiem. 17.1 + nadstawka i mamy 1300l.2x bb mocznika można ładować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Te 24 to pic na wodę. Mam te łopatki i nawet jak sprawdzisz w tabelach to mała i lekka granula max 15m Kiedyś rozmawialiśmy z serwisantem i powiedział ze powyżej 18 bardzo spada równomiernosc wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

No to z rauch tylko axis pozostaje. Może ktoś się orientuje jak z tą trwałością farby w amazonce? Osobiście nie widziałem zzrdzewialej kilkuletniej ale takie historie krążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam 

Szukam rozsiewacz będzie chodził z zetorem 7745 w tym momencie potrzebuje żeby rzucał na 12m a w niedalekiej przyszłości 15/18, chce żeby wchodził do niego na spokojnie jeden big bag nawozu więc wielkosciowo coś od 700L do 1200L bo większego nie potrzebuje 

Zastanawiam się nad:

sulky DRC

kuhn/rauch MDS

amazone ZAM / ewentualnie ZAX ale słyszałem o nim średnie opinie 

 

Czy kopowaliscie coś od handlarzy z GUTANOWA ok Garbowa oraz Bramka ok Ryk jakieś opinie ewentualnie Żulkiewka ok Ktasnegostawu ? 

To są moje typy :

https://www.olx.pl/oferta/sulky-drc-800l-malo-uzywany-rozsiewacz-nawozow-CID757-IDzgMWO.html

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-kuhn-mds-rauch-zsb-nie-sulky-amazone-vicon-unia-CID757-IDxmsoh.html

https://www.olx.pl/oferta/kuhn-mds-732-m-rauch-amazone-CID757-IDzKkAF.html

Z tego co widzę to handlarze dominują i ofert od rolników jest mało 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie elementy są w każdym modelu najbardziej podatne na uszkodzenie itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

najdroższa jest przekładnia. Nieważne jaki producent. Nie może mieć luzów i warto sprawdzić olej w jakim jest stanie i czy w ogóle jest. Że starszych modeli mogę polecić amazone. Osobiście kupiłem 19.1 mdsa z 18 rocznika od dealera. 2tysiace netto opuścił. Po rozwaleniu tira nawozów w tym roku mogą polecić zwłaszcza że względu na ustawianie dawki. Sypie dajmy na to 200kg soli na ha na ustawianiu 60 i chce zwiększyć o 10% to ustawiam 66 i wychodzi dokładnie to co chce. W porównaniu do 15 letniego kverneland którym do tej pory siałem to niebo a ziemia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
4 godziny temu, Przemo188 napisał:

Witam 

Szukam rozsiewacz będzie chodził z zetorem 7745 w tym momencie potrzebuje żeby rzucał na 12m a w niedalekiej przyszłości 15/18, chce żeby wchodził do niego na spokojnie jeden big bag nawozu więc wielkosciowo coś od 700L do 1200L bo większego nie potrzebuje 

Zastanawiam się nad:

sulky DRC

kuhn/rauch MDS

amazone ZAM / ewentualnie ZAX ale słyszałem o nim średnie opinie 

 

Czy kopowaliscie coś od handlarzy z GUTANOWA ok Garbowa oraz Bramka ok Ryk jakieś opinie ewentualnie Żulkiewka ok Ktasnegostawu ? 

To są moje typy :

https://www.olx.pl/oferta/sulky-drc-800l-malo-uzywany-rozsiewacz-nawozow-CID757-IDzgMWO.html

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-kuhn-mds-rauch-zsb-nie-sulky-amazone-vicon-unia-CID757-IDxmsoh.html

https://www.olx.pl/oferta/kuhn-mds-732-m-rauch-amazone-CID757-IDzKkAF.html

Z tego co widzę to handlarze dominują i ofert od rolników jest mało 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie elementy są w każdym modelu najbardziej podatne na uszkodzenie itp 

Co do przekładni w kuhnie to w starym modelu jedyne co może paść to koło mieszadła - koszt wymiany około 500zł. Rozwala się tylko jeśli ktoś nie wymieni na czas łożyska mieszadła. Jeśli będą luzy na zębatkach to są one normalne nawet w nowych występują. Nie powinno być luzu na łożyskach bo choć sa tanie to jednak ich wymiana zabiera troszkę czasu. MDS lubią korodować pod mocowaniem do ramy i to bez znaczenia na rok produkcji. Ma tu znaczenie jak kto dbał.

W zależności od ceny patrz na stan łopatek. Jak kupisz tanio to mogą być i do wymiany.  Nie kosztują fortuny.

ZSB sobie odpuść to stary typ. Jeśli już to mds lub ten DRC oba sieją do 18m.

Jak lubisz majsterkować kup sobie coś do odnowy lakierniczej wtedy spokojnie za +/- 3tyś kupisz coś fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj