wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

melepeta    37

Panowie dofinansowanie do wapnowania, termin składania do końca listopada. Wapno mam kupione, czekam na opinie o zalecanej dawce CaO 

W odr babeczka twierdzi ,że wapno muszę wysiać 30 października i tego dnia złożyć wniosek bo w listopadzie niby nie można już siać. Czy to może być prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 godzinę temu, melepeta napisał:

Panowie dofinansowanie do wapnowania, termin składania do końca listopada. Wapno mam kupione, czekam na opinie o zalecanej dawce CaO 

W odr babeczka twierdzi ,że wapno muszę wysiać 30 października i tego dnia złożyć wniosek bo w listopadzie niby nie można już siać. Czy to może być prawda ?

Data wysiewu wapna musi być późniejsza niż data złożenia wniosku. Data zakupu wapna musi być do końca października.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
Dnia 15.10.2023 o 20:20, Okisz napisał:

Jak polecacie wapnowanie po kukurydzy? Na ściernisko później talerzowka i orka? Czy po talerzowce?

Ja po kukurydzy na kiszonkę zaoralem i na to wapno i siew zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5084

I po tym oranym jeździłeś potem rozsiewaczem? Ja zawsze daje na ściernisko, i dopiero potem agregat.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

A co jak sie kasa z deminimis jzu konczcy? Jak ktos sie nei zalapie to czeka na nastepny rok czy juz mu przepada zwrot bo to ostatni rok dofinansowania do wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9985
Dnia 16.10.2023 o 13:59, Okisz napisał:

Data wysiewu wapna musi być późniejsza niż data złożenia wniosku. Data zakupu wapna musi być do końca października.

Data zakupu wapna nie wcześniej niż 12 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Ja robiłem poprawkę bo zamiast 3.10.2023 miałem 10.03.2023 datę wysiewu... Nie taki format daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
22 godziny temu, Leszy napisał:

I po tym oranym jeździłeś potem rozsiewaczem? Ja zawsze daje na ściernisko, i dopiero potem agregat.  

No tak po oranym rozrzutnikiem. I później agregat talerzowy z siewnikiem. Równo jest na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcior    8

Mam dolomit który wiadomo , że wolno działa, ale że jest bardzo niskie pH to planuje "interwencyjnie" wysiać wapno palone 600 kg/h i jednocześnie ten dolomit ok 4t. Nie pogryzie się w jakiś sposób takie combo? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

No właśnie nie przykryłem , co jak ten gips się zrobi ? Rozrzutnik obornika czy co z tym robić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6918

Kwestia jak dużo przemoczyło. Mi jak zlało na 15cm, to część łyżką rozgniatałem, resztę szpadlem na rcw się dłubało żeby wyleciało, ale wtedy jeszcze nie było pionowych adapterów w okolicy żeby rozrzutnikiem rozsiać. Teraz taki towar to bym tylko rozrzutnikiem siał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285

rozrzutnikiem pewnie to pójdzie, będzie rzucało kluskami. mokra kreda jest paskudna bo robi się masło, nawet tlenek jak mi gdzieś od brzegu naciągnął wody to nie był tak paskudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Ile procent czystego ca ma ta kreda omya? Bo kreda ma niby 30% a omya chyba 40-45% piszą na fv ktos badal na zawartość ca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
32 minuty temu, soltys48 napisał:

Skąd zamawiacie tą kredę?

Jaka cena i jaka odległość od kopalni?

Z mielnika. Odleglosc ok 125km 165zl brutto w sierpniu brane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340

Droga ta kreda z kornicy mi wycenili za 230 km 216 zł brutto. Czy na 5 klasę z 600 kg wapna palonego nie zrobi jakiegoś bałaganu i czy skoczy coś pH po takiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19816
45 minut temu, Michal014d napisał:

Spróbuj zadzwonić do jakiegoś pośrednika o wycene typu adler chemirol agrolok

Agrolok do mnie tego nie dowozi,chemirol podobnie

Wciskają w bb granulat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
11 minut temu, danielhaker napisał:

Na kopalni po sto kilka złotych sprzedają

 

ja mam 35km, więc transport to grosze

 

No wiem samo wapno Chyba kosztuje 100 zł netto ale transport drogi teraz 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj