wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

szwagier24    38
24 minuty temu, sznajdik napisał:

Ja już mam decyzję na stronie że przyznano zwrot tylko czekać na przelew

na jakiej stronie można to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3934
44 minuty temu, sznajdik napisał:

Ja już mam decyzję na stronie że przyznano zwrot tylko czekać na przelew

Kiedy wysyłałeś wniosek i kupowałeś wapno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

No właśnie na jakiej stronie? Ja składałem wniosek w Grudniu, w zeszłym tygodniu dzwoniłem do oschr to wszystko zatwierdzili pozytywnie(w styczniu miałem poprawkę) i przesłali to tego funduszu środowiskowego dokumenty, bo to oni dokonują przelewu po wcześniejszym zatwierdzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

https://srpp.minrol.gov.pl/  moja batalia z tym wnioskiem trwała długo bo złożyłem może w sierpniu dopatrzyli się że na fakturze jest ilość szt. a nie ilość ton i chyba ze 3 poprawki poszły wreszcie udało się jest decyzja na stronie nie wiem jak gotówa bo nie na moje konto poszło. Kupowane wapno było dawno nie dużo brakło żeby było rok od zakupu do złożenia wniosku bo faktura nie może być starsza niż rok jak dobrze pamiętam. Dobre jest to że składasz wniosek i możesz wysiać wapno a czy on prawidłowo wypełniony czy nie to nie ważne wapna nie ma a poprawki się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    277

Czy ktoś kto ma wpis w deminimis potwierdzający przyznanie dopłaty dostał przelew? Ja mam taki wpis od 18 lutego a przelewu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo_k20    0

Ja dostałem info o wpisie deminimis ale termin wysiania mam do września. Rozumiem że przelew będzie jak dostarczę info o wysianiu wapna (oświadczenie o zrealizowaniu zadania )do wfosigw? Jak to było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Czy można wysiać tego samego dnia kredę granulowaną i saletrę na zboże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jakie dobre wapno granulowane polecacie na glebę lekką o pH w zakresie 4,5-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Apropo kredy prosto z kopalni,jakie ma oznaczenie 08a ?? Ile ma zawartości wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3934

Warto wapnować pole teraz wiosną? Obornik i gnojowica poszła jesienią. Drugie pytanie czy jest sens wapnować i od razu nawozić pole obornikiem i to wszytsko razem wymieszać czy zrobić jakiś odstęp czasowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 28.02.2022 o 15:02, alandil napisał:

Czy ktoś kto ma wpis w deminimis potwierdzający przyznanie dopłaty dostał przelew? Ja mam taki wpis od 18 lutego a przelewu brak.

Miesiąc czekania na pieniądze odkąd był wpis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

niedawno sypałem wapno granulowane (kreda) i ile muszę czekać aby po wapnie móc sypnąć azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
8 godzin temu, krzychu121 napisał:

Warto wapnować pole teraz wiosną? Obornik i gnojowica poszła jesienią. Drugie pytanie czy jest sens wapnować i od razu nawozić pole obornikiem i to wszytsko razem wymieszać czy zrobić jakiś odstęp czasowy? 

Pół roku zalecają odstępu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Bajki piszecie jak musisz wapno i obornik w jednym czasie to rozsiej wapno wymieszaj plytko i dawaj obirnik albo gnojowice w książkach nie zalecają ale to jest życie czasem tak trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Tylko jeździć po świeżej orce chyba że ktoś ma duży sprzęt sam tak robiłem gnojowica orka i wapno nawóz i siew jeczmienia co prawda ozimego a wapno rozrzutnikem dużym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędzior89    16
Panowie takie pytanko rozsialem wapno granulowane 1tone na ha na orke po około 3-4 tygodniach włókowanie. Pytanie brzmi czy zbytnio nie pośćiągalo się to wapno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Znając życie to nic nie padało jak u mnie przez ten czas, ja w listopadzie na orkę rozsialem sypkie wapno dość grubo i tak to zostawiłem, w zeszłym tygodniu na to sól i agregat - pole pod qq. W przyszłym tygodniu włóka. Zauważyłem, że np na pszenzyto rozsialem kredę 1 lutego ok 800kg i jescze są duże ślady po wapnie także chyba lepiej mieszać w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

rozsiewał ktoś wapno rozsiewaczem 8-10 t, dużo mocy potrzebuje? bo mam w okolicy możliwość wypożyczenia ale nie wiem czy mój ciągnik 85 koni da rade, oczywiście nie mówię o tym że całego ładować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

No ja nie rozwoziłem, ale się wypowiem :D Mój Ursus 3512 czyli 47KM z załadowaną dobrze rcw-3 miał co robić, czuć było duże obciążenie ale dawał radę. 10t jak masz pagórki to może być słabo z 85KM, ale tak jak piszesz, kto każde ładować do pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

Mam takie pytanie , czy można wysiać wapniak koszelowski ecogran bezpośrednio przed siewem i saletrzak z polifoską? Nie będzie strat azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj