wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

asmodan28    47
58 minut temu, zdzichu124 napisał:

Panowie gdyby było potrzebne wapno , oferuje wapno węglanowe , drobna frakcja CaO 56% wilgotność 8-10% 

Pewnie ze potrzebne. ,, Drobne,, ładnie brzmi. Podaj ,, sitówke,, i reaktywność. A jak nie jesteś pewny to podeślij mi próbkę.. chętnie sprawdzę. Jak będzie tak jak piszesz... chętnie kupię kilkadziesiąt ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16895
zdzichu124 napisał:

53 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Z jaka cena na podlaskie 18-210 i z jakiej kopalni 

Jutro zrobimy wycenę i napisze cenę na PW 

to tez poprosze wycene do 16-150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16-070 przy okazji poproszę 😉


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, zdzichu124 napisał:

Panowie gdyby było potrzebne wapno , oferuje wapno węglanowe , drobna frakcja CaO 56% wilgotność 8-10% 

A co to za wynalazek?

Wapno węglanowe z kopalni ma jakieś 2, max 5% zawartości wody.

10%???? wody???

56% CaO? Wapno węglanowe ma max 52-54%.

To jakiś odpad z zakładów sodowych?

Edytowano przez mariuszzz
uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
1 godzinę temu, mariuszzz napisał:

A co to za wynalazek?

Wapno węglanowe z kopalni ma jakieś 2, max 5% zawartości wody.

10%???? wody???

56% CaO? Wapno węglanowe ma max 52-54%.

To jakiś odpad z zakładów sodowych?

Kolego podałem wyniki z ostatniego badania , zawartość CaO może różnić się w zależności od partii o około 5% tak samo z wilgotnością , towar nie jest wywożony na gorąco przez cały rok , zdążą się że wapno leży i moknie na kopalni , dlatego wilgotność również ulega zmianie w zależności od warunków pogodowych , raz ma 2% a raz 10% , ja podalem górne granice wilgotności . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
Dnia 28.05.2019 o 21:09, asmodan28 napisał:

Staszek. To chyba  masz lepsze informacje od ministra środowiska. Bo wyraźnie mówił w TVP ze warunkiem dostania dofinansowania maja być aktualne badania a nie z przed kilku lat. Z reszta w ubiegłym  tygodniu byłem na spotkaniu i wice  minister Zarudzki to potwierdził .. Podaj proszę konkrety skąd masz info ... jak nie jesteś pewny to nie pisz i nie wprowadzaj nie potrzebnego zamętu. Bo przez Ciebie ktoś może nie skorzystać z dofinansowania. 

Z drugiej strony raczej się z programem nie wyrobią do ,,okna wapnowania,, bo program jeszcze nie ruszył badania min 2 mies... realnie przyszły rok. 

 

Muszą być aktualne czyli niestarsze niż 4 lata

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, asmodan28 napisał:

Pewnie ze potrzebne. ,, Drobne,, ładnie brzmi. Podaj ,, sitówke,, i reaktywność. A jak nie jesteś pewny to podeślij mi próbkę.. chętnie sprawdzę. Jak będzie tak jak piszesz... chętnie kupię kilkadziesiąt ton. 

odsiew 2 mm – max 10 %

Odsiew 0,5 mm – min. 50 % 

Reaktywnosc realna ponad 85% 

Panowie proszę o miejscowość dostawy i kod pocztowy w wiadomości prywatnej , postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości szybko.

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Czyste CaCO3 ma 56% CaO. A tu mamy jeszcze 10% wody. Albo to nie jest węglanowe, albo ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

A co ma zawartość CaO do wilgotności , nie mówimy o wartości masowej tylko procentowej. Towar o wilgotności 10% ma taką samą zawartość CaO jak towar o wilgotności 2%

Dla chętnych mogę przesłać wyniki analizy w stacji chemiczno rolniczej, proszę maila na PW. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Mam sąsiada co pracuje w Agroloku i proponuje mi wapno z Morawocy za 2400 za samochod odległość od kopalni do mnie to jakoes 280 km czy to dobra cena czy drogo? Ktoś sie może orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
1 godzinę temu, zdzichu124 napisał:

A co ma zawartość CaO do wilgotności , nie mówimy o wartości masowej tylko procentowej. Towar o wilgotności 10% ma taką samą zawartość CaO jak towar o wilgotności 2%

Dla chętnych mogę przesłać wyniki analizy w stacji chemiczno rolniczej, proszę maila na PW. Pozdrawiam

Zawartość CaO taka sama ale wapno suche ma 2% wody i wtedy jest...suche jak pieprz. Jak jest 10% wilgotności to wapno wygląda jak błoto a woda dosłownie leje się z naczepy.

Druga sprawa, reaktywność. Pisze Pan, że "reaktywność realna" to ponad 85%. 

Reaktywność to reaktywność. Nie ma żadnej reaktywności realnej czy nierealnej. Czy ma Pan badania ze Stacji Chemiczno-Rolniczej na reaktywność?

Zwykłe wapno węglanowe, takie jak Morawica, ma najwyżej 50-60% reaktywnośći. 85% to już mączki wapienne, premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

Wozimy wapno o wilgotności około 8% i jest co najwyżej wilgotne co rolnicy uważają za plus ponieważ nie pyli . Proszę o adres na PW , prześlę próbkę i oceni pan osobiście.

 

Sam prowadzę gospodarstwo, stosuje wapno które oferuje , badam glebę , pH rośnie 

 

Około 50% objętości mojego wapna to dosłownie mąka , odsiew 0.5mm 

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

jak możesz to podaj cenę za tone z transportem do 57-213. Może bym wziął z cztery auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
21 minut temu, koniu napisał:

jak możesz to podaj cenę za tone z transportem do 57-213. Może bym wziął z cztery auta

masz pod nosem dobre wapno dolomitowe ,super zmielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
41 minut temu, koniu napisał:

jak możesz to podaj cenę za tone z transportem do 57-213. Może bym wziął z cztery auta

Kolego , zaopatrujemy się w okolicach Barcina więc odległość jest spora co przełoży się na cenę transportu. Ale oczywiście zrobię wycenę i napisze wiadomość prywatną . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
27 minut temu, lonoh napisał:

masz pod nosem dobre wapno dolomitowe ,super zmielone

Wiem że mam, pewnie chodzi Ci o Żelazno/Romanowo. Możliwe że kupimy tam kilka aut, tyle że transport już z mojej strony, przynajmniej taki info dostałem z tamtej kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 minuty temu, koniu napisał:

Wiem że mam, pewnie chodzi Ci o Żelazno/Romanowo. Możliwe że kupimy tam kilka aut, tyle że transport już z mojej strony, przynajmniej taki info dostałem z tamtej kopalni.

przez poprzednie 2 lata brałem z Romanowa Agrodol 03 ,super zmielony dolomit i co nawazniejsze co roku robie badania i ph i magnez  ida fajnie do góry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
11 godzin temu, zdzichu124 napisał:

A co ma zawartość CaO do wilgotności , nie mówimy o wartości masowej tylko procentowej. Towar o wilgotności 10% ma taką samą zawartość CaO jak towar o wilgotności 2%

Dla chętnych mogę przesłać wyniki analizy w stacji chemiczno rolniczej, proszę maila na PW. Pozdrawiam

Tutaj wstaw analizę ze stacji bez żadnych tam PW czy innych cichych informacji.  Jeżeli jest w porządku to ma potrzeby nic ukrywać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Unexpected napisał:

Tutaj wstaw analizę ze stacji bez żadnych tam PW czy innych cichych informacji.  Jeżeli jest w porządku to ma potrzeby nic ukrywać.

No oczywiście , nie ma problemu , dziś po południu wstawię tutaj badania na zawartość CaO oraz wilgotność. Jestem aktualnie na wyjeździe , jak wrócę wstawię posta.

EDIT:

Wstawiam analizę na zawartość CaO i wilgotność , za około dwa tyg będę miał nowe badanie przesiewowe . Pozdrawiam

Badanie Wapna.jpg

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Dnia 30.05.2019 o 06:55, zdzichu124 napisał:

No oczywiście , nie ma problemu , dziś po południu wstawię tutaj badania na zawartość CaO oraz wilgotność. Jestem aktualnie na wyjeździe , jak wrócę wstawię posta.

EDIT:

Wstawiam analizę na zawartość CaO i wilgotność , za około dwa tyg będę miał nowe badanie przesiewowe . Pozdrawiam

Badanie Wapna.jpg

Przelicznik CaO na CaCO3 to 1,78. 

57,1 * 1,78 =101,638!!! 

Wapno węglanowe nigdy nie ma nawet 100% CaCO3 bo zawsze w skale jest też troszkę magnezu i innych pierwiastków.

Czyli to coś to nie jest wapno weglanowe. 

Pisze Pan, że zaopatruje się Pan w okolicach Barcina a więc albo to jakiś odpad z zakładów sodowych albo węglanowe ale pomieszane z odpadem np wapna gaszonego z zakładów sodowych. 

Wapno węglanowe nie ma też nigdy aż 8% wody. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
Dnia 29.05.2019 o 10:59, zdzichu124 napisał:

A co ma zawartość CaO do wilgotności , nie mówimy o wartości masowej tylko procentowej. Towar o wilgotności 10% ma taką samą zawartość CaO jak towar o wilgotności 2%

Czyli według Ciebie czy w tonie danego wapna jest 20kg wody czy 100kg wody to wapnia jest tyle samo? I przy okazji wytłumacz mi różnicę między wartością masową a procentową. Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

Dzwoniłem dziś do ODR z pytaniem o dofinansowanie do wapnowania, bo rzekomo miało dziś ruszać. Pani przez telefon mówi tak ,,Ardanowski palnął w TV temat a tak naprawdę nic nie jest przygotowane, nie ma żadnego rozporządzenia, do tego jest tylu chętnych że kasy na pewno zabraknie '' :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5369

Poczekaj na jesień, wtedy ruszy nowa kampania wyborcza to będziesz miał do wyboru dotacje 😂

  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

żeby to miało sens to uruchomienie musiałoby nastąpić do końca czerwca, bo potrzebne są badania gleby, później zamówienie wapna, transport wszystko trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj