Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertb    4007
2 minuty temu, Roki212 napisał:

A gdzieś ktoś napisał że to mój i o mnie chodzi 🤔 bo jakoś wybiegasz sporo przed szereg. Słyszy się że tak jest to i mam prawo o tym napisać że bywają i takie przypadki. Nie bądźmy już tacy prawilni pod tym względem bo wiadomo jak jest bo są różni diagnosci i dziwnym trafem sporo złomu ma przegląd mimo braku nawet siłowników na osiach więc wiesz. Jak szukałem przyczepy wcześniej sobie do kupienia to brak instalacji elektrycznej, pneumatycznej a o dziwo świeża pieczątka w dowodzie, to niby skąd się ona tam wzięła...

A jeśli chodzi o mnie to ja nie oszukuje na przeglądzie przyczepy bo po prostu go nie robię i tyle. Koło domu tylko się kręcę jest zarejestrowana opłacona hamulce ma sprawne bo podpinam ale przeglądu nie robię od kilku lat. Mój świadomy wybór bo z przyczepą muszę jechać na przegląd do okręgówki 40 km w jedną stronę, ciągniki maja przegląd bo stacja podstawowa 7 km od domu. Ile mnie kontrolowali to tylko dowód od ciągnika brał od przyczepy nie, jak kiedy zabiorą i zaczną cisnąć to się zrobi, a może coś w przeglądach się jeszcze zmieni czas pokaże 😉

Mnie raczej chodziło o to żeby unikać rad stanowiących łamanie prawa. Ogólnie rzecz biorąc Policja rolników nie chce "przetrzepywać" i oby tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Co do łamania prawa zgadza się. No i oby nie trzepała tych rolników jak najdłużej, bo nawet nie wiem po co te przeglądy w tych przyczepach... Aby kasę wyciągać chyba... Osoba świadoma dbająca o swoje bezpieczeństwo i innych nawet w takiej bez rejestracji czy samoróbce na oświetlenie i hamulce. Ale właśnie u nas liczy się jakaś pieczątka co jak widać nie ma za wiele wspólnego z faktycznym stanem pojazdu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Coraz większa świadomość właścicieli jest pocieszająca. Ludzie raczej teraz chcą mieć sprawne hamulce, oświetlenie itp. Jednak do braku kontroli droga daleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

I bardzo dobrze że chcą mieć sprawne bo to podstawa, tylko właśnie w razie W choć masz przyczepę lux sprawna bo dbasz ale bez rejestracji  ktoś ma zarejestrowaną z pieczątka co daleko ma do sprawności to właśnie i tak patrzą na te przeglądy. Oby ktoś kiedyś poszedł po rozum do głowy i zniósł je lub tak jak tam kiedyś chcieli zrobić aby diagnosta mógł zrobić u rolnika. Wtedy znalazło by się z kilka osób aby w jednym czasie można było ogarnąć aby koleś nie jechał do jednej osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, Roki212 napisał:

zniósł je lub tak jak tam kiedyś chcieli zrobić aby diagnosta mógł zrobić u rolnika.

Metodykę badań musiano by opracować inaczej dalej były by picem na wodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Mamy takie mądre głowy niech działają hehe, ale dla rolniczych powinni te przeglądy znieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Przegląd wykonuje się według punktów, pierwszym problemem jak na miejscu u rolnika sprawdzić skuteczność układu hamulcowego. Bo oświetlenie czy ogólny stan ramy to jest do wykonania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Zgadza się ale skoro miało takie coś tam kiedyś wejść to jakieś plany i założenia musiały chyba być 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Witam jest do kupienia przyczepa samorobka wykonana w latach 80tych przyczepa nie zarejestrowana jednak sprzedajacy w latach 80 załatwił nabicie nr ramy plus ten przegląd "zerowy" jednak jej nie zarejestrował w wk bo przestała być taka potrzeba, te wszystkie dokumenty ma idzie ja teraz na tej podstawie zarejestrować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Umowa kupna sprzedaży z Holendrem, przegląd z OSK i z tym idziesz do wydziału komunikacji, ewentualnie możesz iść pierw do wydziału, dostać próbne tablice i wtedy na przegląd.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

Umowa kupna sprzedaży z Holendrem, przegląd z OSK i z tym idziesz do wydziału komunikacji, ewentualnie możesz iść pierw do wydziału, dostać próbne tablice i wtedy na przegląd.

Ale to taka trochę lewizna bo jak wyjdzie że o takich nr VIN  przyczepa była kiedyś zarejestrowana w pl jest problem więc poco pchać się w taka lewizne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
6 godzin temu, astrahxenon napisał:

Witam jest do kupienia przyczepa samorobka wykonana w latach 80tych przyczepa nie zarejestrowana jednak sprzedajacy w latach 80 załatwił nabicie nr ramy plus ten przegląd "zerowy" jednak jej nie zarejestrował w wk bo przestała być taka potrzeba, te wszystkie dokumenty ma idzie ja teraz na tej podstawie zarejestrować? 

Obawiam się, że nie da się jej zarejestrować, bo decyduje data pierwszej rejestracji. W 2013 roku skończyła się rejestracja nowych pojazdów typu SAM i wprowadzono dopuszczenie jednostkowe ale to już dużo załatwiania i spore koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Umowa kupna sprzedaży z Holendrem, przegląd z OSK i z tym idziesz do wydziału komunikacji, ewentualnie możesz iść pierw do wydziału, dostać próbne tablice i wtedy na przegląd.

Weryfikują to jakoś z danymi z zagranicy? Jebnac się w vinie, który ma np. 8 cyfr na taki jaki już w po jest to trzeba mieć szczęście 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
Dnia 8.04.2023 o 16:45, astrahxenon napisał:

Ale to taka trochę lewizna bo jak wyjdzie że o takich nr VIN  przyczepa była kiedyś zarejestrowana w pl jest problem więc poco pchać się w taka lewizne 

astrahxenon, ja kupując ciągnik miałem taki sam VIN jak 3 inne pojazdy zarejestrowane w PL, myślisz że miałem problem z rejestracją? Żaden. Do puki nie wprowadzono długich VINów do póty się powtarzały.

piotrek12413, a z czym mają weryfikować? Jak w Holandii nie ma papierów skoro nie trzeba rejestrować?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Bo miałeś taki sam VIN jak inny pojazd ale o innej marce i modelu a co jak wyjdą 2 takie same np d47.? 

Nie pochwalam nigdy lewizny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No chyba nikt taki głupi by nie był by drugi raz tą samą przyczepę rejestrować. Tym bardziej że skoro była rejestrowana to można znowu ja zarejestrować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

Witam, mam możliwość  kupić  przyczepy które były ściągnięte 15 lat temu z Niemiec, oczywiście  bez dokumentów .  Jest umowa Niemiec-obecny właściciel.  Obecny właściciel nie chce ich rejestrować "bo mu to niepotrzebne", czy takie przyczepy  uda się  zarejestrować jeśli będzie  ciągłość  umów?

Czy ktoś  rejestrował  przyczepę  Autosana sciągniętą z DE😁? Czy zawsze są  to przyczepy Ifa HL/HW.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

skoro masz umowę z obecnym właścicielem i ma do przyczepy papier to powinieneś to normalnie zarejestrować
najlepiej udaj się do swojego WK i dopytaj, bo jak już nie raz pisałem co urząd to inne prawo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzbanek23    0

Mam pytanie. Jest do kupienia przyczepa. Z dokumentów do niej jest tylko dowód rejestracyjny-taki stary w którym nie ma tych danych, które są w obecnych dowodach. Nie ma tablicy i tabliczki. Obecny właściciel odkupił ją dwa lata temu od sąsiada i nie zarejestrował na siebie, ale ma umowę k-s z sasiadem. Nie posiada przeglądu ani ubezpieczenia. Z tego co mówi nie była wyrejestrowana. Jest sens to kupować? Da się zarejestrować na mnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0
3 godziny temu, dzbanek23 napisał:

Mam pytanie. Jest do kupienia przyczepa. Z dokumentów do niej jest tylko dowód rejestracyjny-taki stary w którym nie ma tych danych, które są w obecnych dowodach. Nie ma tablicy i tabliczki. Obecny właściciel odkupił ją dwa lata temu od sąsiada i nie zarejestrował na siebie, ale ma umowę k-s z sasiadem. Nie posiada przeglądu ani ubezpieczenia. Z tego co mówi nie była wyrejestrowana. Jest sens to kupować? Da się zarejestrować na mnie? 

Pierwsze  co to sprawdź  ją  w cepik, ale pewnie jej tam nie będzie.  Zarejestrujesz jeśli posiadasz ciągłość  umów , przerabiałem to miesiąc temu. Tablica i tabliczka,hmm jak masz dowód  to trzeba dobrze poszukać  a się  znajdą;) Z dniem kupna wykupisz oc, potem na przegląd,  jesli to ciężarowa to odrazu zmiana konstrukcyjna,(diagnosta  musi wprowadzić  ją  do Cep,  jesli  będzie  leniwy to wyśle  Cię do WK), potem  komplet  dokumentów  i z wnioskiem o rejestrację do WK .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

jw. jeśli jest ciągłość umów to bez problemu to rejestrujesz
dwa dowiedz się czy z pewnością jest zarejestrowana, w przypadku maszyn rolniczych nie ma to znaczenia, ale jeśli samochodowa to nie ma możliwości ponownej rejestracji

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj