tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek88    15

Ok już nie marudzę 😁

Obsada poniżej 15 roślin to z 12.5ha może w sumie kilka, kilkanaście arów by się znalazło, także nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Możesz zgłosić zawsze przyjadą i pochodzą i nagonisz im robotę :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Tylko jak zapłacą ci teraz odszkodowanie , a gdyby przyszedł grad przed zbiorem to już wtedy złotówki nie dostaniesz...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
8 godzin temu, sybiuszek24 napisał:

Witam na drugą dawkę ile lejecie rsm 32 na pierwszą wylałem 200l na ha troszkę wydaje mi się że za mało i czy warto lać więcej przy drugiej dawce planuje pod koniec tygodnia jak pogoda pozwoli 

a jak rsm stosujesz to nie popaliles nigdy roslin ? w jaka pogode trzeba to stosowac ? czym zalewasz to do opryskiwacza z tych mauzerów 1000 litrowych ? i duzo taniej wychodzi jak zwykle nawozy ? 

a i ja dostalem pierwszy raz zaproszenie na szkolenie dzis przyszlo pocztą bo nawozy w takiej firmie kupowalismy sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Radek88 napisał:

No nie wiem, zielony jestem w tych sprawach i dlatego pytam tutaj, ale samo to, że rzepak stracił liście to teoretycznie są straty, nawet jakby rzepak się super odbudował i dał taki sam plon (jakby lepiej przezimował miał zielone liście) to ponoszę straty ponieważ muszę zwiększyć dawkę azotu, żeby właśnie szybko się odbudował, czyli ponoszę straty związane ze słabym przezimowaniem a po to chyba właśnie się ubezpiecza

Przeczytaj  sobie warunki w umowie i głupot nie pisz tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258

Temperatury oscylują w granicach 3-5 stopni jechać z drugą dawka N w rzepak w postaci rsm 32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
Przed chwilą, tripad napisał:

Miwigos RSM jechałeś?

saletra ,ostani moment do niedzieli ma troche popadać i wiatry,więc nie bedzie warunków,za tydzień 15 stopni

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Dnia 11.03.2019 o 19:23, warchest napisał:

a jak rsm stosujesz to nie popaliles nigdy roslin ? w jaka pogode trzeba to stosowac ? czym zalewasz to do opryskiwacza z tych mauzerów 1000 litrowych ? i duzo taniej wychodzi jak zwykle nawozy ? 

a i ja dostalem pierwszy raz zaproszenie na szkolenie dzis przyszlo pocztą bo nawozy w takiej firmie kupowalismy sporo 

Jeszcze mi się nie zdążyło popalić roślin no może w małym stopniu a staram się stosować w pochmurne dni najlepiej przed deszczem no ale nie zawsze sobie warunki możemy podyktować z mauzerów leje z przyczepy przez węża z dołu mam wkrecane z wężem i leci szybko tylko trzeba dekiel górny otworzyć rzeby beczki nie zassalo i tak ja to robię a cenowo zawsze taniej wychodzi każdy to powie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

nie znam teraz ceny moczniku bo braliśmy tylko rsm ale w tamtym sezonie jak porównywałem to mocznik wychodził nawet jakieś grosze taniej od rsm, saletra i reszta drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

ja dzisiaj również skończyłem nawożenie I dawka 114 kg N druga 80 kg,

 

rzepak_kuga_l_d7f5d735a8646f8dfc445bb03065b2b1.jpgrzepak_l_aeaf30e3f54965de731aadcf413cc881.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

kiedy Panowie szła u Was 1. dawka że już drugą aplikujecie? ja co prawda też myślę już o drugiej, za ok. tydzien półtorej pójdzie, bije Wam w pęd już? Ja osobiście staram się zaaplikować 2, dawkę krótko przed wybijaniem w pęd, jak kończy odbudowywac rozetę


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś zakończony N w rzepaku , oprócz jednej działki na której ciężko było by ujechać i woda stała w koleinach, dostał ok 205 kg N w czystym na ha , rzepak wybija w pęd , ok 3-5 cm , aż sam się dziś zdziwiłem- lubuskie

Edytowano przez pabloooo
brak regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

"1 marca"
to już będzie za późno, zanim azot się rozpuści i dotrze do korzeni o ile będą opady to trochę potrwa. u siebie około 5 cm pęd nad ziemią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, przem64 napisał:

ja dzisiaj również skończyłem nawożenie I dawka 114 kg N druga 80 kg,

 

rzepak_kuga_l_d7f5d735a8646f8dfc445bb03065b2b1.jpgrzepak_l_aeaf30e3f54965de731aadcf413cc881.jpg

Kolego niby fajny, ale jakiś dziwny ten korzeń.. nie taki jaki w rzepaku być powinien

Ja o takich rzepakach to mogę pomarzyć w tym roku, aż boje się jechać na swoje bo nie wiem co tam odbije... Niby jak wykopałem kilka roślin przed ostatnim atakiem zimy w lutym (było ok-8) to puściły nowe liście w domowych warunkach ale na polu to tak paskudnie wygląda teraz, tzn w sobotę wyglądało, dostał 180kg n, mam nadzieję że mimo wszystko ruszy bo rośliny nie wydają się martwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

zachód Polski może i się musi spieszyć z 2 dawką u nas na wschodzie powinniśmy dawać  pierwsza dawkę jak na zachodzie dajecie druga bo jednak inny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, matek89121 napisał:

mocznik w tym roku szaloną cenę  złapał 1782

saletra 1468

gdzie masz saletree po tyle ja teraz sasiadce kupowalem to jest po 1260 a w grudniu kupowalismy po 1210 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
13 godzin temu, rocco0987 napisał:

nie znam teraz ceny moczniku bo braliśmy tylko rsm ale w tamtym sezonie jak porównywałem to mocznik wychodził nawet jakieś grosze taniej od rsm, saletra i reszta drożej.

Mocznik praktycznie zawsze najtaniej ale mocznik to nie nawóz 😁

Miesiąc przed kwitnieniem rzepak powinien mieć pod sobą azot, nie rozumie pytań kiedy i czy już podaliscie azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Na 20 Kwiecień rzepak powinien już zakwitnąć ciepło do 20 stopni .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj