tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    842

dlatego pisałem że porównania nawozów i czego kolwiek na jednym polu można sobie wsadzić gdzieś, bo na jednym polu ziemia i warunki glebowe i zasobności są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

Ja miałem porównanie na jednym polu 2ha, korzyść zdecydowanie dla saletry. Jęczmień ozimy co prawda ale więcej saletrosanu nie kupię. Bo widzę po swoim polu że zachwalanie przez sprzedawców to mit


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

powoli dumam o zabiegach tegorocznych, czy 0,8 Tazera + 1l Yamato będzie dobrym zabiegiem na płatka ? Jak w porównaniu do Amistaru Xtra albo Pictora ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

Wyrażamy tylko swoją opinie, ja nikomu nie rządzę co ma rozsiewać na polu więc spokojnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

uprawiam rzepak dopiero 3 lata, teraz będzie 4 i od początku na pierwszą dawkę szedł saletrosan, średnia z trzech lat 4,33t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja miałem chęć zastosować w tym roku saletrosan,ale na tej samej działce zrobie sobie porównanie i dam po staremu kizeryt i saletra,a na drugiej połowie saletrosan,dużo rapsu nie mam w tym roku więc narazie nawozów pod rzepak wyjątkowo nie zakupiłem więc pójdzie na bierząco.

I tak jak koniu pisze,różne gleby,działki,warunki itp,u nas niektórzy walą saletrosan i innego nawozu nie chcą,inni na start saletra,saletrzak itp,więc co gospodartwo to opinia

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7

U nas robimy tak: 150 kg/ha siarczan amonu I dawka N saletra amonowa 300 kg/ha II dawka N saletra amonowa 200 kg/ha Plus wiadomo nawozy dolistne między poszczególnymi dawkami Plon rzepaku na klasie gleby 4a/b w granicach 4,5 t/ha Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    531

U mnie w tamtym roku 100kg kizerytu 300 saletrosanu i 300 saletry a w tym 150kg kizerytu i 500kg saletry w 2 dawkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410
15 minut temu, XTRO napisał:

uprawiam rzepak dopiero 3 lata, teraz będzie 4 i od początku na pierwszą dawkę szedł saletrosan, średnia z trzech lat 4,33t/ha

Takie gadanie, cały czas siejesz jeden rodzaj nawozu. Odpuść jedna ścieżkę czy jakość tak i daj tam saletre

 

Przed chwilą, AleksanderX napisał:

u mnie sól już wysiana

Ja też się czaje ale muszę na mrozy poczekać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

U mnie saletra  350 kg potem saletrosan 250 jak pogoda dopisze to  4 t jest  więcej to tam gdzie kilka lat nie było rzepaku a jak się sieje co 3 rok rzepak to wiadomo  tyle nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

nie  stosuję saletry w rzepaku.

Poza tym nie chciałoby mi się bawić z jedną ścieżką i sypaniem innych nawozów, na razie to się sprawdza i niech tak zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

A może inna technologia sprawdziła się lepiej. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Przez to, że dostałem późno wapno, a musiałem je rozsiać pod rzepak nie zdążyłem wysiać nic pod korzeń. Teraz tak się zastanawiam nad rozsianiem czegoś z fosforem, bo na jednej działce mam według badań średnią zasobność. Jak sądzicie jest sens, czy rozsiać tylko sól potasową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, maniek0987 napisał:

Przez to, że dostałem późno wapno, a musiałem je rozsiać pod rzepak nie zdążyłem wysiać nic pod korzeń. Teraz tak się zastanawiam nad rozsianiem czegoś z fosforem, bo na jednej działce mam według badań średnią zasobność. Jak sądzicie jest sens, czy rozsiać tylko sól potasową?

Średnia to nie jest zle tylko sól daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
2 godziny temu, jacek37 napisał:

U mnie saletra  350 kg potem saletrosan 250 jak pogoda dopisze to  4 t jest  więcej to tam gdzie kilka lat nie było rzepaku a jak się sieje co 3 rok rzepak to wiadomo  tyle nie da 

A czemu od d*py strony to nawożenie dajesz pierw saletrosan a na 2 saletrę  będzie lepszy efekt. Pierw azot z siarką na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

Mój znajomy co ma duuuże gosp też tak robi. Najpierw saletra później saletrosan, a i kizeryt jeszcze przed tym wszystkim


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    125

Wy z tą solą tak na poważnie teraz rozsiewacie? Czy macie jakąś fuche w zimowym utrzymaniu dróg i tam z tą solą ganiacie?

Trafi się taki jeden co pójdzie do agencji i zacznie słowami: nie wiem czy to ważne ale tam na polu nawozy rozsiewa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

No i co z tego? Raz że nic Ci nie zrobią a dwa dowiesz się czy jest kapuś na wsi


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Siarczan amonu 200kg ,również jest granulowany i trochę tańszy od saletrosanu bo 1000 zł do tego saletra i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj