tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jaką mieliście najpóźniejszą datę siewu rzepaku? ja będę siał w tym tygodniu

 

To chyba zależy od regionu. Ja zasiałem w piątek ale z poprzednich lat to pamiętam że niektórzy siali nawet kolo 10-go września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku siałęm 4 września na Podlasiu. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja siałem 21-25 sierpnia, ale na pierwszym kawałku coś za mało wyszło bo ok 2 kg liniówki i dziś po dokładnej lustracji zakwalifikowałem go do przesiania. Czy można rzepak jeszcze raz zasiać pomimo oprysku doglebowego, czy oprysk trzeba ponowić??

Czy wystarczy pojechać agregatem uprawowo siewnym, czy orać???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak dałeś oprysk doglebowy to d*pa nic nie możesz zrobić ,po za całkowitym zaoraniem i uprawą od nowa , 

na etykiecie środka jest napisane co i jak .

Koleś jednego roku miał taką sytuację ,rzepak miał dwa liścienie(opryskany doglebowo) i przyszła totalna nawałnica, tak mocny deszcz że woda porobiła na polu koleiny i zmyła większą część uprawy , postanowił dosiać , i agregatem wymieszał ziemie i dosiał , Nic nie wzeszło a to co było na wierzchu zżółkło i padło . Dopiero na wiosnę zaorał i posiał gorczycę.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To ile wyszło Ci roślin na m2?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

najpóźniej 8-9 wrzesień plon był ok w tamtym roku konczyłem chyba 3 i jesienią był marny ale plon powyżej 4. W tym roku zobaczymy niby zasiany wczesnie ale było wilgotno a później ponad 30 stopni zanim wyszedł skorupa jak beton dzisiaj w nocy na szczescie popadało ale czy wyjdzie jak pod ziemią sie wyzawijał dopiero sie okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

25 to bym zostawił no ale 2 to lipa. Może mimo wszystko poczekać do wiosny, odpuścić sobie typowe skracanie i ewentualnie wiosna przesiać?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

25 to było by ok ale na całym polu, a tu raz tak raz tak.

Na wiosnę u mnie na lekkich glebach to lipa

 


Pryskane było metazeneks plus command, na metazaneksie napisane jest że można siać po płytkiej uprawie, ale na commandzie nie i pytanie czy ktoś jeszcze przesiewał rzepak po rzepaku szczególnie po oprysku, a może rozsiać nasiona po wierzchu siewnikiem do poplonu gleba mokra  cały tydzień ma padać więc może złapią wilgoci i skiełkują nasiona??

Tu ryzyko jest minimalne, bo zostało mi nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak nie duży areał to próbował bym posiać po wierzchu, znajomy też mi kiedyś opowiadał że tak posiewał rzepak, tyle że później i powschodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

jest to 5 ha, a zasiałem ogółem jeszcze 40 i tamte są ok, chyba spróbuje jutro siewnikiem do poplonu. co będzie to będzie niech kilka sztuk na metr dojdzie to będzie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja przesiewałem w ten sposób 2 lata temu po metazanexie+ command i nawet nic nie wzeszło :(  po przesianiu. wjechalme bezposrednio agregatem upr-siewnym ale to było tez dosc pózno około 10.09


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja w zeszłym roku po Colzor Trio przesiewałem rzepak ręcznym siewnikiem, bo sąsiad popalił mi 1,5m od granicy glifosatem. Powschodził normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Ja w tym roku mam 40 ha rzepaku na ciężkiej rędzinie. Po siewie było strasznie sucho, dopiero wczoraj i dziś popadało. Pierwszy był siany 24.08 i jak na razie wschody tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ty dopiero myślisz o sianiu? Tak siej żeby był posiany płytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja od ubiegłego roku sieje bez zagarniaczy ale mam koła dociskowe


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Było sucho i nie moglem pola uprawic tydzień padalo i dopiero dziś da sie co w polu robic. To bede sial z grabkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

W tamtym roku jak posiałem rzepak to też przyszła nawałnica dolało z 50l/m2 potem piekło cały tydzień i skorupa. Lecz potem od czasu do czasu padało trochę i obsada przed zimą wachała się od 5-15roślin na m2. Czasem rzepak miał przed zimą 10-12liści a niektóry 3-4liście. Zima była sprzyjająca bo braków w obsadzie żadnych. Jedynie te co miały po 2liście to przemarzły. Mimo tak lichej obsady plon średni z 4ha był 3760. Także nie wiem jak u Ciebie to wygląda. Ale obsada 2roślin to katastrofa ale może jeszcze cos wyjdzie.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

W tamtym roku jak posiałem rzepak to też przyszła nawałnica dolało z 50l/m2 potem piekło cały tydzień i skorupa. Lecz potem od czasu do czasu padało trochę i obsada przed zimą wachała się od 5-15roślin na m2. Czasem rzepak miał przed zimą 10-12liści a niektóry 3-4liście. Zima była sprzyjająca bo braków w obsadzie żadnych. Jedynie te co miały po 2liście to przemarzły. Mimo tak lichej obsady plon średni z 4ha był 3760. Także nie wiem jak u Ciebie to wygląda. Ale obsada 2roślin to katastrofa ale może jeszcze cos wyjdzie.

U mnie podobnie w tym roku 5-15 roślin na połowie jednej działki, ale wydaje mi się że jeszcze coś wzejdzie (źle ustawiony siewnik) był u mnie na testach, no i okazało się że technologia mnie przerosła-wstyd się przyznać ale nasiona poszły za głęboko, ale już druga połowa wschody perfekcyjne jak i obsada no ale zostaje z pewnością całość..oby do samych żniw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Panowie co mu dolega?

attachicon.gifIMAG0461.jpg

Chlomazon na niego zadziałał to samo występować może na samosiewach ale nic mu niebędzie. Dzieje się tak jak opryskasz i popada albo płytko został zasiany. Bo u mnie na poprzeczach takie coś występuje tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj