tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrdd    62

Z ruszeniem wegetacji to bym polemizował, w styczniu były nowe przyrosty natomiast umnie od miesiąca jest tak ziemia namarznięta że śnieg się utrzymuje chociaż było kilka dni na plusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

U mnie to samo. Mróz i zapowiadają do minus 16 a ludzie w zeszłym tyg latali z nawozami, miedzy innymi z saletra ciekaw jestem jak to sie zachowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U nas najwięksi w zeszłym tygodniu rozlewali rsm, zarówno na rzepak jak i zboża.

Powiedziałbym że idioci ale co roku widzę jak do zbiorów wyglądają plantację. Zboża tam nie sypią po 6t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l3ind    0

Podkarpacie ciągle temperatury na minusie  i śnieg leży . Temperatury w okolicach -6 zapowiadają aż do Marca. Czekam jak tylko trochę śnieg zniknie i idzie Kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

... A z jakichkolwiek prognoz pogody korzystacie? Bo to też się przydaje przy podejmowaniu decyzji kiedy z azotem a nie tylko białe przyrosty na korzeniach, w pierwszej połowie stycznia też u mnie rzepak rósł a jakoś nikt z N nie jechał w pole.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    556

Lubelskie powiat hrubieszowski średnio 15-20 cm śniegu i mróz w nocy wczoraj było -14 a po niedzieli nadają nawet 21 mrozu więc wegetacja na pewnie szybko nie ruszy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Koledzy macie może jakieś porównanie rozpuszczalnosci niemieckiego kieserytu i polskiego siarczanu magnezu?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

U mnie w Opolu przez całą zimę był jeden opad śniegu. Spadło całe 4 cm sniegu i utrzymał się przez pare godzin a tak to tylko przelotne opady gdzie po chwili śniegu nie było Dopiero w tym tyg. zapowiadają mróz do -12 i mysle ze z zimy to będzie na tyle. Po niedzieli jak ładnie przymarznie to atakujemy z azotem Sól i kizeryt już rozsypane . Ładnie się rozpuściły i wchłonęły w glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Chłopy siać nawozy, bo przez kolejny tydzień będzie mróz po -15C a wtedy trochę za zimno wychodzić z traktora i big bagi rozcinać.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

lipa? jeżeli masz śnieg to już jesteś wygrany i żaden nawóz nawet podany w styczniu nie nadrobi uszkodzeń, które zrobią na przedwiośniu mrozy po -15stopni bez okrywy śnieżnej. 

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
6 minut temu, Majster96 napisał:

Lipa z nawozami ;) nie wjadę już z siarką i magnezem i  będe musiał na pierwszą dawkę N podać saletrosan.

Co do okrywy śnieżnej to masz racje - w tym roku to chyba tylko podkarpacie i lubelskie będzie mogło walczyć o rekordowe plony

Zobaczymy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

-15 nocą do przetrwania aby wiatru nie było, jeśli wypadnie mi Abakus to i cała reszta w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
36 minut temu, Tomek90 napisał:

-15 nocą do przetrwania aby wiatru nie było, jeśli wypadnie mi Abakus to i cała reszta w okolicy. 

co Ty masz z tym Abakusem? ;)


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

No co mam mieć zimotrwałość best, rozwinięty na jesieni ok, śmietki niet B|

 

3ha to już liczę że wymarznie bo tylko od chwasta popryskany, ale o dziwo plackiem leży, ale ogólnie słabiej dużo rozwinięty rozwinięty. Różnica między mieszańcem a populacja w rozwoju były widoczna gołym okiem bo mam na jednej działce jedno i drugie,  

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, Majster96 napisał:

Lipa z nawozami ;) nie wjadę już z siarką i magnezem i  będe musiał na pierwszą dawkę N podać saletrosan.

Co do okrywy śnieżnej to masz racje - w tym roku to chyba tylko podkarpacie i lubelskie będzie mogło walczyć o rekordowe plony

Jak już to pół lubelskiego, jak by późno przyszła wiosna to słabo widzę te rekordy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

W tamtym roku miałem wcale nie skracany jesienią i przetrzymał ok -20 a plon miałem najlepszy od kad uprawiam rzepak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
lubelskie sniegu ubywa a mrozy ida tak ze moze byc po rekordach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Ktoś kiedys pisal, że dolewal bor do rsm-u pod czas 1 dawki, zostanie on normalnie pobrany czy jednak lepiej dolistnie ?

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
10 godzin temu, Renault9514 napisał:

Ktoś kiedys pisal, że dolewal bor do rsm-u pod czas 1 dawki, zostanie on normalnie pobrany czy jednak lepiej dolistnie ?

Lepiej dolistnie to co podasz w rsm to napewno nie zostanie pobrane. Bor z gleby pobierany jest strasznie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj