tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Pivot    31

A ja wiem. Weź etykietę tego rostera i przelicz ile tam jest wagowo octanu i tyle daj. Napewno zrób kontrolę, żeby było wiadomo czy jest efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale Wam ktoś wyprał mózgi z tym octanem cynku 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

octan cynkuC4H6O4Zn. Jak policzysz masę molową to Ci wyjdzie , że cynk stanowi 35,26% mieszaniny. W rostarze masz 68g Zn czyli 192g octanu w kg rostera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

jak czytam te pomysły z kwaskami i octanami to przychodzi mi na myśl jedno: Szukanie chu..a do d*py. Przynajmniej ja mam takie zdanie na ten temat. Jeśli wam się to sprawdza to ok, ale jak dla mnie to widzę że więcej z tym zabawy jak to warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

W chemirolu jest jeszcze. To zaprawcie zboże tym kwaskiem cytrynowym skoro mówicie że to jest to samo 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ale to nie jest do zaprawiania zboża tylko do obniżania pH 🤨


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
3 godziny temu, Pivot napisał:

octan cynkuC4H6O4Zn. Jak policzysz masę molową to Ci wyjdzie , że cynk stanowi 35,26% mieszaniny. W rostarze masz 68g Zn czyli 192g octanu w kg rostera

Czyli dać 200g/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czy metazachlor spali gorczyce w rzepaku? Saśiad wsial mi lejkiem pas szerokosci 2m w rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

raczej nie bo mi trochę wiatrem zniosło na gorczyce metazachlor z chlomazonem i tylko trochę liście zbielały, ale zima gorczyce załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
42 minuty temu, robercikj100 napisał:

Ale to nie jest do zaprawiania zboża tylko do obniżania pH 🤨

Jak dobrze pamietam agrii miało zaprawę donasienna Ploontar na bazie octanu cynku @tomek73 stosował, zdjęcia miał w galeri z systemem korzeniowym pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
12 godzin temu, mds212 napisał:

Czy metazachlor spali gorczyce w rzepaku? Saśiad wsial mi lejkiem pas szerokosci 2m w rzepak

gorczyca i rzepak to te same grupy roslin i to oleiste i to i nawet srodki ktore nie maja rejestracji w gorczycy tylko w rzepaku mozna stosowac w gorczycy , bo gorczyca to prawie to samo jak rzepak jary nawet na srodkach tak pisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
20 godzin temu, koniu napisał:

jak czytam te pomysły z kwaskami i octanami to przychodzi mi na myśl jedno: Szukanie chu..a do d*py. Przynajmniej ja mam takie zdanie na ten temat. Jeśli wam się to sprawdza to ok, ale jak dla mnie to widzę że więcej z tym zabawy jak to warte

dlaczego?
Akurat kilka dni temu brałem materiał siewny pszenicy i widzę stoi to na półce no i primus B z intermagu też. Wziąłem. Dodaliśmy 0,5 litra rootstara do 0,3 toprexu. Zobaczymy. Koszt nie jest jakiś kosmiczny, przetestować można, zabawa z tym żadna wg mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Bardziej chodziło mi tutaj o robienie własnych ,,miksów" z kwasków itp. Do gotowych fabrycznych produktów jak np rootstar nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ciekawe jakie pH będzie miał roztwór, ale chyba kwasek będzie potrzebny. Octan jeszcze do mnie nie dotarł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Ostatnimi czasy temat pH wody jest dość często poruszany. Tak się zastanawiam na ile to faktycznie zwiększa skuteczność. Rzadko zdarza się, że na etykiecie oprysku jest info o wymaganym pH, a właściwe ja osobiście nigdy się z tym nie spotkałem. Gdyby było to tak istotne to pewnie producenci coś by o tym wspominali. W necie artykuły na ten temat zazwyczaj zawierają reklamę jakiegoś dodatku do wody, który to ratuje sytuację i lepiej go kupić niż nie kupić... Stoję przed opryskiem na skracanie (głównie tebu) i chciałem dołożyć bor i już zdąrzylem zapytać w innym temacie jaką ilość kwasku dodać ale czy to faktycznie ma sens? Czy ktoś z Was z ręką na sercu może powiedzieć, że na 100% widział efekt zakwaszenia wody?

Aaa i żeby nie było, że neguje to że zakwaszanie wody ma jakiś wpływ na skuteczność oprysku. Zastanawiam się tylko czy ten wpływ w warunkach polowych jest zauważalny (zakładając to że robię sok z gumijagód i wyjeżdżam w pole od razu go wypryskać).

Zrobił ktoś może kontrolę na tym samym polu pryskając opryskiem z zakwaszoną wodą i wodą bez dodatków?

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Myślę, że dobre nośniki substancji markowych producentów będa działać prawidłowo bez cudów w postaci kwasków soli i innych. Część środków ma jako dodatek zalecane odpowiednie zwilżacze , które należy stosować lub dodawane w pakiecie. Problem moim zdaniem jest w przypadku generyków, gdzie używa się tańszych zastępczych nośników , które moga sobie nie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 godziny temu, derek2223 napisał:

Ostatnimi czasy temat pH wody jest dość często poruszany. Tak się zastanawiam na ile to faktycznie zwiększa skuteczność. Rzadko zdarza się, że na etykiecie oprysku jest info o wymaganym pH, a właściwe ja osobiście nigdy się z tym nie spotkałem. Gdyby było to tak istotne to pewnie producenci coś by o tym wspominali. W necie artykuły na ten temat zazwyczaj zawierają reklamę jakiegoś dodatku do wody, który to ratuje sytuację i lepiej go kupić niż nie kupić... Stoję przed opryskiem na skracanie (głównie tebu) i chciałem dołożyć bor i już zdąrzylem zapytać w innym temacie jaką ilość kwasku dodać ale czy to faktycznie ma sens? Czy ktoś z Was z ręką na sercu może powiedzieć, że na 100% widział efekt zakwaszenia wody?

Aaa i żeby nie było, że neguje to że zakwaszanie wody ma jakiś wpływ na skuteczność oprysku. Zastanawiam się tylko czy ten wpływ w warunkach polowych jest zauważalny (zakładając to że robię sok z gumijagód i wyjeżdżam w pole od razu go wypryskać).

Zrobił ktoś może kontrolę na tym samym polu pryskając opryskiem z zakwaszoną wodą i wodą bez dodatków?

samo tebu ci skroci rzepak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj