tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Jarek22B    52

Ciezko cos doradzic jak sie nie widzi pola, ale jak wiekszosc jest w 5-6 lisci to bym juz go czyms regulował - przynajmniej samym tebukonazolem lub mieszanką tebukonazol/caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
2 godziny temu, Jarek22B napisał:

Ciezko cos doradzic jak sie nie widzi pola, ale jak wiekszosc jest w 5-6 lisci to bym juz go czyms regulował - przynajmniej samym tebukonazolem lub mieszanką tebukonazol/caryx

Tez jeden poprzeczniak musialem przesiac bo ledwo co powychodził i chyba tam nie bede pryskał wcale bo jest za mały ( liscienie -1 liść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
32 minuty temu, Kondzio55 napisał:

Tez jeden poprzeczniak musialem przesiac bo ledwo co powychodził i chyba tam nie bede pryskał wcale bo jest za mały ( liscienie -1 liść)

ja też u siebie całego poprzeczniaka nie pryskałem bo akurat najsłabszy - jak będę robił 2 regulacje to dopiero go poprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na samosiewy rzepaki juz pryskacie ? u nas bardzo nierowny rzepak jest najwiekszy dostaje 4 liscia a reszta sporo mniejsza wiec kiedy samosiewy zrobic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240


Na samosiewy zabieg można robić od początku pierwszego liścia właściwego. Więc termin zabiegu jest mocno elastyczny no i też w zależności od presji samosiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak to później do kiedy? Nie ma nigdzie napisane do jakiej fazy rzepaku zwalczać samosiewy, nie można dopuścić do tego aby rzepak musiał konkurować z samosiewami. Ale i tak czy tak nawet przy nie dużej presji trzeba zabieg zrobić, może  nie koniecznie górnymi dawkami ale trzeba żeby jakieś zboża nie porosly w rzepaku.  i tez trzeba wziąć pod uwagę że część środków na samosiewy potrzebuje czasu, nie 3 czy 5 dni ale dłużej, szybkość ich działania jest związana z szybkością wzrostu samosiewów więc jak zrobi się chłodniej to wolniej będą rosły i też te środki będą wolniej je "brały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też nierówna głębokość siewu poszczególnych redlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Czy miał ktoś coś takiego w rzepaku? Odmiana Kuga, nie jest tego jakoś strasznie dużo ale myślę, że średnio około 2 rośliny na metr kwadratowy jest takie. Po opisie pasuje to na zgorzel siewek jednak nie widziałem żadnych zdjęć na których by to podobnie wyglądało. Taka sytuacja jest nie tylko u mnie ale i u innego rolnika który miał nasiona z tego samego źródła.

 

20190915_152623.jpg

20190915_152832.jpg

20190915_154440.jpg

20190915_162342.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Rok w rok te same problemy byłem tu parę mcy temu i widzę że nic się nie zmieniło. ...kiedy wy macie czas obrobic hektary i jeszcze klepac w necie .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Co roku te same problemy:

Sierpień :

siać już czy jeszcze nie ?

wschodzi już u was ?

dawac azot przed siewem?

nawozy pod pług czy agregat ?

Wrzesień:

wschodzi u was ?

przesiewać/nie przesiewac ?

skracać ?

mszyca wp....., pryskac ?

Pazdziernik:

Jedna sina plamka na liściu - czego brakuje ?

Pryskałem już wszystkim i nadal jedna sina plamka na liściu ?

mszyce wpi...... !!!

Listopad:

Czy aby nie przemarznie ?

 

Styczeń: jechac juz z azotem czy czekać aż mróz odpuści poniżej -20 ??

 itd itd

 

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Luty: Co polecacie na pierwszą dawkę saletra czy saletrosan?

Marzec: azot wysialem, popadał deszcz, wymyje mi azot? Jak posieje azot i popada deszcz to mi go wymyje? Saletra czy saletrosan? Siejecie już azot bo u mnie już ruszyli z azotem?

Kwiecień: co lepsze Topex czy caryx? Ile tebu a ile Caryxu? A jakie mikro polecacie? A mogę mieszać.....? Ile mocznika dolistnie żeby nie przypalić?

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maj: co na "płatka" ? Pictor czy Propulse ? a może jednak azoksystrobina z tebukonazolem... ? Co dodać na pryszczarka, Mospilan czy jednak Proteus... ? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

czerwiec:

Zasuszać czy nie? Dajecie jakieś sklejacze? daje to jakiś efekt?

Mój rzepak jest nierówny, co robić? chyba zaczyna się odmładzać - zastosowałem złe formy azotu, podobno zbyt późny może powodować takie skutki.

Lipiec:

Kosicie już? Jaka wilgotność? ile sypie? jaka cena??

Sierpień:

Czy opłaca się siać rzepak......

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

I jeszcze "Która odmiana najlepiej sypie?" i Jaką wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Teraz tak patrzę na to co piszecie o trochę niedowierzam. To po co tu siedzicie i piszecie. Każdy kiedyś zaczynał i każdy ma prawo do tego żeby się o coś zapytać, przecież od tego jest to forum i ten temat. O czym byście chcieli żeby tu pisać, jaki podtekst polityczny ma obniżka cen rzepaku? Szanujmy się trochę. Od tego jest to forum żeby o tym pisać, a jak komuś to przeszkadza to nikt nie zmusza przecież żeby się udzielać albo czytać....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

To był tylko sarkazm. Sam tu siedzę kilka lat i co sezon te same tematy, przeplatane jakimiś nowościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

to ja zapytam o coś nowego, a może już było:

octan cynku na allegro 500g czysty kosztuje 27zł

rootstar na allegro 5L 172zł i niby jest w tym 67g/L cynku 

Pytanie czy mógłbym zastosować 100g/ ha czystego octanu cynku za 5,4zł zamiast 1,2L rootstar za 41zł?

a może coś innego? Pytam bo już nie jeden pisał o octanie cynku i jego cudownym działaniu, a w necie tylko znalazłem czysty octan cynku jako odczynnik chemiczny i oprysk rootstar i nic więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lepsze to jak seriale w tv o pedałach co nie mogą mieć dzieci.

Daj lin do tego cynku

Ja kupuję osobno siarczn miedzi i kwasek cytrynowy bo zmieszany dużo drożej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Ja zamiast tych octanów czy innych wynalazków zakwaszam wodę do ph5 i efekt super. Kupuję kwasek cytrynowy w worku 25 kg


Największy problem jest jak się dodaje bor , który podnosi mocno ph. Np Cypermetryna działa słabiej przy ph wyższym niż 5,5. Przy 6,5 nie działa w ogóle.


No ale o ph opryskow też już tu było także nie wiem czy powinienem to pisać bo "niektórzy" się denerwują jak się jakiś temat podnosi n-ty raz. Pozdro!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No dobra.

Kupiłem CYNKU OCTAN 2hydrat, Zinc acetate dihydrate Synonimy: octan cynkowy. 54zł/kg

Co teraz z tym zrobić? Ile do czego? Z czym wymieszać co by antagonizmów nie było.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj