tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

theta    147
Dnia 5.09.2018 o 12:38, qba333 napisał:

A jest jakis oprysk na gorczyce polna w rzepaku po wschodach? Zapomnialem ze na jednym polu jest bardzo duzy problem z tym co roku a nie pryskalem po siewie a teraz to jest jeden dywan

a czym zwalczasz doglebowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Przed chwilą, Jarek22B napisał:

Jak podejść do skracania rzepaku na jesień? Zawsze skracałem tylko raz ale w tym sezonie wydaje mi się że to będzie za mało.

Znajomy poleca na pierwszy zabieg Tebukonazol + Stabilan a na drugi Caryx (możne być już chłodniej a on działa w niższych temperaturach).

Dobre podejście do sprawy?

W jakich fazach najlepiej wykonać te zabiegi?

jak spisują się stabilany w regulacji rzepaku? jaka min-max dawka? - nigdy nie stosowałem stabilanu w rzepakach

czy może polecacie coś innego???

4-5 liść daj 1 litr caryxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Co byście polecili na samosiewy ,jakis zwykły oprysk na jednoliścienne teraz czy czekać aż do skracania i wtedy za jednym razem czy za bardzo to urośnie i osłabi rzepak ... matazanex+command nie zadziałał jak widać na tym stanowisku zdjecie 1 i 2 a na innym foto 3 juz inna ziemia i skutek tez inny , pytanie czy nie za rzadko posiane? 

IMG_20180908_125817388.jpg

IMG_20180908_125246224.jpg

IMG_20180908_132929079.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Panowie a jak skrociny nierówny rzepak tj połowa nadaje suw już do skracania a 2 połowa dopiero wschodzi albo na fazę luscieni to co ls tym młodym roślinom się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

To poczekaj jak rzepak będzie miał co najmniej 3 liśćie, żeby to jakoś wypośrodkować. Albo wyłączać opryskiwacz tam gdzie raps jest mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Można pryskać śmiało nawet rzepak w fazie 2-3 liści ale raczej tylko tebukonazolem bo działa umiarkowanie na wzrost no i dawką 0.1 litra na każdy liść właściwy. Unikać przy nierównym rzepaku środków typu  Caryx, Toprex , chyba że będzie konieczność drugiego zabiegu wtedy jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Wcześniej pytałem czy można połączyć caryx z navigatorem. Bylem dziś na polu, rzepak rozrósł się dość dość. Moje pytanie: czy można połączyć caryx navigator insektycyd i plonvit rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Jak osobiście bym nie łączył szczególnie Caryxu z Navigatorem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15
1 godzinę temu, tom50 napisał:

Można pryskać śmiało nawet rzepak w fazie 2-3 liści ale raczej tylko tebukonazolem bo działa umiarkowanie na wzrost no i dawką 0.1 litra na każdy liść właściwy. Unikać przy nierównym rzepaku środków typu  Caryx, Toprex , chyba że będzie konieczność drugiego zabiegu wtedy jak najbardziej.

Widziałeś na jaką fazę rzepaku jest zarejestrowany toprex w Czechach? to nie pitol głupot, że się nie nadaje. A i napiszę Ci, że jest to w fazie  (BBCH 11-16), więc to najbezpieczniejszy regulator dla niskich faz rozowojowych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Może tutaj wcale nie chodzi o fazę rozwojową , a o skuteczność . Takie jest moje zdanie ,że rzepak w fazie 4-6 lisci tworzy  "zwarty łan " , jest optymalna powierzchnia liści , aby przyjąć w maksymalnym stopniu substancję w oprysku. Sądzę też ,że późniejsze zabiegi nie są już tak skuteczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Może ktoś mnie oświecić na temat stosowania CCC (stabilanu) w rzepaku?

Jedni chwalą a inni mówią że nic nie daje - skrajne opinie i nie wiem co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jarek22B napisał:

Może ktoś mnie oświecić na temat stosowania CCC (stabilanu) w rzepaku?

Jedni chwalą a inni mówią że nic nie daje - skrajne opinie i nie wiem co o tym myśleć?

W tamtym roku skracalem CCC i coś tam go przytrzymało,nie był tak wywalony do góry, ogólnie jak skracasz CCC to na wiosnę musisz czymś dobrym, bo ja skracalem jesienią CCC a wiosną mepikim i mi go powykladalo, w tym roku skracam jesienią caryxem, a wiosną mepik i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 minutę temu, Mich9 napisał:

 

W tamtym roku skracalem CCC i coś tam go przytrzymało,nie był tak wywalony do góry, ogólnie jak skracasz CCC to na wiosnę musisz czymś dobrym, bo ja skracalem jesienią CCC a wiosną mepikim i mi go powykladalo, w tym roku skracam jesienią caryxem, a wiosną mepik i powinno być dobrze.

raczej myślę o skracaniu mieszanką Tebukonazol + CCC  - tylko nie wiem w jakich dawkach i jaka jest skuteczność takiego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Dwa lata temu skracałem toprexem.  Rzepak był mocny i dalej gonił , więc za 2 tygodnie poprawiałem CCC 0,4 + Tebu 0,5  . Wiosną   toprex. Przyznam elegancko się rozkrzewił  , plon 5,0 t. W tym roku zastanawiam się nad Caryxem, ( rzepak ma juz 5 lisci ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
u nas niektórzy co zasieli szybciej już jadą z drugą regulacją a gdzie jeszcze do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

 Jezeli rzepak nie jest zasiany zbyt gęsto to nie ma problemu. Widziałem przypadek ,że przytrzymany jesienią , poprawiony wiosną , a gdy kwitł był do wysokości kolana.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
11 godzin temu, andrzej78 napisał:

Dwa lata temu skracałem toprexem.  Rzepak był mocny i dalej gonił , więc za 2 tygodnie poprawiałem CCC 0,4 + Tebu 0,5  . Wiosną   toprex. Przyznam elegancko się rozkrzewił  , plon 5,0 t. W tym roku zastanawiam się nad Caryxem, ( rzepak ma juz 5 lisci ).

Dałeś pół litra tebu ale 250-tki czy 500-tki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam!

Potrzebuję podpowiedzi, mam Butisan 416 w dawce 1,5 l/ha czy mogę dodać Navigatora do niego i w jakiej dawce. Może ktoś stosował  z jakim skutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Czy dawka 0.15 Navigatora + 1,5l metazachloru na hektar da sobie radę z chwastami? Dodam, że głównie mam problem z samosiewami Gryki?

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj