tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

andrzej224    137

Ja też test robiłem, jutro mówią przymrozek i mam chęć saletrę zasiać :D na pierwszą dawkę ok 300 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
2 godziny temu, Zetor-7340 napisał:

Co mogło obgryźć rzepak i są zostawione dziury w ziemi średnicy 2-3 cm?

Może surykatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dziś na rzepaki poszła I dawka azotu w postaci Saletrosanu 26. Po południu z pola zaczynało się błoto wyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1
5 minut temu, Fugeo napisał:

Dziś na rzepaki poszła I dawka azotu w postaci Saletrosanu 26. Po południu z pola zaczynało się błoto wyciągać.

Też posiałem saletrosan dzisiaj tyle że umiem sucho aż ziemia spękana.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Kiepsko widzę te rzepaki w moich stronach był nierówny różnie powschodzony jak te małe pipki odleca to zostanie z 15- 20 szt na metrze a to slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Przed chwilą, pawel213333 napisał:

Robilem testy rzepaku woj lubuskie przezimowaly. 

Jak go wykopałeś i przez dobe już wiesz,chyba miałeś śnieg

U was też rzepaki takie watowate ,jakby bez wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Dzik mi podryl i byly na wierzchu wiec zabralem do domu wstawilem do wiadetka z woda i zaczol puszczac mlode korzonki. Sniegu 0. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9
Ja dziś stanąłem na polu udało się wyciągnąć jedna roślinę i nie wiem czy to możliwe Ale tak wyglądał jak by puszczal odrosty nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Na działce 3 ha na jesieni tak dla doświadczenia na 2/3 obszaru posiałem późną jesienią 120kg/ha saletry i różnica po zimie widoczna gołym okiem. Tam gdzie nie było posiane to ciężko będzie mu się pozbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mógłbyś wrzucić fote żeby móc porównać?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Przetnij całą roślinę wzdłuż i będziesz widział co jest w środku. Czy żyje czy szyjka korzeniowa przemarzła.

Też ciekawy jestem co jest warty ten rzepak z 40kg N, bo widziałem takie które skoro wiosny wyglądały ładnie a później pług bo nie był zahartowany.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

byłem wczoraj i próbowałem cos wykopać al. ziema ostro zmarznieta i pare cm śniegu zalega który napadał dopiero po mrozach :/  ale już widze ze na słabychplantacjach będzie orka bo powypierało i wymarzł na lepszych stożki zielone i w dobrej kondycji ale pierwsza dawka jeszcze czeka pare ha do przesiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
17 godzin temu, waldii1 napisał:

Przetnij całą roślinę wzdłuż i będziesz widział co jest w środku. Czy żyje czy szyjka korzeniowa przemarzła.

Też ciekawy jestem co jest warty ten rzepak z 40kg N, bo widziałem takie które skoro wiosny wyglądały ładnie a później pług bo nie był zahartowany.

ja co roku daje w połowie października 40kg/N tylko na jesień trzeba go jeszcze porządnie skrócić i nie miałem jeszcze problemu z przezimowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat  po scierni leje rsm 100 kg/ha i przyoruje. Ponadto daje mocznik do opryskiwacza przy skracaniu. Dziś zacząłem siać siarczan magnezu i rzepak wygląda ładnie 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
4 godziny temu, BENNY82 napisał:

byłem wczoraj i próbowałem cos wykopać al. ziema ostro zmarznieta i pare cm śniegu zalega który napadał dopiero po mrozach :/  ale już widze ze na słabychplantacjach będzie orka bo powypierało i wymarzł na lepszych stożki zielone i w dobrej kondycji ale pierwsza dawka jeszcze czeka pare ha do przesiania.

Kiedy planujesz z azotem? U mnie wymarzł tylko tam gdzie mokro było z wiosny, bo normalnie korzeń się urywa i brązowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

a u mnie na jednym polu jelenie przepieprzyły ze 3ha rzepaku, może coś z niego będzie ale widać, że przed nowym roku już tam były bo jest dużo gorszy, tak jakby zżarty na jesieni już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
dlatego nie sialem saletry ani siarczanu, saletrzak troche poleży akurat grunt rozmarznie tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Dnia 5.03.2018 o 19:17, miwigos napisał:

U was też rzepaki takie watowate ,jakby bez wody

Tak, u mnie też wata, miękki i bez życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U mnie kizeryt 150kg/ha plus troche soli potasowej rozsiane w sobote,dziś poszła saletra 200kg+salerzak z borem ok 100kg,nie wiem poleciałem z tematem choć nie ciekawie wygląda mój rzepak,a z drugiej strony jakos w tamtym tygodniu w po najgorszych mrozach wykułem z najgorszych kawałków najgorsze rośliny,tam gdzie nawet woda stała 6 szt,wsadziłem z ziemią i do domu i wszystkie puszczają dziś jest jeszcze lepiej

 

 

tmp-cam--1934589320.jpg

tmp-cam--299504375.jpg

Edytowano przez Mari82
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj