tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    248
23 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Mylisz sie. Poczytaj trochę kiedy aplikuje sie mocznik na druga dawkę w rzepaku a pozniej udzielaj rad. Za 2-2,5 tygodnia to sie podaje saletrę a nie mocznik.

wszystko zależy od stanu plantacji jak teraz stoi w miejscu to dalej podtrzymuję że równie dobrze mocznik można rozsiać za 2 tyg, wtedy przy założeniu że teraz wegetacja stoi to ledwo co przy sprzyjającej pogodzie odbuduje rozetę, czasu wystarczy do zmiany formy azotu, chyba że rozeta piękna i nie uszkodzona przez mróz tzn zachowa wszystkie liście bo i takie zimy bywają to wtedy tak, mozna rozsiewać bo wszystkie fazy występują wcześniej tzn wkrótce rozpocznie wybijanie w pęd

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tak czy inaczej mam juz rozsiane. Siałem na mokra glebę a w nocy przyszedł deszcz i rano nie było widać juz mocznika a teraz jest coraz gorzej bo puszcza coraz głębiej ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1
13 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

Bor był dany, w sumie pierwszy raz odkąd obsiewa się coś rzepakiem. Chowacz galasówek?? Tylko że tam leciało coś na robactwo z tego co kojarzę

to sprawka śmietki na jesieni .

Edytowano przez racic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2356
jak myślicie pole rzepaku smierdzi kiszona kapusta tylko srodeczki zielone bedzie to roslo czy nie. dodam ze to nie mój a sasiada

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
11 godzin temu, BENNY82 napisał:

zdecydowanie pulan!!!

Możesz rozwinac ? Chcialem dac canwil bo forma azotanowa dziala szybko i pomaga w rozkrzewieniu tylko ze wymaga lepszej temp.w stosunku do saletry ale teraz dales do myślenia :D

1 minutę temu, Thorod napisał:

 

 

Edytowano przez Thorod
Bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

wczoraj do 9 dało się rozsiać saletrosan , później już ciągnik zaczął robić koleiny , jeszcze jeden przymrozek i rzepak będzie zakończony

pow lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

po południu ziemia puściła i koniec siania azotowych na około 2 -3 tygodnie chyba że helikopterem lub samolotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
26 minut temu, Thorod napisał:

Możesz rozwinac ? Chcialem dac canwil bo forma azotanowa dziala szybko i pomaga w rozkrzewieniu tylko ze wymaga lepszej temp.w stosunku do saletry ale teraz dales do myślenia :D

 

a pulan to miałem na myśli saletrę a nie mocznik canwil wychodzi drożej i dłużej sie rozpuszcza na marginesie saletra to najszybciej działający nawóz azotowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
12 minut temu, BENNY82 napisał:

a pulan to miałem na myśli saletrę a nie mocznik canwil wychodzi drożej i dłużej sie rozpuszcza na marginesie saletra to najszybciej działający nawóz azotowy .

No tez mi chodziło o saletre pulan, mocznika nie daje bo za dlugo zielony jest wtedy. Saletre chciałem dac na 3 dawke, w sumie zobaczy sie jakie temp bedą panowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

JA posiałęm narazie kawałek 10 ha rzepaku w srode. Koleiny na 20cm w sciezkach nie idzie się zmieścić ;/ wieć zjechałęm. Wczoraj podobna sytuacja a dzisiaj pada deszcz ;( Zostało mi jeszcze 25ha i nie wiem kiedy posieje to :(. Zaznacze ze szybciej sie nie dało bo było około 10cm sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
34 minuty temu, Anetka1 napisał:

po południu ziemia puściła i koniec siania azotowych na około 2 -3 tygodnie chyba że helikopterem lub samolotem

Pod koniec następnego tygodnia nadają znaczne ochłodzenie z temperaturami w dzień do 5 stopni a w nocy z mrozem do -5 więc chyba będzie można wjechać trochę wcześniej niż za 3 tygodnie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Anetka1 napisał:

po południu ziemia puściła i koniec siania azotowych na około 2 -3 tygodnie chyba że helikopterem lub samolotem

Pod koniec tygodnia do -6 zapowiadają nie będzie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
2 godziny temu, robi57362 napisał:

jak myślicie pole rzepaku smierdzi kiszona kapusta tylko srodeczki zielone bedzie to roslo czy nie. dodam ze to nie mój a sasiada

U sąsiada poszła wegetacja u ciebie nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tylko ze jak ziemia pod spodem puści i ten przymrozek -6 bedzie przez 1-2 godziny to traktora nie utrzyma na powierzchni chyba Ze 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Bajki opowiadacie, jak przymarznie dajmy na to do -6 to bez problemu pojadę ciągnikiem z rozsiewaczem o łącznej wadze 8ton. W dodatku jak się całkiem rozmarznie to ta wilgoć szybko wsiąknie w głębsze warstwy ziemi i zrobi się fajnie w ciągu 3-4dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jeszcze zima ma być za tydzień,opady sniegu więc jak ktoś jeszcze nie posiał to może jeszcze tak wegetacja nie wyrwie żeby rośliny mu glodowaly. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
22 minuty temu, przemek28_28 napisał:

8 ton jak złapie na 2 godziny minus 6? Chciałbym to zobaczyć.

Malo jeszcze widziałeś chyba ;) u mnie ok 5,5 tony potrafi smigac jak jest -3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Może być że nie przełamie się w rapsie przy tych -6 bo ścieżka dość ubita po jesiennych zabiegach, ale w zbożach gdzie nie było zabiegu na jesień od chwasta to nie ma szans nawet lżejszym ciągnikiem jak c360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież -6 nie zrobi się w godzinę i nie rozmarznie w godzinę. Myślę że całe to zamarzanie i odmarzanie zajmie około 8 godzin więc spokojnie będzie można wjechać. Ja ostatnio  8t wjechałem po -2 stopniowym mrozie i nawet nie widać gdzie było jechane. Ważne żeby było to -6 bo prognozy słabe mamy. Jeszcze 3-4 dni temu jak oglądałem pogodę to przymrozków juz miało nie być... a dziś bardzo ciepło a wieje zimny wiatr więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5
1 godzinę temu, Anetka1 napisał:

No to jednak mało żesmy widzieli

W grudniu do godziny 23 bylo na plusie i bloto- rano godzina 7 -3 i po polu wjeżdża bez pomocy ciężarówka z wyslodkami 41 ton brutto więc sie da wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Hmmmm...... moze i mało widziałem, ale wiem jakie mam swoje pola i przy tej ilości wody która była w zeszłym roku i poziomie wód w rowach wiem ze na swoich nie wyjechałbym. Wczoraj wuja myślał podobnie ze przejedzie i dzwonił żeby go wyciągać bo szło pięknie aż na gorce usiadl z rozsiewaczem farmtrakiem z przednim napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj