zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

michalcium    1368

W dawce mają karoten wit E między innymi nigdy nie stosowalem więc nic niestety polecić nie mogę na składzie jakimś z paszami popytaj u mnie jak 14 miesięcy nie wchodzi w ruje to usg jak wszystko w porządku to zastrzyk i za 3 dni inseminacja i najczęściej łapią z pierwszego dużo przypadków niema Ale się zdarza i jeszcze ta sprawa że może ciche ruje mają i nie zauważysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12210

Czy miał ktoś przypadek prawostronneg przemieszczenia trawieńca u krowy w siódmym miesiącu ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam krowę trzy tygodnie przed porodem starsza, nie chce wstawać i straciłą apetyt, prawdopodobnie stłuszczenie wątroby. Warto ładować w nią glukoze? Macie moze jakies pomysły co z nią zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Zależy w jakiej kondycji ta krówka. Jak niechce wstawać to może być zaleganie . Niedobór wapnia i magnezu który powoduje zanikanie przewodzenia nerwowego i osłabia ruchy jelit. Jeżeli nie ma apetytu, nie przezuwa i ma problemy ze wstawaniem do tego zimne uszy (może też być brak czucia w ogonie i krowa przewraca się z boku na bok ale nie daje rady wstać ew. Stoi i chwieje się)to ja bym podał calciphos dożylnie plus ruchamaks wylewką do pyska i glukoza dożylnie ale dopiero po kilku godzinach od podania wapna i magnezu. Trzeba też sprawdzić temperaturę ciała i w razie gorączki antybiotyk. Pozdrawiam. 

Ps.glukoza na zaleganie daje efekt odwrotny do zamierzonego dlatego często po podaniu tylko glukozy zamiast poprawy może się pogorszyć co jest efektem tego iż glukoza upośledza wchłanianie wapnia i powiązanego z nim magnezu.

Edytowano przez Slodki66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Witam mam problem z krowa tydzien temu sie ocieliła poród cięzki , łozysko odeszło ze 4DNI po wycieleniu  krowa przesaala jesć wezwałem wet  dał dozylnie jakies specyfiki było ok wczoraj powtórka z rozrywki tym razem miała temp i zaczęła ciezko sie podnosić i zauważyłem ze jedna noga zagina sie jej nad kopytem( patrz zdjecie )przyjechał wet dał dozylnie i domięsniowo specyfiki dzis patrze ze wczorajsza noga wrociła do normalności a dziś przeszło na drugą nie ma temp ale niechce jesć nie wiem  co z tym za bardzo robic czekam na pomoc od was

IMG_20190204_173602.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

na stojąco użyłem wyciągarki cielak ok krowa tez nie porozrywana

kiedys miałem podobny przypadek z nogami  jak miały septyczne zapalenie wymienia  ale w tym przypadku wszystko jest ok wymieniem  ketozy tez nie ma nie wiem co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

 dziś znów problem ze wstawanie ma znów po wet trzeba dzwonić .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

 Mialem coś podobnego z dobry miesiąc wstecz. Noga podgięta i nie może ustać [po porodzie].Wet korekta racic by się przydała,czyli że racice oglądnąć,a że jałówka,i okres świąteczny,więc krucho  z czasem,bydlątka nie widział i po moich informacjach zaproponował coś domięśniowo z karencją od zapalenia stawów.Dzień dwa od pierwszego zastrzyku i jak ręką odjął.Za chwilę wyszło zapalenie wymienia,i karencja,i po miesiącu ketoza.Wątpię by miało to coś wspólnego. No ale parę setek litrów rozjaśniło gnojownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Niech Wet  poda wapno z magnezem i witaminę E plus selen i oczywiście korekta bo to co na zdjęciu to powoduje niewłaściwe ułożenie stawu i co za tym idzie zwyrodnienia ale bezpośrednio to nie powinno wpływać na  wstawanie.  Z tego co piszesz to zaleganie. Wapno z magnezem i wlewy do żwacza jak pisałem wcześniej ostrożnie z glukozą szczególnie przy odwodnieniu(zapadnie w śpiączkę przy wysokim stężeniu we krwi) . To że łożysko odeszło to nie znaczy że nie ma urazów w samej macicy i pęknięć pochwy. Po ciężkim porodzie napewno są stany zapalne i powoli rozłażą się po organizmie.  Brak temperatury może świadczyć o silnym odwodnieniu i postępującym zakażeniu(temp. poniżej 38,5) i lodowate  uszy.   Wrzuć zdjęcie oczu ewentualnie powiedz czy nie są zapadniete. Tak czy inaczej to antybiotyk(eficur ew tiamfenikol krzyżowo z tetracyklina w dawkach odpowiednio do masy ciała) i nawadnianie dozylne do żwacza wlewki sól z magnezem i siarką, ruchamaks siano i słoma i żadnych treściwych. Do macicy tabletki. 

Kolega kizak ma rację z tym zapaleniem stawu ale może też być dystrofia miesniowa z niedoborów Wit. E ew. skurcze z niedoboru magnezu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

To może być ostre poporodowe zapalenie macicy. Antybiotyk i to na kilkanaście dni i przeciw gorączkowe bo przy takiej temperaturze jeść nie będzie a odwadnia się błyskawicznie. 

Miałem dwie sztuki to po trzy tygodnie na antybiotyku i dopiero po odstawieniu po trzech tygodniach nie nawracało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

U mnie kiedyś coś takiego było z tego co lekarz stwierdził to była rwa i nie był to problem że stawem na dole tylko udo u góry no w sumie cała noga porazona dał przeciwbólowe  antybiotyk i maść rozgrzewająca i krowa jeszcze 2 cielaki dała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Tu i tak bez antybiotyku się nie obejdzie a z krowami jest jeden problem z diagnozą a mianowicie krowa nie powie gdzie i co ja boli. Rwa może być tylko trzeba by cała sztukę widzieć. Tak czy inaczej to  na to czy wstaje czy nie  to raczej dramatycznego wpływu nie ma szczególnie że to jedna kończyna. Mam sztukę która miała wrzody pod dwiema poduchami z tyłu na lewej i druga na prawej. W stawała mimo bólu. Podkleiłem jedno za dwa dni drugie w międzyczasie antybiotyk i po ośmiu tygodniach korekta i wróciła do pełnej formy. 

Rwa to stan zapalny wokół nerwu?? chyba,  i raczej się nie przenosi z nogi na nogę. ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

To od kręgosłupa przy porodzie przeciazenie ucisk jakis musiał to spowodować u moja sztuka wtedy sama się cielila Ale cielak nie duży był niby i jeden wet był i wapno i magnez Ale to nic nie dawało dopiero nast przyjechał to tylko wszedł próbował żeby wstała nie chciała to powiedział rwa idę po leki i po godzinie wstała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Po godzinie to ketonal zadziałał przeciwbólowo najprawdopodobniej.  U kolegi Tom79 krowa gorączkuje a po porodzie to się spojenie w miednicy mogło rozejść. Ciężko wyrokować na podstawie zdjęcia kopyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mam problem z krowa po drugiej laktacji jest miesiąc po wycieleniu i cos spowodowalo ze nagle nie chce jesc,,wet był zrobil plukanie bo prawdopodobnie zapakowana,,ruszylo ja na drugi dzień nawet bardzo..jedna woda,,a teraz nie chce jesc ,,jest już 4 dzień tej choroby i nie zre,,tylko tyle co krolik..co jej jest a co można by zrobić by zaczela jesc,,chudnie i leki miała podane wiec nie sprzedam bo karencja a i teraz afera krowia... ogolnie wstaje pije a nie zre,,wet dal wczoraj drozdze do wlewania ale nie ma poprawy,,ktoś miał cos podobnego co zrobić by ja ratować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jest temperatura?

Czy ćwiartki zdrowe?

Jaki jest teraz kał?

Czy probowales dawac siano?

Czy miala badany mocz? Bo z ketotestow z mleka to naprawde ketoza musi byc duża aby wyszło. 

Czy dostawala duszo pasz tresciwych? Może się podkwasiła.

Czy robiona proba bolowa na cialo obce? Czy po przeciwbolowych zaczyna jeść? Moze warto wrzucić magnes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
Napisano (edytowany)

kał zadki bo była płukana ze sluzem.. ketoza była robiona z mleka,,tepmeratury nie było i nie ma ost,byla 38.3 siano ma do woli i inne takie jak wlewnie siemienia..po przeciw bolowych jadla tyle co krolik i teraz tez tak jest,,wet był przed chwila,,i powiedział ze być może cos jeszcze w zwaczu zostało bo nigny nie przezuwala..osluchal ja i już nic nie slychac ani trawieńca ani jelit ..a krowa stoji i nawet nie zle tylko ze nic nie je..na ciało obce stwierdził,,,,nie podobne

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj