MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

adamgaleon    7

a ja jestem ciekawy czy nasz cukier to my spożywamy czy spożywają go Niemcy, bo podczas kampanii było widać jak cysterny śmigały z sokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ile mają to ich sprawa.Bardziej interesujące jest ile mają z nas.Nadprodukcje skupują po 10 euro ,czyli prawie w cenie wysłodków.przy polaryzacji 16 za 6,25 tony czyli 62,5 euro mają tonę czystego cukry.Choćby sprzedali cukier po 350 euro to mają taką przeitke ,że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktos miał odmiane bts 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Panowie jaka odmiana na wczesna dostawe bedzie dobra.

 

na kiedy macie planowany odbiór? bo u nas inspektor mówił ze koniec wrzesnia gdzies bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To samo koniec wrzesnia poczatek pazdziernika i jeszcze nigdy tak wczesnie nie oddawalem. I szukam odmian na taka dostawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

jak zasiejesz tyle samo co rok temu i wywiążesz się z umowy to 26e 1 płatność po 14 dniach od zakończenia dostawy 17euro nastepna czerwiec i potrącenia za nasiona srodki ochrony i ostatnia rata  w październiku jak się dobrze cukier sprzeda to cos jeszcze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko nie wiem dlaczego nad planowe będą liczenę od 18 % a nie od 16 % i dopiero od tych 18 % będą liczyć cenę 85 % ceny burak kwotowego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

Jacek37 coś tu mi się nie zgadza bo z tego co mówiono w rzeszowie to ma być 24,5euro przy cenie cukru 450 a wypłata 17euro ma być do 10 grudnia dla tych którzy oddadzą buraki do końca listopada a dla tych którzy oddadzą od 1 grudnia do końca kampani dostaną zapłatę 14 dni po zakończeniu kampani w całym koncernie w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Masz rację bardziej sprecyzowałeś, też byłem w Rzeszowie i tak było  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@Zenonim

 

Jak również mam wczesną i planuje kws Picobella, ma niby być dostępna w nordzucker, najlepiej  inspektora popytać jakie odmiany ma na wczesną i sobie wcześniej dobrać odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Z tego co ma KSC to 4-5 odmian jest na wczesną dostawę. a jak inspektor ma doradzać to dziękuje u niego każda w gospodarstwie super wychodzi. Z KWS to Lavenda ew. Panorama i z Strube z Denzel zobaczymy czy to dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Chodziło mi raczej o doradztwo na temat jakie nadają się na wczesną  i wtedy według własnych kryteriów dobrać odmianę pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

no niby tak ale nie wiem jak jest u CB bo u mnie kto pierwszy się dowie o wydawaniu nasion to kolejka , a póżniej bierzesz co zostaje. nikt nic nie pisze jak odmiany plonują na wczesną dostawę więc sam szukam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Mój rejon jak ma wczesną to ma pierwszeństwo w doborze odmian i nie ma sytuacji aby zabrakło odmian na wczesny odbiór bo wiele odmian po prostu się do tego nie nadaje.

 

Radze zrobić wspólnie z  plantatorami trochę porządku jeśli u was jest inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem czy z nimi porządek zrobi. Wydawał nasiona wioskami, ale jak się dowiadują wszyscy to kolejki, a na koniec kto nie wiedział to do domu przywozi co zostało, takie u nas realia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tak jest raczej w 90% przypadków. Chciałem, żeby mi podął jakie odmiany są dostępne, ale mówił że zamawiane były w październiku. A ja jako nowy, dopiero co zakontraktowany plantator dostanę to co będzie na stanie u inspektora. Za tydzień nasiona mam mieć już w domu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Chciałem zapytać czy pryskał ktoś Pyraminem Turbo po siewie? Jest sens pryskać czy lepiej dodać go po pierwszego zabiegu nalistnego? I jak się sprawdza?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

JA w tym roku stosowałem w pierwszym zabiegu i powiem, że efekt b.dobry. W tym roku na pewno go zastosuję ponownie w takim samym wariancie i być może dodam do 2 zabiegu. Goltixu nie stosuję, więc zabiegi wychodzą stosunkowo tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy podpowiedzcie mi mam Canwil z magnezem czy mogę go rozsiać przedsiewnie pod buraki i w jakich ilościach aby nie przesadzić z azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj