MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maskin    7

Ma być brany pod uwagę areał i średnia 5-letnia. 

 

araał ma wpłynac na zwiekszenie czy zmniejszenie?

Poza tym to plantator podaje jaki areał i jaką ilość buraków ma dostarczyć w umowie. Czyżby było inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Żadnych limitów już nie ma i nie będzie.

Przynajmniej u mnie każdy ze starych plantatorów (nowych jak na razie nie ma) podawał dokładnie jaki areał ma siać a ilość buraków już liczą tak jak napisałem. średnia 5-letnia razy podany areał. Takie proste...:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Żadnych limitów już nie ma i nie będzie.

Przynajmniej u mnie każdy ze starych plantatorów (nowych jak na razie nie ma) podawał dokładnie jaki areał ma siać a ilość buraków już liczą tak jak napisałem. średnia 5-letnia razy podany areał. Takie proste... :)

 

Srednia 5 letnia bedzie brana z buraków kontraktowanych i nadwyzki czy samych kontrakotwanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tego przyznam nie dopytałem ale jak dotąd do średniej liczyło się wszystko co się dostarczyło, więc nie myślę aby to uległo zmianie. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Dziś ja miałem spotkanie (KSC krasnystaw) podsumowanie poprzedniego roku i ostateczne deklaracje na ten sezon co do areału. Szału nie ma. Na razie cena wyjściowa 115 zł  a nadliczbowe po 40 zł i w zasadzie tyle. Na ten rok cena obsługi i transportu dalej 3 zł/t ale z tego co mówili to kwestia rok - dwóch i plantatorzy będą płacić więcej wg odległości. Tak więcej żadnych nowości. Na razie się nie mówi o likwidacji dalszych rejonów a na pewno będą przejmować plantatorów z niemieckich koncernów w regionie. 

te 115 zl to przy jakiej polaryzacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Przy polaryzacji 16

to ropczyce wlulaja taka umowe co jak cena cukru bedzie 350 euro chyba to cena przy 16 procent bedzie 17 euro a przy polaryzacji 18 procent 19 euro bodaj jak sie pomylilem to niech mnie ktos poprawi wysmiane kiedys tam prze wladze ksc placi 115 za 16 a za 18 wyjdzie pewnie kolo 130 zl  dla mnie szok do czego ten szwab jest zdolny ktory niby jak cena cukru bedzie 450 to obiecuje 28 euro za tone ale to wyrownanie dopiero koncem czerwca 2018 i tak sie posieje albo za kopiejki albo za kase a wy macie pewnosc ze cos u was bedzie ciekawe kiedy ludzie sie wreszcie najedza tych szwabow wyzyskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Tego przyznam nie dopytałem ale jak dotąd do średniej liczyło się wszystko co się dostarczyło, więc nie myślę aby to uległo zmianie. 

 

srednia licza z tego co wyjdzie przy 16 %, czyli miałes zakontraktowane 1,5ha powiedzmy 100 ton, wyszla ci polarka 18 wiec na kontrakt poszlo ok 87 ton i teraz ci liczą: 87 ton/1,5 ha=.... taki mały peerelowski myk cukrowniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ropczyce wlulaja taka umowe co jak cena cukru bedzie 350 euro chyba to cena przy 16 procent bedzie 17 euro a przy polaryzacji 18 procent 19 euro bodaj jak sie pomylilem to niech mnie ktos poprawi wysmiane kiedys tam prze wladze ksc placi 115 za 16 a za 18 wyjdzie pewnie kolo 130 zl  dla mnie szok do czego ten szwab jest zdolny ktory niby jak cena cukru bedzie 450 to obiecuje 28 euro za tone ale to wyrownanie dopiero koncem czerwca 2018 i tak sie posieje albo za kopiejki albo za kase a wy macie pewnosc ze cos u was bedzie ciekawe kiedy ludzie sie wreszcie najedza tych szwabow wyzyskiwaczy

bo jakiś idiota posprzedawał cukrownie na naszym terenie szfabowi i teraz mamy tego efekty a kto był przy władzy wtedy wszyscy więdzą tylko dlaczego na ukrainie da sie budować nowe cukrownie a u nas nie potrzeba te co są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jaki idiota. dzwonili po rolnikach i obiecywali po 1000zł za akcje , a rolnik taki naiwny bo tysiak wpadnie. teraz płacimy tego konsekwencje. a jeszcze jak niemiec przeniesie całą produkcję na swój kraj i tam zwiększy cenę, to będzie można zapomnieć o opłacalności. i dobiją KSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to chyba tylko do wybranych tak dzwonili i to proponowali unas co była cukrownia to 1 dzień brakowoło do zabytku i by jej  nie ruszyli a chciał polak kupić to mu nie sprzedali bo dzień za późno już by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Jaki idiota. dzwonili po rolnikach i obiecywali po 1000zł za akcje , a rolnik taki naiwny bo tysiak wpadnie. teraz płacimy tego konsekwencje. a jeszcze jak niemiec przeniesie całą produkcję na swój kraj i tam zwiększy cenę, to będzie można zapomnieć o opłacalności. i dobiją KSC

 

niech zabiera a ze sobą także tych h....w co pocieli nasze cukrownie na żyletki bo niby im unia kazała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolega Zenonim ma rację dzwonili po rolnikach i skupili wszystkie akcje, pracownicy też się pozbyli jak chcieli pracować. Niemcy wykupili Polskie cukrownie a te nie przynoszące zysku pozamykali i będziemy za kilka lat importerem cukru możliwe że z Niemiec ale to nic i tak pojedziemy do baora i będziemy przy tych burakach pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

a szkoda wogole gadac u mnie za kwotowe wyszlo jakos 136 w tym roku a srednio kolo 100 zl za wszystko teraz jak wyjdzie kolo 85 to pewnie na tyle doplaty to z tysiac cukrowej bedzie jak sie wielcy rzuca  co tu siac jak taki fajny plodozmian z burakiem jest  :):( ehhhh te szwaby 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Polska była trzecim producentem cukru w Europie

Już po wejściu do UE dzięki limitom staliśmy się importerem cukru, a tą część akcji którą ktoś ta sprzedał to są akcje KSC której właścicielem większościowym jest jeszcze skarb państwa. Te cukrownie które przejęli Niemcy za łapówy zostały im niby sprzedane i nie mają związku z akcjami KSC

 

W latach 1991 – 1993 pełnił funkcję ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządach Jana Olszewskiego oraz Hanny Suchockiej. Gabriel Janowski głośno sprzeciwiał się nie tylko sprzedaży cukrowni, ale również prywatyzacji za bezcen polskiego sektora bankowego, energetycznego oraz PZU. Jak więc można łatwo się domyślić, był niewygodny dla międzynarodowej finansjery.

https://parezja.pl/gabriel-janowski-zaszczuty-obronca-polskich-cukrowni/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

jeszcze ansu zapomniales napisac o tym jak mu jakie ch.... podrzucili tabletki dla chorych umyslowo zeby go calkiem zgnojic :( 


kolega Zenonim ma rację dzwonili po rolnikach i skupili wszystkie akcje, pracownicy też się pozbyli jak chcieli pracować. Niemcy wykupili Polskie cukrownie a te nie przynoszące zysku pozamykali i będziemy za kilka lat importerem cukru możliwe że z Niemiec ale to nic i tak pojedziemy do baora i będziemy przy tych burakach pracować

cukrownie zamykane dawaly zysk ale to byla taktyka aby je zamknac to mowiono ze sa nierentowne klamstwo na klamstwie prl bis awe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

oczywiście że ktoś miał powód aby te nasze cukrownie zamykać, na pewno kilku kolesi zwietrzyło na tym niezły interes i pomogli naszym zachodnim sąsiadom zgnoić naszą gospodarkę, patrząc teraz na wiadomości w TVP nie ma dnia aby nie mówili o jakiś grubych przekrętach a to na oleju napędowym a to papierosy i to nie są kwoty kilka tysięcy tylko są to grube miliony a my się będziemy cieszyć jak nam niemiec doda do ceny za buraki ze 2 euro i tak nam więcej urośnie i oddamy to za darmo

też siałem buraki bo był dobry płodozmian no i wysłodki dla bydła ale pewnie jak cena w Ropczycach będzie taka kiepska to będzie się trzeba pożegnać z sianiem

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 10 lat będą jeszcze budować nowe cukrownie niech tylko unia padnie albo góra zasponsoruję nam jakąś niespodziankę lub innym krajom uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

kto ta wie co bedzie w jakim kierunku sie to obierze jedno jest pewne polak w rzadzie to taki podchujaszczyk sprzedawczyk i nic wiecej o jak to bylo tyle cukrowni za zlotowke oddac obcym to mi sie w glowie nie miesci to samo co za krola sasa dla tych co nie wiedza to do ksiazek ) ehhhhh..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

U nas jak cukrownie sprzedawali niemcowi to z pełnymi magazynami cukru który sprzedał i zwrócił mu się zakup.I taka to u nas w polsce jest prywatyzacja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Witam ostatnio u nas było zebranie rolników KSC Kruszwica cena planowana na ten rok 114 zł przy 16%, 40 zł nadwyżka buraków,3 zł transport , teoretycznie nie ma limitów ale w praktyce obowiązują  nie pozwolono nikomu zwiększyć areału ani limitu z poprzedniego roku. Cukrownia nie  chce zwiększać areału tylko utrzymać ilość zakontraktowaną z zeszłego roku ok 1100000 ton. Wspomniano również o tym że prawdopodobnie będą przeniesienia ale tylko do 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj