Polecane posty

timasz    55

Przy tej odstawie naprawdę dobra cena.

 

No ja też mysle ze dobra parametry białko 3,2 a tłuszcz 4,9 wiec te 1,40 za litr może byc Kurcze lecz najgorsze jest to ze jak mialem 23 tys litrow to cena byla o wiele nizsza a nastepny wysyp wycielen bede mial dopiero na pazdziernik a tak to po 2 co jakiś czas i pewnie stale do pazdziernika bedzie po 15 tys:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

A czy mógłbyś wrzucić cennik mlekowity?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

tłuszcz 4,5 białko 3.02 10 tys l cena 1.26 mleczarnia Ostrowiec Świetokrzyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

 

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

 

 

Jak byś nie wiedział co się dzieje. Przez to co u mnie wyprawiają, rolnicy z okolicy mówią że jak ja odejdę to oni tez odejdą.(a to tak blisko Grajewo jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co się niby takiego w Mlekpolu wyprawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no jakoś nie wiem co się dzieje, uświadomisz mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

eee to o to chodzi, mnie jakoś to nie dotyczy może i dobrze że u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Z tego co ja wiem u innych też to samo się dzieje. Kumpel zauważył że zawsze brakuje do ok.10l. Gdy kierowca podłączał wąż on wszedł do kabiny a tam zeszycik z nazwiskami i litrami ukradzionymi ;[ . No i wtedy doszło do tego że kierowca trochę oberwał i teraz litry się zgadzają :D . Ja na razie nie chcę podnosić ręki na kierowcę bo spokojny człowiek jestem :lol:

Edytowano przez TOMEK0603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

A masz pewność ze ginie Ci 10 litry masz tak precyzyjnie ustawiony zbiornik masz na to homologacje że o tak znikomo ilość mleka masz pretensje rozumiem że by było co najmniej 50l

najpierw bym sprawdził ustawienie zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas zbiornik jest prawie idealnie ustawiony to odchylenia nie są większe jak 1-1.5 l czyli tyle co nic, u jednego znajomego mleko nagle zaczęło ginąć zaraz po wymianie zbiornika

 

ale to nie temat o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Nie bój się zbiornik jest dobrze ustawiony. Giniecie mleka nie jest u mnie aż tak dużo(proszę czytać ze zrozumieniem). Wszystko zaczęło się jak zmienił się kierowca( u poprzedniego różnica była do 0.5l więc mało realne że wina leży z mojej strony)

@Duzy1 Wytłumacz na jakiej zasadzie to działa że u kierowcy wyszło prawie 3miliony bakterii a u instruktora tylko 17tyś. Pracownik z Mlekpolu(którego dobrze znam) powiedział mi prosto w oczy że to tak jakby ktoś wlał szambo do próbki. Nawet sam instruktor mówił że jak brudno doisz czy coś innego z twojej winy to więcej jak 300tyś bakterii to nie ma szans aby było. To normalnie cuda się dzieją.

I teraz ten kierowca jeździ jak ja to mówię z ochroną aby nie oberwać.

I jak jesteś taki mądry to wytłumacz dlaczego są takie rozbieżności w badaniach?A i zapomniałem dodać teraz przez tego kierowcę jestem stratny bo 2 miesiące w pozaklasowe poszło. Żeby ktoś przeżył to samo to nie wiem jakby się zachował bo ja wiem że ja szamba nie oddaję do mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

3 miliony bakterii to nie normalne po prostu zeszłaś kierowcy za skórę

a myślisz że w innych mleczarniach to jest lepiej i tak mlekpol jest dość liberalny jeśli chodzi o jakość

z tych to się przenieśli do piątnicy to nie jeden już żałuje tam musi być codziennie dobre bo wogle nie zapłacą a różnica w cenie za styczeń wyszła 4 grosze na korzyść piątnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Ile dostałbymza 1l mleka w poszczegolnych mleczarniach przy 25tyś l miesiecznie , a białko 3,3 tłuszcz 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano147    0

OSM Pajęczno pierwsza połowa miesiąca 0,92zł netto, druga 1zł przy tł. 4,2 i ilości pow. 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ile dostałbymza 1l mleka w poszczegolnych mleczarniach przy 25tyś l miesiecznie , a białko 3,3 tłuszcz 4,5

 

 

 

w OSM łowicz 1,3546 brutto a jesli masz pod kontrola to dolicz sobie jeszcze 2gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Rypin podbiera dostawców mleka od OSM KOLO I OSM ŁOWICZ .Łowicz obiecał podnieść mleko pod koniec marca prezes może przejrzał na oczy że nie są jedyną mleczarnią w naszej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no podbiera ale narazie glownie z osm kolo bo placi jeszcze 12 gr mniej od łowicza ale jak nic sie nie zmieni to i z łowicza zaczna odchodzic od poczatku roku odeszlo 200dostawcow a kierowca mowil ze na teren łowicza wchodzi mlekowita wysokie mazowieckie i jeszcze w marcu powinna byc podwyzka bo sie prezes boi ze odejdzie wiecej A swoja droga ciekawe ile teraz placi rypin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boluS    0

3 miliony bakterii to nie normalne po prostu zeszłaś kierowcy za skórę

a myślisz że w innych mleczarniach to jest lepiej i tak mlekpol jest dość liberalny jeśli chodzi o jakość

z tych to się przenieśli do piątnicy to nie jeden już żałuje tam musi być codziennie dobre bo wogle nie zapłacą a różnica w cenie za styczeń wyszła 4 grosze na korzyść piątnicy

 

nie jest tak jak piszesz jest tak samo jak w mlekpolu a nawet i lepiej chociaz jakis porządek jest a badania są 2 razy w mieśiącu czasem 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ale samochód jest badany codziennie a w mlekpolu 2 razy w miesiącu

Z tym się zgodzę że jest lepiej że jest porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Nie zgodzę się z tym że w mlekpolu 2 razy sprawdzają mleko. U mnie np. w styczniu badali 7 razy.A wyniki na fakturze napisane z 3 badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby te ceny mleka się długo utrzymały na tym poziomie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj