karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

GABBER85    1314

Ło kur.. ale dylematy, ludzie sie boją własnego cienia,

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
Dnia 27.01.2024 o 18:39, Piotr1711 napisał:

Miesiąc przed wyjściem z vatu nietrzeba kupować na fakturę i wsio! wys,Lem z nowym rokiem to wiem

wyszedłeś   z wat 3 tygodnie temu i się stałeś ekspertem ?? 

żeby czasem jak ciebie podliczą nie okazało się że trzeba trochę grosza zwrócić , albo więcej niż trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Pytanie do czego używasz.

Ja używam głównie do gospodarstwa to odliczyłem 100% a z jednego wcale nie odliczałem.

Uzywany głównie do gospodarstwa faktury, rejestry, wnioski itd. Dopytuje czy nie było problemów z odliczeniem całości. Wiadomo nie jest to jakaś kosmiczna kwota tego podatku, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
22 godziny temu, asus921 napisał:

Czy jest jakis sposob, zeby przyjmowac platnosci za fakture vat RR gotowka zamiast przelewem. Kiedys mowilo sie, ze mozna wplacic gotowke na konto i to przechodzi. Praktykuje ktos?

Wydaje mi się, że można gotówką, tylko jako wystawca faktury nie odzyskasz tego zryczałtowanego podatku 7%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Jak mam kilka faktur za zakupy mogę je dać na następny miesiąc księgowej przy rozliczeniu czy tak nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Możesz tylko w następnym miesiącu czyli w lutym możesz dołączyć też faktury z grudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
danielhaker napisał:

I co tam piszą, bo nie prenumeruję oglądania reklam?

🤣🤣🤣🤣👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cikenos    6
Napisano (edytowany)

Pany jak to jest jak się nie jest na vacie i chx esie kupic np ciagnik warty 300k netto to muszę płacić plus vat czy jak zaniża wartość na fakturze to wyjdzie mnie mniej?

Edytowano przez cikenos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
11 minut temu, cikenos napisał:

Pany jak to jest jak się nie jest na vacie i chx esie kupic np ciagnik warty 300k netto to muszę płacić plus vat czy jak zaniża wartość na fakturze to wyjdzie mnie mniej?

Dokładnie tak. Tylko wszystko ma swoje plusy i minusy. Minus to Twoja świadomość, jak handlarz Ci zaniży fakture o 100 tys. a Ty po tygodniu się skapniesz, ile łun na mnie zarobiuł.

Pozatym jak się podoba to brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
Dnia 5.02.2024 o 06:54, slawek74 napisał:

🤣🤣🤣🤣👍

 

29 minut temu, slawek74 napisał:

🤦🙆‍♂️

Sławek. Ty się przerzucasz na pismo obrazkowe? 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3415
37 minut temu, cikenos napisał:

Pany jak to jest jak się nie jest na vacie i chx esie kupic np ciagnik warty 300k netto to muszę płacić plus vat czy jak zaniża wartość na fakturze to wyjdzie mnie mniej?

Wyidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cikenos    6
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

Wyidzie

200k na fakturę reszta do ręki i da rade tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Tylko jeżeli będą potrzeby zwrotu ciągnika to już to co poszło poza FV to taki gratis.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

A z czego ja mam Ci zwrócić jak ja już dawno piniendze za ciomgnik przepiłem. Skąd ja wiem, czy Ty kupiłeś ode mnie ten ciągnik, żeby wyjąć złote korbowody i chcesz mi go teraz ograbionego oddać. O takich sytuacjach się tylko gada,  sorry ale widziały gały co brały.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
Dnia 29.01.2024 o 19:14, Sadek napisał:

Pytanie do czego używasz.

Ja używam głównie do gospodarstwa to odliczyłem 100% a z jednego wcale nie odliczałem.

ja też kupiłem na gospodarstwo i odliczone 100% , a używam głównie do agrofoto😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
6 godzin temu, toooomaszewski napisał:

A z czego ja mam Ci zwrócić jak ja już dawno piniendze za ciomgnik przepiłem. Skąd ja wiem, czy Ty kupiłeś ode mnie ten ciągnik, żeby wyjąć złote korbowody i chcesz mi go teraz ograbionego oddać. O takich sytuacjach się tylko gada,  sorry ale widziały gały co brały.

Nie tylko gada tylko są takie sytuacje.

Sprawa nie była prosta ale ostatecznie się udało.

Tylko bardzo często omijany jest pośrednik oraz zaniżane są kwoty na FV czy umowach aby zaoszczędzić trochę grosza a wtedy możliwość zwrotu staje się niemożliwa lub nieopłacalna.

 

Nie wiem jak ostatecznie zakończyłam się sprawa zakupu ziemi gdzie dzierżawca miał prawo pierwokupu ale było za drogo a u notariusza kupujący zaniżył cenę aby opłaty były niższe, sprawa trafiła do sądu ale jak się to skończyło to nie wiem.

6 godzin temu, farmerss34 napisał:

ja też kupiłem na gospodarstwo i odliczone 100% , a używam głównie do agrofoto😃

Przecież agrofoto to to samo co gazeta rolnicza więc wszystko jest zgodne z założeniami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Fura za 300 tysi, a szkoda 150 zł na ksiegowego i sie dopytać jak załatwić żeby upy nie zmoczyć.

20 godzin temu, toooomaszewski napisał:

A z czego ja mam Ci zwrócić jak ja już dawno piniendze za ciomgnik przepiłem. Skąd ja wiem, czy Ty kupiłeś ode mnie ten ciągnik, żeby wyjąć złote korbowody i chcesz mi go teraz ograbionego oddać. O takich sytuacjach się tylko gada,  sorry ale widziały gały co brały.

ototo a w najgorszym przypadku moze sie okazac że fura jest ciepła, wlasciciel sie odnajdzie i ani kasy ani ciągnika


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy jako rolnik gdy chce budować sobie dom to mam możliwość jakoś odzyskać połowę lub cały VAT z budowy domu ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
8 godzin temu, porosdawid000 napisał:

Witam, mam pytanie czy jako rolnik gdy chce budować sobie dom to mam możliwość jakoś odzyskać połowę lub cały VAT z budowy domu ?

Teoretyczie, jeżeli przeznaczysz jakieś pomieszczenie na biuro, które będzie np stanowić 5% całego kosztu domu, to jest taka możliwość, tylko żebyś się nie pogubił.. vat możemy odliczać od wszystkiego, najważniejsze jest uzasadnienie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Witam. Czy vatowiec kupując przyczepę rolniczą na umowę kupna-sprzedaży od byłego vatowca a obecnie od trzech lat emeryta musi zapłacić podatek PCC 2%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Według mnie tak , masz umowe nie fakture vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wg mnie tak, bo kupujesz od emeryta, a nie rolnika. Faktura czy umowa bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Gdyby ktoś chciał poczytać na temat podatku PCC. Artykuł z farmera https://www.farmer.pl/finanse/czy-rolnik-ma-obowiazek-placic-podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych,102645.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj