przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
logitech55    1

Ile tak mniej więcej mogę spodziewać się bel słomy 150x120 cm z hektara? Żyto TUR wysokie ok 180 cm i gęste.

Jeszcze nigdy słomy nie prasowałem i chciałbym  sprasować może zimą się by sprzedało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
7 godzin temu, rolnikon1989 napisał:

Siał ktoś żyto F2? Warto spróbować? I ile go posiać żeby było dobrze?

Ja sieję. Napewno lepiej wychodzi niż populacja. Ja kupuje po żniwach od rolnika kilkaset kg do siewu, on kupuje zawsze z centrali. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
36 minut temu, Rob355 napisał:

Ja sieję. Napewno lepiej wychodzi niż populacja. Ja kupuje po żniwach od rolnika kilkaset kg do siewu, on kupuje zawsze z centrali. 

 

 

F1 sialem chyba 70 kg to ile siać F2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
33 minuty temu, rolnikon1989 napisał:

F1 sialem chyba 70 kg to ile siać F2?

Ja Sieję ok 90-100kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4
rolnikon1989 napisał:

Siał ktoś żyto F2? Warto spróbować? I ile go posiać żeby było dobrze?

Sieję już tak kilka lat, zniżki w plonie w porównaniu do F1 nigdy nie zauważyłem. Sieję od 100 do 120 kg/ha zależnie od działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Ja siałem czasem jak mi brakło nasion f1 rosły obok siebie i f2 na oko 30% słabsza zwiekszenie normy nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

A f1 to skad niby jest ? 
to ze była zniżka plonu to Twój błąd, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

F1 jest produkowane poprzez samozapylenie. Zamyka się dane kłosy pod woreczkami a pozostałe "kastruje". Następnie rozmnaża się te powstałe kłosy pod woreczkami.

jj napisał:

Ja siałem czasem jak mi brakło nasion f1 rosły obok siebie i f2 na oko 30% słabsza zwiekszenie normy nie pomoże 

Zgadzam się że zwiększenie normy nie pomoże, ale według mnie 2 jednostki F1 to za mało (zwykle sieję 2,5 jednostki).A F2 120kg Możesz rozwinąć w czym F2 było słabsze? Bo ciekawe spostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

Dawniej F2 fajnie wychodziło, ale od jakiegoś czasu od razu widać, ze to F2. Spadek plonu tez zauważalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Zanosi się tragedia w plonie. KWS treviano, do maja, czerwca wyglądało jak z prospektów reklamowych. Teraz zaschnięte kłosy. Chyba tylko słoma będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22
8 godzin temu, KTJW napisał:

F1 jest produkowane poprzez samozapylenie. Zamyka się dane kłosy pod woreczkami a pozostałe "kastruje". Następnie rozmnaża się te powstałe kłosy pod woreczkami.

Zgadzam się że zwiększenie normy nie pomoże, ale według mnie 2 jednostki F1 to za mało (zwykle sieję 2,5 jednostki).A F2 120kg Możesz rozwinąć w czym F2 było słabsze? Bo ciekawe spostrzeżenie.

Po prawej f2 oba kws dolaro zdięcie z przed 2 lat zdecydowanie krótszy kłos i slabiej wypelniony f2 siane ok 110kg . U mnie naj lepiej się sprawdza wysiew 1.7 jednostki na ha chociaż 1.5 też fajnie wychodzi zwlaszcza na słabej ziemi bo na dużej wody starcza

20210731_105044.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Dnia 20.07.2023 o 14:02, rolnikon1989 napisał:

Siał ktoś żyto F2? Warto spróbować? I ile go posiać żeby było dobrze?

wg mojego tegorocznego doświadczenia to nie, wyglądem nie odstawało od F1, rzekłbym nawet, że najlepsze, ze wszystkich, mimo to plon mizerny w porównaniu do F1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4
jj napisał:

8 godzin temu, KTJW napisał:

F1 jest produkowane poprzez samozapylenie. Zamyka się dane kłosy pod woreczkami a pozostałe "kastruje". Następnie rozmnaża się te powstałe kłosy pod woreczkami.

Zgadzam się że zwiększenie normy nie pomoże, ale według mnie 2 jednostki F1 to za mało (zwykle sieję 2,5 jednostki).A F2 120kg Możesz rozwinąć w czym F2 było słabsze? Bo ciekawe spostrzeżenie.

Po prawej f2 oba kws dolaro zdięcie z przed 2 lat zdecydowanie krótszy kłos i slabiej wypelniony f2 siane ok 110kg . U mnie naj lepiej się sprawdza wysiew 1.7 jednostki na ha chociaż 1.5 też fajnie wychodzi zwlaszcza na słabej ziemi bo na dużej wody starcza

20210731_105044.jpg

1.7 jednostki i takie gęste jak na zdjęciu? U mnie przy takiej obsadzie to zające by się gonić mogły między żytem. Jakie ziemie masz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Na zdięciu 6z najsłabszy kawałek chociaż zdięcie zrobione w dołku większość ziemi mam lepszej 4 a i b ale tam żyta nie sieję jęczmień ozimy sieję 100kg na ha i jest ok jeszcze się położy czasem a na innym polu miałem kiedyś takie żyta że ziemię z kombajna było widać ale kłos ładny i 6t naleciało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Może chcesz w dzierżawę moje 6-te klasy? Znajdę Ci jeszcze ze 30ha. Po tysiaku od hektara i dopłaty Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Ja w tym roku biore dzierżawę ziemia 3-4b po 650zl od hekatra w 4 kawalkach 13ha w tym jeden kawalek 7ha. A 6ha to 3a reszta 4a i 4b a pH uregulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja w tym roku biore dzierżawę ziemia 3-4b po 650zl od hekatra w 4 kawalkach 13ha w tym jeden kawalek 7ha. A 6ha to 3a reszta 4a i 4b a pH uregulowane.

A co to ma do tematu?? 

2 godziny temu, KTJW napisał:

1.7 jednostki i takie gęste jak na zdjęciu? U mnie przy takiej obsadzie to zające by się gonić mogły między żytem. Jakie ziemie masz u siebie?

Ja siałem 1.5 jednostki i okej. 

Trzeba dobrać termin siewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

O przepraszam, 6 bez z. Tak się nabijam. Ja kupuję IV klasy po 15 tyś. za ha. Liczę, że ktoś kupi po 50 przynajnmniej. Też się nabijam. Dzierżawię i uprawiam tylko IV, i  to bez opłat, na zasadzie oby żeby ktoś tę ziemię przewracał. Dopłaty tylko właściciela. Tak mam "dobrze".

Edytowano przez slavvek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152
3 godziny temu, KTJW napisał:

1.7 jednostki i takie gęste jak na zdjęciu? U mnie przy takiej obsadzie to zające by się gonić mogły między żytem. Jakie ziemie masz u siebie?

Ubicie gleby i głębokość siewu robią znaczną różnice w życie hybrydowym. Przy pierwszej próbie z żytem hybrydowym posiałem prosto w orkę i dodatkowo utopiłem nasiona na 4-6cm i wyglądało to tak jak opisujesz. Aktualnie sieję tak aby tylko było przykryte i tej jesieni żyto siane 1,7 js/ha na V-VI klasie wyglądało tak:

5a02200935d4f.jpg

 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Mi zostalo jeszcze 7ha żyta mysle ze dzis uda sie skończyć. Wczoraj pod wieczór miało 13.5-14% wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

wczoraj wykoszone hybryda z kws najtansza plon 6,5t klasa 5 ale mlocka tego bizonem to meczarnia słomy 30 kulek 150cm  z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
KTJW napisał:

jj napisał:

8 godzin temu, KTJW napisał:

F1 jest produkowane poprzez samozapylenie. Zamyka się dane kłosy pod woreczkami a pozostałe "kastruje". Następnie rozmnaża się te powstałe kłosy pod woreczkami.

Zgadzam się że zwiększenie normy nie pomoże, ale według mnie 2 jednostki F1 to za mało (zwykle sieję 2,5 jednostki).A F2 120kg Możesz rozwinąć w czym F2 było słabsze? Bo ciekawe spostrzeżenie.

Po prawej f2 oba kws dolaro zdięcie z przed 2 lat zdecydowanie krótszy kłos i slabiej wypelniony f2 siane ok 110kg . U mnie naj lepiej się sprawdza wysiew 1.7 jednostki na ha chociaż 1.5 też fajnie wychodzi zwlaszcza na słabej ziemi bo na dużej wody starcza

20210731_105044.jpg

1.7 jednostki i takie gęste jak na zdjęciu? U mnie przy takiej obsadzie to zające by się gonić mogły między żytem. Jakie ziemie masz u siebie?

Daj na jesieni przed orką 100 kg mocznika. I na wiosnę już tylko 85 kg czystego azotu. Zobaczysz jaki będziesz mieć dywan przy siewie 1,7 jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj