przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Max83Max83    60
29 minut temu, MaXtzTS napisał:

i czy żyto hybrydowe na 6 klasie gdzie pszenżyto upala może sie udać? stanowisko bedzie po rzepaku

Jak rzepak rośnie to czemu nie.  Bo u mnie na 5 rzepak wypaliło .

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    320

Co do jęczmienia nie warto. Tak jak mówią inna bajka. A żyto ma szansę wyjść ale nie oczekuj że pobije rekordy plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddawid    2

Żyto zaczyna się kłaść po deszczach. Co sądzicie o tym życie?

KES Berado

IMG20230616143900.jpg

KWS Serafino

IMG20230616152718.jpg

Edytowano przez dawiddawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    105

Bardzo ładne. Ile deszczu dostało w maju i ile w czerwcu?

Moje straciło potencjał przez 5tyg bez deszczu i temperatury w zeszłym tygodniu po 30*C w cieniu.... Wczoraj i dziś zaledwie 4mm łącznie i cały czas wszystko schnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddawid    2
15 minut temu, lobudek napisał:

Bardzo ładne. Ile deszczu dostało w maju i ile w czerwcu?

Moje straciło potencjał przez 5tyg bez deszczu i temperatury w zeszłym tygodniu po 30*C w cieniu.... Wczoraj i dziś zaledwie 4mm łącznie i cały czas wszystko schnie....

U nas też nie padało 5 tygodni, dopiero teraz trochę popadało ale nie jestem w stanie powiedzieć ile.

Boje się, żeby przy kolejnych deszczach nie wyległo, bo już są małe place a co dopiero będzie później.

Edytowano przez dawiddawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    105
14 minut temu, dawiddawid napisał:

U nas też nie padało 5 tygodni, dopiero teraz trochę popadało ale nie jestem w stanie powiedzieć ile.

Boje się, żeby przy kolejnych deszczach nie wyległo, bo już są małe place a co dopiero będzie później.

Ile azotu i czym skracane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddawid    2
21 minut temu, lobudek napisał:

Ile azotu i czym skracane?

Około 115 N, skracane 0.3 modussa i 0.6 stabilna. Do tego tylko t1, od tego czasu już nic nie ingerowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franklin328    9

Kontrolka 🤪 Chyba skapło przy skracaniu, oby hederem sięgnął 😁

20230615_205402.jpg

Edytowano przez Franklin328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    81

widziałam w jednym sklepie już nasiona hybrydy na ten sezon za 366 jednostka... chyba jednak będą ludzie rezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    105
6 minut temu, wicia433 napisał:

widziałam w jednym sklepie już nasiona hybrydy na ten sezon za 366 jednostka... chyba jednak będą ludzie rezygnować

Ja na pewno tyle nie dam. Już przy cenie 280zł z j.s wychodziło w granicy 10tys za tonę. A żyto po 600zł w skupie....

WLR-05 pójdzie w ruch po żniwach i zrobię sobie materiał siewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
11 godzin temu, wicia433 napisał:

widziałam w jednym sklepie już nasiona hybrydy na ten sezon za 366 jednostka... chyba jednak będą ludzie rezygnować

Jeżeli tak będzie to dziękuję i nie sieję. Nie przy tej cenie płodów rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2182

Już dawno nalało, boję się, że po dzisiejszym deszczu w lepszych miejscach leży. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2182

Tym razem nie mogę narzekać, 28mm nakapało.

Akurat jak suszę siano :P


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    105

U mnie pierwszy deszcz był 16 Czerwca 4l następnie  dzień później spokojna ulewa i dało aż 22l, wtorek-środa ok. 5l i dzisiaj również 5l.

Szkoda, tego okresu suszy gdzie po przypalało, bo żyto szło na rekord gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

A u mnie dzisiaj pierwszy deszcz od 24 mają, spadło ok 10 l/m2. Żyto przez to straciło swój potencjał,  bo ok 40-50% wypaliło,  ale co zrobić takie życie..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    109

U nas natomiast zyto z wiosny szło B.mocno i wyrosło na ok 1,8m mimo mocnego skracania,ma ten moment kłos krótki i za dużo nie naleje bo nie ma z czego,generalnie jesteśmy nastawieni na najniższy plon ziarna od kiedy uprawiamy hybryde i niestety na najwyższy plon słomy,kombajn Bedzie miał co ciąć ma sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj