Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal33554    5

Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.

Pawel2678    8

Policz sobie MTZ zrób próbę kiełkowania i będziesz wiedział bo na oko to wiesz chyba co się z pewnym panem stało w szpitalu?🧐

Wiadomość z agroFakt.pl

michal33554    5
30 minut temu, Pawel2678 napisał:

Policz sobie MTZ zrób próbę kiełkowania i będziesz wiedział bo na oko to wiesz chyba co się z pewnym panem stało w szpitalu?🧐

Ile sztuk na m2?

Pawel2678    8

Jak w miarę ziemia to przy wczesnym siewie 200 szt na metr starczy , ja z dwa lata temu siałem populacje 90 kilo na ha  i oddało 4,5t  z ha (gleba 5kl) a na  sąsiedniej działce zasiałem 150 kg na ha -jesienią i wiosną wyglądało super w żniwa bizon na spowolnieniu i nie całą kosą bo się dławił tyle słomy było ,wydajność poniżej 3t, więc siej jak uważasz i wysokich plonów życzę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

Z góry dzięki
    • Przez pawel6200
      Czy wiecie ile oleju wchodzi do MF 590 w  skrzyni , silniku, zwojnicach??
      Nie moge nigdzie znalezc tej informacji.
      Jezeli ktos ma jakas instrukcje llub katalog pdf do tego ciagnika to prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez tommot003
      Cześć!!!
      Po długiej nieobecność postanowiłem zajrzeć znów. 
      Dostałem oferte wydzierżawienia ziemi 46 ha w jednym kawałku klasa ziemi to  IV, V  Jest tam w tym momencie ugór ale nie ma żadnych drzew to nie trzeba będzie karczować  działka jest ogrodzona siatką. Właściciel chce 1000 zł do ha rocznie jako czynsz dzierżawny. dopłaty po mojej stronie. Dodam jeszcze że działka jest położona o 14 km od gospodarstwa. Gospodarstwo wtedy powiększyło by się  3 razy tyle 
      Moje Pytanie czy brać ??? pomóżcie podjąć decyzje 

Pozdrawiam Tomek 
    • Przez pop129
      Witam, dzisiaj będąc na polu, zauważyłem na życie właśnie takie plamy, niestety nie mam lepszych zdjęć, ale może ktoś będzie wiedział, co to za plamy na liściach, od czego się pojawiły i ewentualnie co trzeba z tym zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

• Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 

Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.