Polecane posty

Tigon    1496

Pszenica z Ukrainy klasa 4 obecnie 98 euro ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231
Napisano (edytowany)
15 minut temu, Tigon napisał:

Nie będzie embarga na produkty z Ukrainy, tusek nasz sprzeda w najbliższym czasie, dostaniemy obecnie dopłaty aby przysłowiowo się przymknąć a za rok już nie będzie takiej weny mali pewnie odpuszczą i z roku na rok będzie nas mniej. Ukraina wręcz domaga się pacyfikacji protestów co jest wgl nie do pomyślenia że ministrowie mogą wydawać takie oświadczenia, wpisują ludzi do listy wrogów a nasz rząd nie widzi w tym nic złego, ambasador powinien już tydzień temu klękać w MSW i przepraszać.

Za komuny jak miał przyjechać minister czy wiceminister, tam minister, sekretarz partii wojewódzki wystarczył, to wszyscy wręcz srali ze strachu, a teraz jedzie taki Kołodziejczak w randze wiceministra rolnictwa na granicę skontrolować spółkę państwową, a ci mają to dosłownie w d*pie, to samo Siekierski, nikt się z nimi nie liczy, to jest rzeczywisty obraz co nasza władza dzisiaj może i kto nami tak naprawdę rządzi. I ukry i na zachodzie dobrze o tym wiedzą no i robią co chcą.

Edytowano przez Desperado
  • Like 4
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
12 minut temu, Wicherek napisał:

Bartłomiej Szajner   ( jeden z organizatorów  a znam kilku  )   startował na posła  z Konfederacji   !   Popieram Konfederację i nie umniejszaj ich roli w tym proteście   !

Nie da się ukryć że Konfederacja brała udział w organizacji protestu , chociażby grafika na czele protestu.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Wiatr w żagle dla konfederacji ,  trochę zyskają po tej deratyzacji Brauna.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Dnia 15.02.2024 o 12:20, driver24 napisał:

Tak z ręką na sercu to każdy wie ile było doplat. Trzeba było pilnować żeby o jakimś wniosku nie zapomnieć, albo wycofać i złożyć na nowo - było od groma. 

I teraz jaki problem te doplaty rozwiązały? Bo moim zdaniem żadnego! Gdyby było inaczej nikt by nie myślał o protestach. Tylko doraźna pomoc na jeden rok bez naprawy przyczyn kryzysu.

A o dealerów to nie trzeba się martwić, oni jeszcze mogą sporo zejść z marż, a rolnik już nie bardzo ma na czym ciąć koszty.

 

 

Dziś zawiozłem resztę pszenicy białko 13,6 , gluten 30 ,cena 740 netto śmiech na sali kujawsko pomorskie 

  • Like 1
  • Sad 1

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32

śmiech na sali to pszenżyto w Wipaszu LBI, 570zl.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
Napisano (edytowany)

Śmiech na sali to będą mieć plantatorzy buraka i kukurydzy.

2 minuty temu, dunda92 napisał:

śmiech na sali to pszenżyto w Wipaszu LBI, 570zl.

 Oo,u nas tyle kukurydza 😅rja*

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Tasomix, Piast Pasze, Adros Pasze

Pszenica 680-700zl netto 

Pszenżyto 620-650zł netto

  • Thanks 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Bartłomiej Szajner   ( jeden z organizatorów  a znam kilku  )   startował na posła  z Konfederacji   !   Popieram Konfederację i nie umniejszaj ich roli w tym proteście   !

Bardziej PSL nas sprzeda     ! minister nie zrobi szkody interesom Komorowskiego  , największego importera zbóż z Ukrainy i głównego sponsora PSL 

A kogo ty wicherek nie popierałeś w ostatnich latach ? Sam od 2 kadencji głosuję na Konfederację , ale Tobie w te poparcia to jakoś nie wierzę , bo już byliśmy świadkami że w ciągu ostatnich 6 miesięcy , miotałeś się od jednej do drugiej strony 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    150
Napisano (edytowany)

lokalne skupy 500-550 - 600zł pszenica paszowa , a dziś na giełdzie czerwono i po 195 EUR  na maj 2024 to jest cena port we Francji 12,5 % także ten, jak ruszy reszta na wiosnę z magazynów od marca to będzie dopiero dramat bo ktoś to jednak wykorzysta , Ukraina tymczasem 

https://www.nasdaq.com/articles/ukraines-feb-grain-exports-3.2-mln-t-so-far-ministry-says

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1985
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, ws71 napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz ze nielegalnie,wbrew prawu?, ostatnio jest awantura o 400 tys t rosyjskiego zboza ktore poszło na Hiszpanię, wszystko jak sie okazało było w pełni zgodne z unijnym prawem.

W kontekście fatalnej pracy celników, chodzi mi głównie o sytuację na przejściach granicznych z Ukrainą. Na litewskich pewnie jest podobnie i ruskie towary wjeżdżają bez badań, bo to dla korporacji.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
47 minut temu, mysza103 napisał:

A kogo ty wicherek nie popierałeś w ostatnich latach ? Sam od 2 kadencji głosuję na Konfederację , ale Tobie w te poparcia to jakoś nie wierzę , bo już byliśmy świadkami że w ciągu ostatnich 6 miesięcy , miotałeś się od jednej do drugiej strony 

To wszystko przez mocne trunki   ! a tak na poważnie to już pisałem że chciałem obalić pis i bałem się, że Konfederacja pójdzie z nimi w koalicję , teraz po wykonaniu planu nie widzę innej nadziei dla rolników jak  Konfederacja , szczególnie do PE    !

  • Like 6
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
3 godziny temu, PanPawel napisał:

To dzisiaj i my będziemy w 4 osoby koło 22

Najciężej się robi od 2 do 7, im bliżej 7 tym ciężej. Tak sobie siły rozłóżcie żeby dotrwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

k**wa jego mać właśnie pojechał na Ukrainie potężny skład naszych polskich nawozow, jestem na tel nie mam linka ale już lata w obiegu... Pewnie za pół ceny w ramach pomocy....

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

oni nam tanie pszenice a my im tanie nawozy, wszystko gra 

  • Confused 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

Jutro rozpoczyna się nowy protest w Brodach koło Szczebrzeszyna , mają umówionych 150 traktorów i mają blokować tory , organizatorzy zapraszają   !

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
37 minut temu, Jacolino napisał:

Najciężej się robi od 2 do 7, im bliżej 7 tym ciężej. Tak sobie siły rozłóżcie żeby dotrwać. 

Niestety o 5 musimy już wrócić. Bo znajomy do pracy A ja jadę ciągnikiem na protest z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371
15 minut temu, Tigon napisał:

k**wa jego mać właśnie pojechał na Ukrainie potężny skład naszych polskich nawozow, jestem na tel nie mam linka ale już lata w obiegu... Pewnie za pół ceny w ramach pomocy....

https://www.facebook.com/GROjdana/videos/291997606964207/

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
5 godzin temu, Wicherek napisał:

Mój znajomy na tych torach krzyczy do policjanta ,że zaraz ci przypie..dolę , to jest gdzieś na filmiku , widziałem to i nie mogę go teraz    znaleźć  żeby mu to pokazać  , jak ktoś ma ten film to proszę o link

Taki starszy gościu? Jak tak to krzyczał że przypi..doli ten który przysłal tu tych policjantów i wymachwał kijem od flagi , byłem przy tym

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3509
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tigon napisał:

k**wa jego mać właśnie pojechał na Ukrainie potężny skład naszych polskich nawozow, jestem na tel nie mam linka ale już lata w obiegu... Pewnie za pół ceny w ramach pomocy....

Jak w Polsce by wozić takie ilości saletry to prokurator łeb by urwał , jak na ukrainę wiozaa cały skład saletry nikt nie widzi niebezpieczeństwa . A  co by było gdyby nastała kraksa czy wykolejenie ??? To po Dorohusku została by dziura az po Chełm , dlaczego nikt tego nie kontroluje . Nie powiem że ten temat był kiedys przerabiany w Hrubieszowie gdy zwożono nawozy ze wschodu i z powodu przepisów BHP zabroniono zwozenia saletry oraz składowania ,motywując to tym że wybuch zmiótł by miasto . Teraz jak juz trzeba wieźć nawozy w druga stronę żadne przepisy nie musza być spełniane . jak działa saletra mielismy przykład w Libanie (Bejrut) . jak widać nikt wniosków nie wyciąga z tego , nadal łamane sa przepisy , a co bedzie jak znów sie rakieta zabłąka ??? przewóz saletry nie powinien przekraczać składu samochodowego a nie wiozą 1000 ton !!!!!! Kto jest aż tak nie odpowiedzialny ???? Niech prokuratura się tym zajmie .

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

A skąd ich teraz nabrać połowę bodnar odwołał a reszta zajęta aferami pisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
34 minuty temu, Zdzinio napisał:

Taki starszy gościu? Jak tak to krzyczał że przypi..doli ten który przysłal tu tych policjantów i wymachwał kijem od flagi , byłem przy tym

ten sam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj