Polecane posty

Alio    118

Ja dziś rozpocząłem sprzedaż od analiz.

Poszły próbki do młynu Kapka tarnogród

Wyszło tak:\

1. białko 14,2 gluten 31 gęstość 73 opadanie 130 (chyba porśnięta) chcą dać 750 netto

2. Białko 12,9 gluten 26,2 gęstość 74 opadanie 260 dają 790 netto

3. Białko 13,5 gluten28,3 gęstość 76 opadanie 290 dają 850 netto

Ceny loco zakład. U mnie odpadnie 40 zł do tony za transport.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    5
9 godzin temu, galan99 napisał:

Dlaczego sobie psuje ?.

Zepsuty to masz mózg kolego drogi. Dobrze że rudy zatywuke twoja przepustkę na szparagi do Niemiec, będzie spokój z wypocinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619
7 godzin temu, seba836 napisał:

ciekawe czy celowo obniżą cenę jak wejdą dopłaty

Okaże się za dopłatę będą sprzedawać . Jak ktoś będzie miał dobry towar będzie miał dobrą cenę . Towaru słabszej jakości  nie brakuje wiec nic dziwnego że i ceny nie będzie .

Wnioski będą zapewne przyjmować od 1 czerwca wypada sobota , będzie 3 czerwca . Wybory 9 czerwca .

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Cenowo giełdy idą w górę , nawet w Polsce o dziwo ceny sa podnoszone bo towaru brakuje . Nie wiem czy to prawda bo kolega wczoraj pisał mi że nawet zakała cenowa zbóż nawet na tym forum 540 zł podniósł na 580 (Brodzica) a to już by było dużo ale to ktoś by musiał to potwierdzić z Hrubieszowa . Jak reszta się zachowa z powodu dopłat ???? to nie wiem . nie mniej trzeba uczciwie powiedzieć że parę ciągników zboże wiozło jedynie co można było zauważyć to że nawet jeden nie pociągnął dwóch przyczep z tych co ja widziałem , każdy po jednej sztuce . Nikt tez nie plandekował towaru bo była pogoda (u nas to norma :) ) to po kolorze tych zbóż bardziej przypomina to kolor jeczmienia niż jakościowej pszenicy choć jeden wiózł ósemka to towar sie aż czerwienił , tam parametr mógł być . Bardziej to wyglądało na to że każdy trzymał na przyczepie i wyczekiwał az ogłoszą te dopłaty bo wszystko ruszyło z rana około ósmej a po 11 to już najwyżej pusto kazdy wracał - zwrotów nie było :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    275
Napisano (edytowany)

Wczoraj w nocy -2, dziś w nocy z 5 stopni. Jechać dziś z poprawka skracania + mikro? Jutro ma być słonecznie. Czy lepiej odczekać te przymrozki jeszcze?

Edit. 

Pomyliłem tematy...

Edytowano przez alandil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    355
8 godzin temu, seba836 napisał:

ciekawe czy celowo obniżą cenę jak wejdą dopłaty

Zastanowmy się jak było ostatnio..🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Cenowo giełdy idą w górę , nawet w Polsce o dziwo ceny sa podnoszone bo towaru brakuje . Nie wiem czy to prawda bo kolega wczoraj pisał mi że nawet zakała cenowa zbóż nawet na tym forum 540 zł podniósł na 580 (Brodzica) a to już by było dużo ale to ktoś by musiał to potwierdzić z Hrubieszowa . Jak reszta się zachowa z powodu dopłat ???? to nie wiem . nie mniej trzeba uczciwie powiedzieć że parę ciągników zboże wiozło jedynie co można było zauważyć to że nawet jeden nie pociągnął dwóch przyczep z tych co ja widziałem , każdy po jednej sztuce . Nikt tez nie plandekował towaru bo była pogoda (u nas to norma :) ) to po kolorze tych zbóż bardziej przypomina to kolor jeczmienia niż jakościowej pszenicy choć jeden wiózł ósemka to towar sie aż czerwienił , tam parametr mógł być . Bardziej to wyglądało na to że każdy trzymał na przyczepie i wyczekiwał az ogłoszą te dopłaty bo wszystko ruszyło z rana około ósmej a po 11 to już najwyżej pusto kazdy wracał - zwrotów nie było :) 

Przed wyborami taka gadka, że towaru brakuje, giełdy na zielono ? Trochę to nie zgrywa się, na skupach o tej porze roku nie wszędzie idzie sprzedać ziarno a to nie jest dobry znak na żniwa.  Mówię o swojej okolicy. Na dopłaty mało kto liczył jak PO wygrało, jak już to na lepsze ceny niż w żniwa...a wyszło jak🤷

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

Czyli że na ile bedzie jeszcze spadek ?

200 na tonie 

3 godziny temu, galan99 napisał:

Okaże się za dopłatę będą sprzedawać . Jak ktoś będzie miał dobry towar będzie miał dobrą cenę . Towaru słabszej jakości  nie brakuje wiec nic dziwnego że i ceny nie będzie .

Wnioski będą zapewne przyjmować od 1 czerwca wypada sobota , będzie 3 czerwca . Wybory 9 czerwca .

A PO wyborach gaz i pała na plecy 😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1341

to za taką cene to zalejemy  ukrainskich bratańców

  • Thanks 1
  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4106
11 godzin temu, Alio napisał:

Ja dziś rozpocząłem sprzedaż od analiz.

Poszły próbki do młynu Kapka tarnogród

Wyszło tak:\

1. białko 14,2 gluten 31 gęstość 73 opadanie 130 (chyba porśnięta) chcą dać 750 netto

2. Białko 12,9 gluten 26,2 gęstość 74 opadanie 260 dają 790 netto

3. Białko 13,5 gluten28,3 gęstość 76 opadanie 290 dają 850 netto

Ceny loco zakład. U mnie odpadnie 40 zł do tony za transport.

W Jarosławiu czy  Tarnogrodzie   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

Pisał że Tarnogród. Znajomy woził do Kapki to z niskim glutenem  sprzedał ale już cena poniżej 700 netto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
2 godziny temu, GABBER85 napisał:

to za taką cene to zalejemy  ukrainskich bratańców

Ale Ty nie jesteś biedny upainiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

Badania robiłem w Tarnogrodzie ale woził będę do Siennicy Nadolnej bo mam 50 km bliżej.

Pierwsze dwa auta już załadowane stoją na podwórku. Wyjazd 5 rano w poniedziałek. Potem jeszcze 7.

Oby parametry tylko się potwierdziły.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
22 minuty temu, Alio napisał:

Badania robiłem w Tarnogrodzie ale woził będę do Siennicy Nadolnej bo mam 50 km bliżej.

Pierwsze dwa auta już załadowane stoją na podwórku. Wyjazd 5 rano w poniedziałek. Potem jeszcze 7.

Oby parametry tylko się potwierdziły.

Możemy tylko trzymac kciuki, bo tam też się cuda dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
Dnia 26.04.2024 o 12:59, FarmerDyzio napisał:

do ekoschematow za punkt też miało być 30 zł. a jednak podnieśli na 100. Tutaj będzie to samo. Jak zabraknie to dołożą a ewentualnie później wszystkim w podatkach odbiorą co swoje.

Puknij się w makówkę następnym razem jak będziesz pisać takie brednie, rodem z pod wiejskiego sklepu (nigdy nie było oficjalnej informacji o takiej kwocie za punkt w ekoschematach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

Pisał że Tarnogród. Znajomy woził do Kapki to z niskim glutenem  sprzedał ale już cena poniżej 700 netto. 

Ile miał glutenu? bo sam mam wieźć próbę a parametrow moja raczej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

Miał coś 22-24 z tego co pamiętam. Reszta parametrów się łapała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4106
2 godziny temu, Alio napisał:

Badania robiłem w Tarnogrodzie ale woził będę do Siennicy Nadolnej bo mam 50 km bliżej.

Pierwsze dwa auta już załadowane stoją na podwórku. Wyjazd 5 rano w poniedziałek. Potem jeszcze 7.

Oby parametry tylko się potwierdziły.

To daj znać jak wyszło

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-do-parlamentu-europejskiego-2024/news-grzegorz-braun-wystartuje-w-eurowyborach-zaszczyt,nId,7475978      Rolnicy z Małopolski  ! informuję  Was że macie na kogo głosować do PE , ta informacja mnie bardzo ucieszyła

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
Napisano (edytowany)

Mazowieckie zachód cena netto zł/T, informacja od znajomego bo ma na sprzedaż z 3 skupów

Pszenica paszowa 1-620, 2-650, lub wstrzymany -3

Pszenżyto 520 lub wstrzymany w 2

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Pszenica pasza poszła do końca w zeszłym tygodniu z odbiorem 700 netto, WLKP centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619
Napisano (edytowany)

Dadzą mu , inny fajny FOTEL on wszystko sprzeda w dobrych pieniądzach ale tylko on .

Jak tam cena pszenicy po ogłoszeniu dopłat ?.

Ukraińskie zboże na światowych rynkach jest najtańsze. To powoduje wzrost popytu wśród międzynarodowych handlowców.

Ukraińskie zboże najtańsze wśród światowych graczy

Na światowych rynkach oferty ukraińskiego zboża okazują się najtańsze. To wynik obniżek cenowych zastosowanych przez tamtejszych sprzedawców. Nie bez znaczenia jest tu też ogromny wzrost ich liczebności. Jednakże elastyczność cenowa tychże sprzedawców znacząco odbiega od międzynarodowych korporacji. To sprawia, że owa elastyczność w połączeniu z brakiem doświadczenia utrudniają ukraińskim handlowcom utrzymanie cen na satysfakcjonującym poziomie .

 

Nowe rynki zbytu ukraińskiego zboża

Z powodu tego, że ukraińskie zboże jest najtańsze na świecie, tamtejszy biznes rolny poszukuje nowych rynków zbytu. Jest to krok konieczny wobec trudności, jakie staną przed ukraińskimi eksporterami. Bowiem projektowana unia Polski z Francją, w zakresie dostępu ukraińskiego zboża na rynek europejski, skutecznie utrudni cały ukraiński biznes rolny. Gorbaczow przewiduje lobbing powyższych państw w kierunku wprowadzenia ograniczeń legislacyjnych i sanitarnych na terenie całej Unii Europejskiej. Dlatego też biznes rolny jest zmuszony do poszukiwania alternatywnych rynków zbytu.

BARDZO CIEKAWE - KTO KUPI POLSKĄ PSZENICĘ I W JAKIEJ CENIE I KIEDY ?.

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj